Zobacz temat - [R75] Webasto
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Webasto

zdzisiekgiby - Wto Lut 19, 2008 19:14
Temat postu: [R75] Webasto
Cześć

Chciałbym się dowiedzieć jak działa i jak się programuje Webasto w Roverze 75 2.0dct.
Z góry dziękuję

Brt - Wto Lut 19, 2008 19:20

zakładam, że czytałeś to:
http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#55
co do działania i programowania (masz wersję z programatorem ?? ) to chyba instrukcja obsługi będzie najlepsza.

Marian_K - Wto Lut 19, 2008 23:00

zdzisiekgiby napisał/a:
Chciałbym się dowiedzieć jak działa i jak się programuje Webasto w Roverze 75 2.0dct.
O, znalazłem coś ciekawego: http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=13634 :wink:

Pozdrawiam!

Wolek - Sro Lut 20, 2008 12:09

jak nie masz sterownika w podłokietniku to webasto włączy sie automatycznie gdy tem spadnie po niżej 5 st.Bez sterownika webasto działa tylko przy pracującym silniku i ma za zadanie przyspieszenie nagrzania płynow w silniku, a tym samym szybciej nagrzewa sie kabina pasażerska. Pozdrowienia.
MiReK - Sro Lut 20, 2008 13:45

Wolek napisał/a:
jak nie masz sterownika w podłokietniku to webasto włączy sie automatycznie gdy tem spadnie po niżej 5 st.Bez sterownika webasto działa tylko przy pracującym silniku i ma za zadanie przyspieszenie nagrzania płynow w silniku, a tym samym szybciej nagrzewa sie kabina pasażerska. Pozdrowienia.


Nawet jeśli jest sterowanie w podłokietniku(lub gdziekolwiek w innym miejscu) to też włączy się automatycznie gdy temperatura jest poniżej 5 st. :smile:

tommsz - Sro Lut 20, 2008 14:16

Witam
dzisiaj zacząłem sprawdzać webasto po raz drugi. Wcześniej robiłem błąd podczas podawania 12v, ponieważ nie podłączyłam kabla tylko dotykałem na kilka sekund. Dzisiaj odkryłem, że bezpiecznik F8 był spalony. Po wymianie i podłączeniu 12V na odpowiedni pin Webasto zaczęło szumieć i zasysać powietrze. Szumiało tak z 1,5 - 2 min. i przestało. Nie odpaliło, nie było czuć paliwa. Teraz pomyślałem, że próby przeprowadzałem, na nie uruchomionym silniku (webasto automatyczne w cdt), czy wteguy może się nie uruchomić???
Pozdrawiam

Dam-Kam - Sro Lut 20, 2008 23:32

przytrzymaj dłużej 12V :wink: mi (mam nadzieje ze nie tylko) webasto na poczatku odpala dosć głosno - szumi jakis wentylator, potem jakby sie wyłączało aby powoli sie "wkręcać na obroty" tak ze jak Ci odpaliło to wydaje mi sie ze wystarczy zebyś dłużej poczekał, tak z 5min :smile:
MiReK - Czw Lut 21, 2008 16:07

A jak się ma sprawa z webasto w lecie? Czy postojowym ogrzewaniem można też schłodzić nagrzane auto? Czy nie używane webasto w lecie może mu jakoś zaszkodzić? Wybaczcie za te może dziwne pytania,ale ciekawi mnie to
Dam-Kam - Czw Lut 21, 2008 16:53

jedyna napisał/a:
A jak się ma sprawa z webasto w lecie? Czy postojowym ogrzewaniem można też schłodzić nagrzane auto?

Jak sama nazwa sugeruje "ogrzewanie" nie służy do schładzania :wink: od tego jest klima ale jej na pilota nie odpalisz... a szkoda :cool:
jedyna napisał/a:
Czy nie używane webasto w lecie może mu jakoś zaszkodzić?

Napewno nie :mrgreen: Nieużywane kładzie sie w letni sen i dzielnie czeka na zime :wink:

Maniek_gg - Sro Kwi 23, 2008 11:05

a może ktoś ma polską instrukcję do tego programatora webasto, bo mimo skromnej ilości przycisków nie umiem sobie z nimi poradzić :głupek2: