Zobacz temat - [R200] Tłumik mugen i filtr powietrza K&N. Co to da?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - [R200] Tłumik mugen i filtr powietrza K&N. Co to da?

donmulanka - Czw Lut 21, 2008 00:21

Mniam. :twisted:
mam pytanko czy jeśli wsadze sportowy tłumik mugen i sportowy filtr powietrza (nie storzkowy) w miejsce zwyklego filtra bedzie jakakolwiek odczuwalna roznica w przyspieseniu albo ciągu auta? bo zauwazylem wczoraj wieczorem kiedy jechałem było takie zadsze powietrze i roverek jakby lepiej ciągnal lepiej przyspieszał i to nie tylko ja zauwazylem wiec moze taki bawełniany filterek cos da bedzie zywszy?:>

AndrewS - Czw Lut 21, 2008 00:47

rzadsze i bylo lepiej ?? Cos Ci chyba sie zdawalo
zimniejsze powietrze jest gęstsze i to ono ma wiecej tlenu :-)

HaDeSsS - Czw Lut 21, 2008 01:58

donmulanka, dobrze dobrane da :)
BubuZR - Czw Lut 21, 2008 06:32

żeby wydech coś dał to powinien być przynajmniej w całości przelotowy, w Civicu po zrobieniu przelotu (i to dosłownie przelotu, w kacie nie było żadnej strumienicy ani innych wynalazków tylko pusta rura leciała w obudowie) na rolkach wypluło +12KM i +10Nm więc jakbym go jeszcze sobie zostawił i zmienił kolektor i średnicę układu to było by więcej, a sam stożek czy sam tłumik przelotowy bez dalszej ingerencji poprawia jedynie samopoczucie :)
HaDeSsS - Czw Lut 21, 2008 09:25

BubuZR, o jaki civicu mowisz ?? pozatym wszystko zalezy jaki stozek zakladasz czy cos za 100zl, czy jakis secik Aem. Dla przykladu w Civicu TypeR sam kompletny dolot Injena dodaje cos ok 5KM :) reszta seria byla.. jak chcesz to poszukam na forum i napisze Ci dokladnie
donmulanka - Czw Lut 21, 2008 09:40

:D to zamowie sobie dedykowany filtr K&N i wsadze fajny niegłośny tłumiczek mugen :) tak dla przyjemnosci:)
kolin - Czw Lut 21, 2008 11:05

donmulanka napisał/a:
niegłośny tłumiczek mugen


Masz na myśli prawdziwego Mugena czy coś typu ala Mugen... :wink:

Wkłada K&N kosztuje 125 zł

michone - Czw Lut 21, 2008 11:20

Kupilem wkladke K&N czekam az przyjdzie :P nie moglem znalezc zadnych opini wiec wyproboje na wlasnej skorze :P
AndrewS - Czw Lut 21, 2008 11:24

na stronie klubowej sa wykresy z hamowni (rovera 200 Irka), jak dobrze pamietam to bylo nieco lepiej przy wystawieniu stozka PRZED samochód :grin:
w innych przypadkach pomiary wychodzily na bardzo zblizone

michone - Czw Lut 21, 2008 13:27

AndrewS napisał/a:
na stronie klubowej sa wykresy z hamowni (rovera 200 Irka), jak dobrze pamietam to bylo nieco lepiej przy wystawieniu stozka PRZED samochód :grin:
w innych przypadkach pomiary wychodzily na bardzo zblizone
Ktos tam kupowal caly kit K&N i na hamowni wyszlo gorzej niz seria... Ja kupilem ze wzgedu na to ze mozna wyczyscic i wlozyc spowrotem :) a jak cos sie poprawi to bedzie +. Kolin przerabial orginalna puszke w r200 dodal kolejny tunel z powietrzem i wkladke K&N i mowil ze dalo to jakies tam efekty :) przecierz nikt nie liczy na +10koni :D
AndrewS - Czw Lut 21, 2008 13:40

michone napisał/a:
Ja kupilem ze wzgedu na to ze mozna wyczyscic i wlozyc spowrotem


no moglbym to zrozumiec gdyby filtr wymienialo sie co 1000 km, a wymienia sie zdaje sie co 40 tys. :smile:

michone - Czw Lut 21, 2008 15:37

AndrewS napisał/a:
michone napisał/a:
Ja kupilem ze wzgedu na to ze mozna wyczyscic i wlozyc spowrotem


no moglbym to zrozumiec gdyby filtr wymienialo sie co 1000 km, a wymienia sie zdaje sie co 40 tys. :smile:
co 40tys?? to ja nie wiem gdzie ty jezdzisz... Peugeot zaleca wymiane filtra powietrza co przeglad. czyli raz do roku... wiele serwisow poleca wymiane filtra powietrza razem z olejem... Pokaz mi filtr powietrza ktory zrobil r40tys km :) u mnie w fiescie po 20tys wygladal tak ze mozna by z brudu domek dla barbii zbudowac :)

Tym bardziej ze to nie oszczednosc wydac 30zl raz do roku. Ja kupilem bo chce go sprawdzic :) nie mam hamowni ale subiektywna ocene bede mogl wystawic.

