Zobacz temat - [All] Warsztaty, sklepy - Mazowieckie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [All] Warsztaty, sklepy - Mazowieckie

marcin_i_alunia - Czw Lut 21, 2008 19:45
Temat postu: [All] Warsztaty, sklepy - Mazowieckie
Poszukuje jakiegoś porządnego warsztatu z porządnym kompem. Byłem dzis w Piasecznie ale podłączyli autko przez złącze OBD i nic nie wykryli (swoją drogą typek obsługujący sprzęt miał blade pojęcie o tym co robi). Chciałbym zdiagnozować wszystkie układy, czujniki. Znacie kogoś rzeczowego, porządnego w Warszawi? Roverek zaczął palic mi 10l. Chyba to przepływka ale bez kompa się nie obejdzie.
thef - Czw Lut 21, 2008 19:58

Tylko i wyłącznie ECC Babice i nasz forumowicz mariusz418 :mrgreen:
przemo285 - Czw Lut 21, 2008 20:02

Również polecam mariusza418 :grin:
marcin_i_alunia - Czw Lut 21, 2008 20:04

Jakies namiary mogę prosić :grin:

[ Dodano: Czw Lut 21, 2008 20:05 ]
Przemo285 pytanie do Ciebie o przepływkę, nową, oryginalną. Miałbyś coś?

thef - Czw Lut 21, 2008 20:06

Niestety nie posiadam. Może ktoś z Warszawiaków będzie miał ;)
przemo285 - Czw Lut 21, 2008 20:28

Oryginalna Rovera jest droga a co do zamienników to niestety ale to jest różnie , a wszyscy piszą że mają oryginały :wink:
marcin_i_alunia - Czw Lut 21, 2008 20:50

Może być i droga ale ważne żeby była. Chodzi mi o przepływkę Bosha. Miałem już raz zamiennik i oddałem go szybciej niż kupiłem :grin: Miałbyś taką i w jakiej cenie?
przemo285 - Czw Lut 21, 2008 21:11

Bosha można kupić już za powiedzmy 400 zł. ale oryginał Rovera to koszt ok.900 zł i wtedy masz pewność że to oryginał a nie tak jak wszyscy piszą że mają oryginał a tak w rezultacie to kombinowane zamienniki , w oryginale nie występuje sam wkład tylko z całą obudową ale niestety jeżeli ktoś dostaje oryginał w całości to idzie po najmniejszej lini oporu i montuje sam wkład a do obudowy wkręca lipę i sprzedaje jako oryginał :wink:
PHJOWI - Czw Lut 21, 2008 22:07

jesteś w błędzie są same wkłady w orginale do kupienia , proste do zwerfikowania czy orginał czy podróba na wkładach masz oznaczenia boscha , a na podróbach nie ma nic . Numer orginalnego wkładu: ZUA000050SLP
marcin_i_alunia - Czw Lut 21, 2008 22:29

A wie ktoś może gdzie moge kupic takiego Bosha za około 400zł???
przemo285 - Czw Lut 21, 2008 22:32

To Ty jesteś w błędzie symbol wziąłeś z EPC ale co do zamówienia samego wkładu to nie da rady , odbiegając od tematu to w oryginale również jest symbol Bosha ale nie taki jak w zamienniku , w oryginale wkład występuje ALE TYLKO W EPC :grin:
PHJOWI - Czw Lut 21, 2008 22:47

no nie wiem , ponieważ jak we francji jestem w serwisie to zawsze mogę kupić albo całą przepływkę albo sam wkład , i zawsze biorę to i to, po tych numerach
Dam-Kam - Czw Lut 21, 2008 22:53

PHJOWI, a we francji to gdzie sie zaopatrujesz ?? (jeśli nie chcesz aby inni wiedzieli to napisz na PW - żart :wink: ) a tak naprawde to poważnie sie pytam :mrgreen:
PHJOWI - Czw Lut 21, 2008 22:55

mam dziure w dawnym centrum rovera ale reszta to tajemnica :)
Dam-Kam - Czw Lut 21, 2008 22:58

kurde a miałem nadzieje że coś z Ciebie wyciągne :mrgreen: trudno :wink:

pozdrawiam!!!

marcin_i_alunia - Czw Lut 21, 2008 23:23

Może ktos jednak spróbuje mi powiedzieć gdzie dostać przepływkę Bosha w cenie około 400zł? :grin:
Dam-Kam - Czw Lut 21, 2008 23:29

we francji ale PHJOWI jest nieugięty :wink: marcin_i_alunia, musimy go urobić :mrgreen:
marcin_i_alunia - Czw Lut 21, 2008 23:56

Ja już atakowałem PHJOWI na prv :grin: Nie mam pomysłu jak go zmiękczyc więc pewnie pozostanie mi tylko kupić od niego i liczyc na to, że dużo sobie za transport z Francji nie policzy :grin:
giewu - Pią Lut 22, 2008 09:48

marcin_i_alunia napisał/a:
Może ktos jednak spróbuje mi powiedzieć gdzie dostać przepływkę Bosha w cenie około 400zł?

