Zobacz temat - Rozpórka zawieszenia. Gdzie mogę kupić do MG ZR 2.0 D ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - Rozpórka zawieszenia. Gdzie mogę kupić do MG ZR 2.0 D ?

przemciooo - Wto Lut 19, 2008 17:17
Temat postu: Rozpórka zawieszenia. Gdzie mogę kupić do MG ZR 2.0 D ?
Gdzie mogę kupić rozpórkę zawieszenia do MG ZR?
Temat był już kiedyś omawiany na forum, ale niestety nie mogę go znaleźć.

michone - Wto Lut 19, 2008 17:38

z ciekawosci to po co?? :) sportowa zawiecha nie wystarcza :twisted: ??
przemciooo - Wto Lut 19, 2008 17:39

Ładnie wygląda :mrgreen: A na poważnie podobno pomaga. Fajniej wchodzi się w szybkieeeee :wink: zakręty.
michone - Wto Lut 19, 2008 17:58

przemciooo napisał/a:
Ładnie wygląda :mrgreen: A na poważnie podobno pomaga. Fajniej wchodzi się w szybkieeeee :wink: zakręty.
kumpel mial zamontowana w audi b3 wraz z cala zawiecha bilsteina... plomby wypadaly :) sprawdzalismy z i bez rozporki... wedlug mnie gra nie warta swieczki.

Odradzam wszelkiego rodzaju zamorobki bo mozesz sobie szkody narobic... jak juz to tylko orginalne ale takie cos to pewnie z 1000zl...

zouza - Wto Lut 19, 2008 18:06

michone napisał/a:


Odradzam wszelkiego rodzaju zamorobki bo mozesz sobie szkody narobic... jak juz to tylko orginalne ale takie cos to pewnie z 1000zl...


Oryginalna, aluminiowa Sparco, ze śruba rzymska, nówka niecałe 600zł ;)

michone - Wto Lut 19, 2008 18:57

do zr'a ??
zouza - Wto Lut 19, 2008 19:07

michone napisał/a:
do zr'a ??


pewnie będzie taka sama jak do 200/25. Buda i rozstaw kielichow jest ten sam

przemciooo - Wto Lut 19, 2008 20:00

Czyli nie ma co ryzykować.. Ma ktoś zamontowaną rozpórkę z ZR? Jak wrażenia z jazdy? Są jakieś problemy?
michone - Wto Lut 19, 2008 21:36

Rozporka strasznie usztywnia zawieche... nie polecam do jazdy na codzien... nie w Polsce... i jak kupowac to odrazu rozporke tylnych kielichow takze... WG lepiej zainwestowac te 600 zl np w opony TOYO TR1 albo Ykohama napewno da to lepszy klej do drogi niz rozporka :)
zouza - Wto Lut 19, 2008 21:40

michone, z tego co ja wiem moim skromnym babskim zdaniem rozpórka nie ma poprawiać przyczepności tylko właśnie usztywniać budę i chronić np przed pęknięciem szyby albo budy na dziurach w np obniżonych autach.
michone - Wto Lut 19, 2008 21:47

zouza napisał/a:
michone, z tego co ja wiem moim skromnym babskim zdaniem rozpórka nie ma poprawiać przyczepności tylko właśnie usztywniać budę i chronić np przed pęknięciem szyby albo budy na dziurach w np obniżonych autach.
cycat jednego z forum : "Usztywnienie podwozia umożliwia szybsze i bezpieczniejsze pokonywanie zakrętów , likwidacje efektu nurkowania samochodu podczas nagłego hamowania" tak czy siak jak ktos bardzo chce to powinien kupic gorna, dolna, tylna i wahaczy :)
Rozporki powinno sie zakladac kiedy auto jest na podnosniku a dopiero pozniej opuszczac. Niech ktos wypowie sie co mial wiecej ztym stycznosci :) ja uwazam jednak ze do normalnej jazdy tego nietrzeba:) Sam widze jak sie trzyma moje malenstwo na zawieszeniu Eibacha czesciej niedomagaja opony :)

zouza - Wto Lut 19, 2008 21:51

http://www.motofakty.pl/a...awieszenia.html
michone - Wto Lut 19, 2008 21:56

i tak uwazam ze lepiej kupic opony :P a pozniej jak nadmiar kasy to mozna bawic sie w rosporki :D
Brt - Wto Lut 19, 2008 22:32