Filtra paliwa owszem np ksiazka serwisowa VW mowi o 60 tys km.

kolin - Czw Lut 21, 2008 17:46

Panowie ja wymieniam filter powietrza co 8 tys...
AndrewS - Czw Lut 21, 2008 17:56

michone napisał/a:
co 40tys?? to ja nie wiem gdzie ty jezdzisz.


taki zapis widnieje w ksiazce do poldorovera, benzyny co 20 tys

BubuZR - Czw Lut 21, 2008 18:36

HaDeSsS napisał/a:
BubuZR, o jaki civicu mowisz ?? pozatym wszystko zalezy jaki stozek zakladasz czy cos za 100zl, czy jakis secik Aem. Dla przykladu w Civicu TypeR sam kompletny dolot Injena dodaje cos ok 5KM :) reszta seria byla.. jak chcesz to poszukam na forum i napisze Ci dokladnie


No stożek, a kompletny dolot to dwie różne historie :) dlatego napisałem, że SAM stożek poprawi tylko samopoczucie :) A Civica miałem EJ2 D15B7

HaDeSsS - Czw Lut 21, 2008 18:58

BubuZR, aaa no ale chyba juz nikt przy zdrowych zmyslach samego stozku nie zaklada :P hehe widac sie zle zrozumielismy :)
Sachar - Czw Lut 21, 2008 19:32

Co do oszczędności to może na wkładce można oszczędzić (niewiem, nie sprawdzałem), ale na stożku to już nie bardzo :( Trzeba bardzo często czyścić, bo zabrudzony strasznie zamula silnik. Po wyczyszczeniu trzeba go spryskać specjalnym "siuwaksem" - pojemnik wystarcza na jakieś 3 opryski, czyścić trzeba tak mniej więcej co 5 tysi. A więc zakup filtra + olejek co 15 tysi to napewno wychodzi drożej niż standardowy filterek :)
HaDeSsS - Czw Lut 21, 2008 21:30

Sachar, trzeba go przedmuchiwac na wysokich czesto :P
michone - Pią Lut 22, 2008 11:44

wlasnie jestem po montazu wkladki K&N szczerze to nie widze praktycznie zadnej roznicy w stosunku do zwyklego filtra :/ zobaczymy jak zrobie wiecej km bo narazie to zrobilem tylko jazde probna.
maciekwawa - Pią Lut 22, 2008 18:17

Witajcie Panowie:) ja mam do sprzedania cały nowy dolot dedykowany do roverka 200 K&N kit stożek itd. oddam za 180zł.
Założyłem go tylko na hamowni i bez obudowy z kwasówki i bez rury wyszło gorzej o 1.8 konia i 3 nm.
Ja juz jestem umówiony na zrobienie pożadnego dolotu.
Także ten k&n sprzedam okazyjnie sam zapłaciłem koło 300zł. a mój jest NOWY!

herc - Pią Lut 22, 2008 18:20

A robił już ktoś takie modyfikacje w R600 ??
michone - Pią Lut 22, 2008 18:28

maciekwawa napisał/a:
Witajcie Panowie:) ja mam do sprzedania cały nowy dolot dedykowany do roverka 200 K&N kit stożek itd. oddam za 180zł.
Założyłem go tylko na hamowni i bez obudowy z kwasówki i bez rury wyszło gorzej o 1.8 konia i 3 nm.
Ja juz jestem umówiony na zrobienie pożadnego dolotu.
Także ten k&n sprzedam okazyjnie sam zapłaciłem koło 300zł. a mój jest NOWY!

fajnie ze masz ale to nie kategoria kupie sprzedam...

maciekwawa - Pią Lut 22, 2008 21:09

no coment:)
kolin - Sob Lut 23, 2008 10:49

maciekwawa napisał/a:
Założyłem go tylko na hamowni i bez obudowy z kwasówki i bez rury wyszło gorzej o 1.8 konia i 3 nm.


No ja się wcale nie dziwie,że gorzej wyszło...Osłona i doprowadzenie dodatkowego źródła powietrza to normalka :wink:

[ Dodano: Sob Lut 23, 2008 10:51 ]
Jak będziesz mieć ten dolot jeszcze to na końcu tego miecha się odezwę i go wezme,bo teraz mam pare innch wydatków :mrgreen:

maciekwawa - Sob Lut 23, 2008 14:26

ok no problem masz link http://www.allegro.pl/ite...t_dedykowa.html