w InterCars w oddziale w Kajetanach jest dostępny cały przepływomierz w cenie 480zł. ... nie jest to Bosch, ale też nie jakiś fajansiarski zamiennik ...
w razie czego pytaj o towar (Japan Cars) o indeksie KBB000JC
mają również w InterCars te przepływki z 4maxa w cenie 490zł. (tutaj na temat jakości nie mogę nic powiedzieć)

PTE - Pią Lut 22, 2008 09:54

giewu napisał/a:
marcin_i_alunia napisał/a:
Może ktos jednak spróbuje mi powiedzieć gdzie dostać przepływkę Bosha w cenie około 400zł?

w InterCars w oddziale w Kajetanach jest dostępny cały przepływomierz w cenie 480zł. ... nie jest to Bosch, ale też nie jakiś fajansiarski zamiennik ...
w razie czego pytaj o towar (Japan Cars) o indeksie KBB000JC
mają również w InterCars te przepływki z 4maxa w cenie 490zł. (tutaj na temat jakości nie mogę nic powiedzieć)


Jeśli to JC, to lepiej pytać w sklepach JC, będzie taniej niż w IC.

marcin_i_alunia - Pią Lut 22, 2008 10:12

Jeśli chodzi o 4Max to odradzam wszystkim. Już raz kupiłem cos takiego i okazał sie bublem strasznym, na szczęście oddali kasę. A jeśli chodzi o JC to moge go kupić za 370zł w IC, mam zniżki tylko nie wiem jak z jakością tego elementu bo jakby nie było to również jest zamiennik a znimi chyba nikt nie ma pozytywnych doświadczeń. Kupował już ktoś te przepływomierze? Warto wydać pieniążki? Niby to japońskie :grin:

[ Dodano: Pią Lut 22, 2008 10:15 ]
Dzwoniłem dziś do babic i zarzyczyli sobie 200netto za podpięcie pod kompa. Troszkę przesada jak dla mnie.

maniaq - Pią Lut 22, 2008 11:20

z zamiennikami juz kilka osob walczylo i ja rowniez . zdecydowalem sie na uzywke za ok 220 i nie zaluje, bo jest oryginalna boshowska i dzialajaca jak nalezy :D

polecilem tego pana w sprzedawcach z alegro- chcesz to odszukaj ;) odszukaj tez watek o przeplywkach ktory zalozylem, bo jest tam dokladny opis co i jak wraz ze zmierzonymi wartosciami przez kompa.

powodzenia , niech moc bedzie z toba :D

giewu - Pią Lut 22, 2008 11:40

PTE napisał/a:
Jeśli to JC, to lepiej pytać w sklepach JC, będzie taniej niż w IC

teraz to niemal jedna firma już jest ... InterCars i JapanCars połączyli się w styczniu tego roku tworząc największego dostawcę części motoryzacyjnych w Polsce ;)

marcin_i_alunia - Pią Lut 22, 2008 12:48

Więc jak z tymi przepływkami? Warto brać tą nową z JC?
piter34 - Pią Lut 22, 2008 12:59

marcin_i_alunia napisał/a:
Dzwoniłem dziś do babic i zarzyczyli sobie 200netto za podpięcie pod kompa. Troszkę przesada jak dla mnie.

Skontaktuj się może z Mariuszem418 (kierownik serwisu w ECC) i umów na odczyt kompa na jednym ze spotów warszawskich ;-)

Brt - Sro Lut 27, 2008 22:04

albo czytaj wątki o spotach na bemowie ;)
jacekmarus - Pon Kwi 28, 2008 14:12
Temat postu: [R75] Radom - Serwis
Witam uzytkowników roverków zwłaszcza z Radomia i mam do Was Pytanko gdzie serwisujecie swoje autka, moj narazie jezdzi ale tak na wszelki wypadek:p i gdzie najlepiej zaopatrywac sie w czesci??
gruby87 - Pon Kwi 28, 2008 14:18

Cześć jako tako w radomiu niema żadnego wyspecjalizowanego serwisu ani sklepu z czesciam tylko do rovekrów ale zato duża dostępność cześci jest w www.fota.pl [podaje ci adresik strony z katalogiem on-line sklep znajduje sie w radomiu] i można szukać szczęscia w Ekonafcie
argail - Pon Kwi 28, 2008 15:33

Ekonaft i fota - generalnie części kupuję w www.tomateam.pl - czasem taniej niż w ekonafcie.
Co do mechaników - ciężko powiedzieć - mam jednego od silnika innego od sprzęgła itd itd ;)))

jacekmarus - Pon Kwi 28, 2008 15:39

Dzięki, a konkretnie gdzie? np na wymiane rozrządu??
piter34 - Pon Kwi 28, 2008 16:10

W CDT jest łańcuch rozrządu i nie ma potrzeby jego wymiany.
jacekmarus - Pon Kwi 28, 2008 18:07

nawet jak jest przejechane 220tys
argail - Pon Kwi 28, 2008 19:49

jacekmarus napisał/a:
nawet jak jest przejechane 220tys

A co to za różnica ?
Nie ma paska rozrządu więc nie możesz go wymienić;)))
Łańcucha się nie rusza - chyba że jest uszkodzony, brzęczy albo coś w tym stylu - ale generalnie nie powinieneś mieć z nim problemów.