Cytat:
te 600 zl np w opony TOYO TR1
właśnie to zrobiłem :] a na rozpórkę nie mam miejsca :||
michone - Wto Lut 19, 2008 22:49

Brt napisał/a:
Cytat:
te 600 zl np w opony TOYO TR1
właśnie to zrobiłem :] a na rozpórkę nie mam miejsca :||
zalozyles juz?? bo sam nosze sie z takim zamiarem :) opisz jak sie sprawuja
Brt - Wto Lut 19, 2008 22:58

niee e jeszcze nie. Narazie zimówki bo jeszcze górki bedę zdobywał. A pozatym musze felgi przyszykowac i nie mam czasu :/ Ale wygladają bossssko nawet bez felg :]
HaDeSsS - Czw Lut 21, 2008 00:13

michone napisał/a:
te 600 zl np w opony TOYO TR1


kurde to sa ceny.... do mnie Miski sa po 700 sztuka :( ehhh no ale Miski to nie Toyo :P szukalem i moze sie uda Yokohamy dorwac.. ale i tak Miski lepsze..


prawda jest taka ze rozporka duza daje, ale nie na nasze drogi :/ bo tylko na tych posranych dziurach sie roztrzepie cala buda i reszta zawieszenia :/

michone - Czw Lut 21, 2008 11:16

toyo t1r bardzo polecaja na streetracing.pl na allegro sa teraz po ok 165zl za sztuke. Mi sie widza Yokohama parada PA01 ale to cena 220zl, jest jeszcze Goodyear eagle F1 za 200zl

Toyo ponoc maja jedna wada... szybko sie scieraja :/ o jakie Miski Ci chodzi??

HaDeSsS - Czw Lut 21, 2008 19:05

chodzilo mi o Michelin Pilot Sport... ale tez konkretnie o sama firme. Wszystko zalezy do czego sie chce opony :)
Brt - Czw Lut 21, 2008 23:24

michone napisał/a:
Toyo ponoc maja jedna wada... szybko sie scieraja

zobacztymy jak założę ;) ale nie przewiduję więcej niż 2 sezonów na przód. ;) zawsze jakoś szybko u mnie lecą przednie kapcie ;)

rabbit - Wto Mar 04, 2008 21:55

zouza napisał/a:
z tego co ja wiem moim skromnym babskim zdaniem rozpórka nie ma poprawiać przyczepności tylko właśnie usztywniać budę i chronić np przed pęknięciem szyby albo budy na dziurach w np obniżonych autach.


brawo zouza! wszystko się zgadza. O ile u mnie rozpórka nie zmieniła wrażeń z jazdy, to znajomemu przy stłuczce uratowała kielich od przesunięcia/przekoszenia. W innym aucie. Ale zasada jest uniwersalna.

PS. Niektórzy czują to usztywnienie. Myślę, że starzy wyjadacze (albo ulegający autosugestii :) . Tak czy siak imho warto zakladać.

