Zobacz temat - [R75] Sprężyna zawieszenia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Sprężyna zawieszenia

r1 - Czw Lut 21, 2008 08:52
Temat postu: [R75] Sprężyna zawieszenia
Witam !

Dzisiaj rano wyjeżdzam jak zwykle z garażu i słysze, że coś stuka, puka... sobie myśle, może śnieg z poprzedniego dnia zamarzł i tak stuka... ale jade dalej, dalej... niedawało mi to spokoju... zajechałem do warsztatu, mechanik dzwignął autko i powiedział, że przednia lewa sprężyna strzeliła...

Byłem w szoku, bo do tej pory nic nie było, aż rano przychodze a tu taka niespodzionka..

Możecie powiedzieć czym to było spowodowane ?

I gdzie moge teraz dostać taką... bo na allegro niema...

Czy z jakiejś BMkii podejdzie ??

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

P.S Mile widzialne linki :)

PHJOWI - Czw Lut 21, 2008 09:00

dostaniesz spokojnie w Intercarsie , pękanie sprężyn to norma w 75, Uwaga !! !!!!! jeśli będziesz brał używki to musisz zwrócić uwagę na kolory na sprężynach ponieważ każdy model sprężyny ma inne oznaczenie i muszą być dopasowane pod amortyzator w razie czego zadzwoń (0504045682)to dokładnie powiem jak i co , mam też gościa co ma używane , od bmw nie mogą być
gipsy2 - Czw Lut 21, 2008 14:11

w intercarsie nie ma tych sprężyn bo stan magazynowy wynosi 0 :) , chyba że coś tam gdzieś im zostało

ze sprężynami jest problem bo sam myślałem że mam strzeloną jedną,ale to było łożysko na mocowaniu amortyzatora :)

PHJOWI - Czw Lut 21, 2008 14:20

musi zadzwonić do intercarsu ponieważ czasami pisze zero a mają na centrali , także samemu
giewu - Czw Lut 21, 2008 14:21

r1 napisał/a:
I gdzie moge teraz dostać taką... bo na allegro niema...

o którym allegro piszesz ? :twisted: ... KLIK

[ Dodano: Czw Lut 21, 2008 14:22 ]
PHJOWI napisał/a:
musi zadzwonić do intercarsu ponieważ czasami pisze zero a mają na centrali

w tym momencie faktycznie nie mają w żadnym oddziale w Polsce :/

PHJOWI - Czw Lut 21, 2008 14:27

dzwoń !! !!!!!!!!!!!!!!!, wczoraj dzwoniłem i mieli .
przemo285 - Czw Lut 21, 2008 19:58

Selekcja sprężyn kolorami znajduje się pod tylnym siedzeniem , na naklejce jest opis koloru pasującego do tego modelu i pojemności silnika , poza tym była akcja serwisowa na montaż dodatkowych talerzy z krawędziami przytrzymującymi sprężynę i zapobiegającymi przesuwaniu oraz zsunięciu się sprężyny co ma wpływ na bezpieczeństwo jazdy , montuje się ten dodatkowy talerz na jedną śrubę pod oryginalny talerz/miejsce osadzenia sprężyny na amortyzatorze (przód)