marcinmarcin - Pią Maj 30, 2008 21:39

rabbit napisał/a:
brawo zouza

Ano właśnie, brawa za rozumienie praw fizyki i za pojęcie o samochodach :) Rozpórka świetnie usztywnia nadwozie, ograniczając skrzypienia nadwozia i możliwość pęknięcia przedniej szyby na dużych dziurach. Natomiast wiem ze swojego doświadczenia że najlepszym efektem jest ograniczenie podskakiwania przednich kół i falowania auta w bocznym poślizgu (Mcphersony się nie wyginają w każdą stronę tylko siedzą sztywno na swoich miejscach). A wracając do niektórych twierdzeń które padły, rozpórka nie wpływa, bo fizycznie nie może, na sztywność zawieszenia, więc po założeniu jest tak samo jak przed założeniem tylko trochę bezpieczniej ;)
W związku z tym własnie szukam dla mojego ZR 160 rozpórki, bo już go bardzo lubię i nie chciałbym że na naszych !@#$%^ drogach coś mu się stało. Problem jest taki że kilku producentów (np. e-tech i omp) podają że ich rozpórki pasują tylko do roverów 200, 25 i MG ZR 1,4 :( Czy ktoś wie czy sparco podchodzą do 160 i jak już to który model (stalowa czy aluminowa)

own - Wto Cze 17, 2008 00:54

Tylko należy pamiętać, że trzeba spiąć dół i górę, żeby to miało jakiś większy sens ;-)
michone - Wto Cze 17, 2008 08:16

ownstlr napisał/a:
Tylko należy pamiętać, że trzeba spiąć dół i górę, żeby to miało jakiś większy sens ;-)
tez to gdzies napisalem :) ale nigdzie nie ma kitow dol + góra...
dobryziom - Wto Cze 17, 2008 11:52

spiąć górę i dół ? sorry ale nie widziałem żeby ktoś tu jeździł na torze lub driftował :rotfl:
own - Wto Cze 17, 2008 12:08

dobryziom napisał/a:
spiąć górę i dół ? sorry ale nie widziałem żeby ktoś tu jeździł na torze lub driftował :rotfl:


To jak już to lepiej samą górę? ;-)
Nie wiem jakie R220 ma zwieszenie ale MG ZS 180 ma ,,takie se''. To standardowe Delphi niby jest sztywne (na 205/40R17) ale na zakrętach czasami jakby trochę brakowało... może to moje bardzo subiektywne odczucie ;-/ Jeżeli MG ZR ma podobne zawieszenie (a chyba ma) to czasami ktoś może chcieć to usztywnić.

Nie trzeba chyba profesjonalnie jeździć na rajdach i brać udział w turniejach, żeby lubić pewne wrażenia z jazdy ;-) ?

dobryziom - Wto Cze 17, 2008 12:28

o standardowym zawieszeniu nie rozmawiajmy bo każdy wie jakie jest :rotfl: ja u siebie mam poprawiona serie i ogólnie jestem zadowolony chociaż zawsze może być lepiej, lecz spinanie dołu to już przesada tym bardziej ze takie zestawy w 90% są dedykowane do samochodów typu drift lub wrc wiec próżno szukać takiego do Rovera lub MG...
own - Wto Cze 17, 2008 12:44

Do Civic'ów jest pełno tego na eBay więc myślę, że coś by się dopasowało... przynajmniej do R45/ZS
dobryziom - Wto Cze 17, 2008 12:55

to prawda do hondy części jest full różnej jakości w rożnych cenach w sumie jak ktoś by dobrze poszukał może i by coś dobrał kto wie :)


PS tak ku przestrodze... kolega zakupił na ebay cały kit wydechowy z nierdzewki. Piękny świecący od kolektora aż po tłumik końcowy cena super okazyjna niecałe 1000PLN z przesyłka, tylko skręcasz i jeździsz zero spawania czy innego babrania :) w czasie składania wyszedł pierwszy problem niby wszystko ładnie pasowało tylko ze rurki miały tak cienka ściankę ze można było je wygiąć w rekach... słyszałem tez o przypadku ze kolektor tez do civa pod turbo po jednej jeździe dosłownie spłynął w dół:p wiec uważajcie na chińskie zabaweczki różniące sie znacznie cena od innych produktów:)

michone - Wto Cze 17, 2008 13:33

tak z ciekawosci znalazlem http://www.el-tec.pl/rozporki.html ceny atrakcyjne
zouza - Wto Cze 17, 2008 13:35

michone napisał/a:
tak z ciekawosci znalazlem http://www.el-tec.pl/rozporki.html ceny atrakcyjne


Bo ja wiem czy atrakcyjne, za niecałe 400zł jest przód Sparco do rovera, trochę do tej ceny dołożysz i masz rozpórkę alu.

dobryziom - Wto Cze 17, 2008 14:14

hehe el-tec dobra, bardzo droga firma :) chyba nie trzeba reklamować... jak znajdę to wkleję namiar do firmy gdzie robią pod wymiar za około 200PLN


http://www.darstuning.com.pl/document.php?id=290 tak będzie taniej szybciej i lżej :ok:

michone - Wto Cze 17, 2008 14:22

zouza napisał/a:
michone napisał/a:
tak z ciekawosci znalazlem http://www.el-tec.pl/rozporki.html ceny atrakcyjne


Bo ja wiem czy atrakcyjne, za niecałe 400zł jest przód Sparco do rovera, trochę do tej ceny dołożysz i masz rozpórkę alu.
ale sparco nie ma w ofercie tylu ani dolu :)
zouza - Wto Cze 17, 2008 14:36

dobryziom napisał/a:
hehe el-tec dobra, bardzo droga firma :) chyba nie trzeba reklamować... jak znajdę to wkleję namiar do firmy gdzie robią pod wymiar za około 200PLN


http://www.darstuning.com.pl/document.php?id=290 tak będzie taniej szybciej i lżej :ok:


ooooo i alu... dobre, kce kce :serducha:
Kurcze, gdyby mi chłodnica nie padła... :beczy: ale link poszedł do ulubionych

own - Wto Cze 17, 2008 15:04

Ale twierdzicie, że założenie rozpórki tylko na górny przód do Roverka da coś więcej niż ,,wiejski tuning'' wizualny? Te samochody są eleganckie i rozpórka pasuje do nich jak śledź do lodów.
zouza - Wto Cze 17, 2008 15:09

ownstlr napisał/a:
Ale twierdzicie, że założenie rozpórki tylko na górny przód do Roverka da coś więcej niż ,,wiejski tuning'' wizualny? Te samochody są eleganckie i rozpórka pasuje do nich jak śledź do lodów.


Imo daje, zwłaszcza przy glebie, a jak słyszę jak buda mi jęczy na dziurach to mnie serce boli. Poza tym rozpórka jest pod maska i wisi mi jak wygląda byle coś dawała.

dobryziom - Wto Cze 17, 2008 15:21

ownstlr ty chyba nie rozumiesz tematu i czemu służy rozporka górna...
u mnie w samochodzie jest bardzo twarde zawieszenie plus kola na profilu 40... bez rozpórki nie wyobrażam sobie jazdy już dawno przy naszych polskich drogach złożyły i powybijały by mi sie kielichy nie mówiąc o zniekształceniach karoserii lub pęknięciu szyby... nie wiem czemu kojarzysz rozpórkę z wiejskim tuningiem? może jakiś konkretny argument bo to ze źle wygląda pod maska jakoś mnie nie przekonuje...

marcinmarcin - Sob Lip 12, 2008 23:24

ownstlr napisał/a:
Ale twierdzicie, że założenie rozpórki tylko na górny przód do Roverka da coś więcej niż ,,wiejski tuning'' wizualny?

Ha, dzisiaj założyłem czerwoną OMP i pomijając że wieś tańczy i śpiewa a mi przybyło ze 6 koni w ZRze i 5cm w obwodzie bicepsu :mrgreen: to uważam że zachowanie autka się zauważalnie poprawiło, na seryjnym zawieszeniu z rozpórką przejeżdżam pewien "OS" koło mojej pracy :D z prędkościami zbliżonymi do tych jakie robiłem na gwincie KW bez rozpórki... Mało tego to ze względu na bardzo solidne wykonanie tej rozpórki a zwłaszcza grubą blachę na obwodzie kielicha, gdzie działają największe siły, mam wrażenie że mniej się przenosza wstrząsy na budę a zostają bardziej na zawieszeniu. I to wszystko przy samochodzie który nie był bity, ma mały przebieg i jest mało wytłuczony - nic nie skrzypi, zgrzyta, żadnych objawów pracy nadwozia, a przy aucie z dużo większym przebiegiem, przy nadwerężonej budzie (jak mój poprzedni hot-hatch - Lanos 1.6) różnice są jeszcze bardziej odczuwalne... To jeden z tych "tjuningowych" elementów który można każdemu polecić - ważne tylko żeby nie połamać auta przy zakładaniu, jak genialny mechanik zacznie śrubą rzymską kręcić

maniaq - Nie Lip 13, 2008 01:37

czyli kupiles rozporke regulowana, bo sa tez robione pod wymiar.

zrob jakies foty swojego autka i podrzuc na forum ;)

pozdr.

Remigiusz - Pią Lis 14, 2008 13:15

Brt napisał/a:
Cytat:
te 600 zl np w opony TOYO TR1
właśnie to zrobiłem :] a na rozpórkę nie mam miejsca :||


Temat trochę stary, ale ja się właśnie przymierzam na zakup rozporki tylko ma pytanie czemu nie masz miejsca u siebie brt :?: Tylko droga myśl jaka mam to ta, czy ma sens jak mam orig. zawieszenie Rovera, anie chce zmieniać na inne bo się obniża a ja już mam z tym co jest problemy z wjazdem do mojego garażu :neutral:

dobryziom - Pią Lis 14, 2008 13:44

przy serii to zbędny wydatek lepiej kup choinkę zapachowa :)
Remigiusz - Pią Lis 14, 2008 14:07

Choinkę mam :mrgreen:

Myślałem za da trochę lepsza stabilność na zakrętach, nawet przy orig. zawieszeniu.

Brt - Pią Lis 14, 2008 14:14

no tak jak patrzyłem, to kiepsko tam z miejscem i ta rozpórka musiała by być troche powyginana :hm: ale moze się mylę :roll:
dobryziom - Pią Lis 14, 2008 15:00

Jak choinkę kokosowa już masz a bardzo chcesz mieć wypasiona rozpórkę to dzisiaj dostałem świeżą ofertę z RPM http://www.rpmotorsport.p...92_295_877.html
zouza - Pią Lis 14, 2008 15:03

Oglądałam je aluminiowa przegięcie. Ja chyba sprawie sobie zwykłą stalową i jak jeszcze się kontakt nie zgubił robioną na wymiar. Pytanie kiedy po moich ostatnich autowych wydatkach :roll:

[ Dodano: Pią Lis 14, 2008 15:04 ]
dobryziom, oferta średnio świeża bo ta rozpórka jest ta od zawsze ślinię się na nią od kiedy ma R ;)

Remigiusz - Pią Lis 14, 2008 15:25

To już wole ta ofertę marki Wiechers
http://www.dtsshop.net/co...hpshop&Itemid=1

A kokosa nie lubię mam cytrynkę i wypasiona nie musi być bo i tak jej nikt nie widzi tylko ma dać większa stabilność :wink:

@brt
Nie no pasuje jakoś Niemcy nie mieli problemu z montażem rozporek :mrgreen:

----

I widzę ze opinie są nieźle podzielone miedzy polskimi Rover`kowiczami i niemieckimi :mrgreen:

Brt - Pią Lis 14, 2008 15:32

w benzyniakach bez problemu prostą założy sie :) w dieslu hmmm no już nie bardzo moim zdaniem ;) wez se prostąrurke i spróbuj dopasować do kielichów :)
Remigiusz - Pią Lis 14, 2008 17:31

@ brt moze dostane zdjecia i kolegi co ma w 25 Diesel ta rozporke marki Wiechers co ja chce kupic zamontowana. Wiec jakos ja wpasowal :)

[ Dodano: Pią Lis 14, 2008 17:56 ]


[ Dodano: Pią Lis 14, 2008 17:58 ]
To jest zdjecie z angielskiego forum i do 220sdi pasowało :)

marcinmarcin - Pią Lis 14, 2008 19:58

Remi55 napisał/a:
Myślałem za da trochę lepsza stabilność na zakrętach, nawet przy orig. zawieszeniu.

Moim zdaniem trochę da. Ja odczułem w każdym aucie do którego zakładałem. ( Na chwilę przed poślizgiem i w jego początkowej fazie znika takie huśtanie - drganie boczne ;) ) Też się bałem o miejsce, ale OMP stalowa wlazła bez problemów (niecałe 300 zł ZTCP)

Brt - Pią Lis 14, 2008 20:17

hmmm aż się przypatrzę jutro ;) na fotce nie ma ABSu, i o ile pamiętam to on dość mocno przeszkadza :roll:
Remigiusz - Czw Paź 08, 2009 00:57

ahh co tam w końcu idą święta trzeba Roverkowi jakiś prezent kupić :)

@brt
No wiem wlasnie ze ten nie ma ABS ale czekam na fote od tego kolegi z niemieć może on ma. Tobie chodzi o te dwie rurki co idą od ABS do góry, ale sadze ze się zmieści bo rozporka idzie od razu w sumie do góry trochę. Chodź według Wiechers ta pasuje do 214 i 216 :neutral:

[ Dodano: Pią Lis 14, 2008 21:33 ]
Kolega mi odpisal ale zdjecia nie wyslal :( Ale mowil ze pasuje bez problemow i ze moge montowac. Tylko nie wiem czy ma tego ABS wiec musze znow na odpowiedz czekac :)

[ Dodano: Pią Lis 14, 2008 23:24 ]
Ok wiec bedzie pasowalo o mam R25 MKII z ABS i bez zadnych problemow mu wpasowalo rozporka :mrgreen:

Wiec bede zamawial.

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Edit:
Wiec mam takie pytanie czy warto kupić Wiechers rozpórkę za 160zl + koszty przesyłki :grin: Bo mam okazje odkupić od kolegi z Niemiec :mrgreen: Jak nie będzie pasowała to sprzedam na forum :wink:

PopeY - Czw Paź 08, 2009 12:58

a gdzie znajde taka do zr 160??
Remigiusz - Czw Paź 08, 2009 14:05

Cytat:
a gdzie znajde taka do zr 160??
Od Rovera 25 bedzie pasowac
PopeY - Czw Paź 08, 2009 14:34

ok....a w jakim sklepie internetowym najlepiej jej szukac??
michone - Czw Paź 08, 2009 23:06

PopeY napisał/a:
ok....a w jakim sklepie internetowym najlepiej jej szukac??

przecierz w tym temacie masz linki do stron gdzie mozna kupic... nawet sam taki podawalem...

spider666 - Pią Paź 09, 2009 11:02

Ta wyglada tak samo jak zdjecie wyzej Wiechersa
http://www.darstuning.com.pl/document.php?id=290

[ Dodano: Pią Paź 09, 2009 11:02 ]
po co to przegiecie, co ono omija?

Remi55 napisał/a:
Od Rovera 25 bedzie pasowac

z jakim silnikiem?
bo w mg zr jest przy kielichac zbiorniczek plynu i pompa, a na srodku wystajacy koloektor dolotowy

Remigiusz - Pią Paź 09, 2009 11:19

spider666 napisał/a:
z jakim silnikiem?
bo w mg zr jest przy kielichac zbiorniczek plynu i pompa, a na srodku wystajacy koloektor dolotowy


W Niemczech maja w Dieslach te do benzyny czyli do R214,216 lub R25 w MG ZR i pasuje.

kaaaziuu - Pią Paź 09, 2009 11:27

Kolega rodi_ ma na sprzedanie rozporke ;)