piter34 - Wto Kwi 29, 2008 11:05

jacekmarus napisał/a:
nawet jak jest przejechane 220tys

Nawet jak jest przejechane 400kkm :lol:

Marunio - Nie Lip 13, 2008 23:22
Temat postu: [All] Warsztaty, sklepy - Mazowieckie
Panowie(panie) mam prośbę do ludzi z wawy, muszę zrobić przegląd Roverka, przeglądałem to co piszecie na forach o warsztatach ale wynika z tego jedno wzystkie są do bani(to znaczy nawet w tych z pozoru dobrych są tacy co narzekają) może ktoś z was ma godny polecenia warsztat lub fachowca który się zajmuje Roverkami.
maniaq - Pon Lip 14, 2008 01:19

odpowiedz bedzie jedna, Mariusz z ECC :)

zawitaj na spot na bemowo ktorejs niedzieli i sie wszystkiego dowiesz .

pozdr. :)

Marunio - Pon Lip 14, 2008 10:01

maniaq napisał/a:
odpowiedz bedzie jedna, Mariusz z ECC :)

zawitaj na spot na bemowo ktorejs niedzieli i sie wszystkiego dowiesz .

pozdr. :)


Kłopot w tym że przegląd muszę zrobić w tygodniu ponieważ w wekend jadę w długą podróż.Gdybyś mógł napisać coś więcej bo Mariusz z ECC naprawdę niewiele mi mówi.Dzięki

MaReK - Pon Lip 14, 2008 11:05

Nie tyle ECC co sam Mariusz juz ;D Mariusz418 to czlowiek majacy chyba najwieksze doswiadczenie wsrod warszawskich mechanikow Roverkowych i w odroznieniu od innych jego diagnozy sa w 90% trafione. Dodatkowo swoja robote wykonuje rzetelnie (wiem bo widzialem). Nie jest moze najtanszy ale... za ta wlasnie wiedze i rzetelnosc trzeba sie cenic.
Jak odbierasz auto po robocie od Mariusza nei musisz sie martwic sie, ze cos sie za chwile stanie zlego ;)

Jak pisalem Ci na pw mozesz skorzystac z warsztatu do ktorego ja jezdze.
Niestety Mariusz jest mocno oblegany i ciezko u niego z terminami, dlatego musialem sobie znalezc jakas alternatywe ;) Narazie jestem b. zadowolony i nie zamierzam sie przenosic.

Chwilowo Mariusz jest na urlopie wiec tez problem bedzie zalatwienia przegladu w tym tygodniu.

Pozdrawiam,

jareklyson - Sob Paź 02, 2010 20:15
Temat postu: [R75] T4 Warszawa Okolice
Witam

Proszę o jakieś lokalizację gdzie będę mógł zdiagnozować mojego Roverka komputerem T4 chodzi o Warszawę i okolicę. Kobyłka odpada bo twierdzą że mają popsuty.

apples - Sob Paź 02, 2010 20:19

ECC Babice http://www.ecc.pl/startowa.htm :?:
grregg - Sob Sty 22, 2011 13:11
Temat postu: [R75] Diagonostyka Warszawa - szukam
Witam,
Czy może oprócz Babic jest gdzieś jeszcze jakiś zakład gdzie mogę podpiąć mojego roverka pod kompa? Najlepiej po wschodniej stronie Wisły, bo tutaj najwięcej spędzam czasu, a Babice za bardzo nie są mi po drodze.

A tak w ogóle to ile może kosztować podpięcie roverka pod kompa w tych rejonach?

Z góry dziękuję za namiary!

Raptile - Sob Sty 22, 2011 15:02

grregg, skontaktuj sie z Mariusz418 posiada T4 (chyba nie przekrecilem :) )
MaReK - Sob Sty 22, 2011 17:10

grregg, albo w niedziele przyjedź na spota na bemowo (więcej w sekcji spoty lokalne). Rzeczony przez Raptile mariusz418 bywa tam i możesz się z nim dogadać.

Pozdrawiam,

franc - Sob Lip 23, 2011 17:24
Temat postu: [r75] szukam mechanika - Warszawa i okolice
Witam,
Panie i Panowie poszukuję mechanika z doświadczeniem z 75'tką. Mam całą listę drobnych i grubszych rzeczy do zrobienia, a mój obecny mechanik nie chcę się tego podjąć.

Dla przykładu:
- centralny zamek - zamyka losowo drzwi
- alarm -brak
- sprzęgło - czasami nie podnosi się do końca, muszę podnosić nogą
- airbag - czasami świeci mi się kontrolka
- wiecznie ginie mi tylna pozycja, przedni kierunek i podświetlenie tablicy
- ogrzewanie i klima działa bardzo dziwnie
- uszkodzony pomiar temperatury zewnętrznej - czujnik jest sprawny
- cieknie woda do bagażnika
- hamulec jest mega twardy (ale działa ;) )
- czasami się zadławi przy ruszaniu i raz miałem jakąś przerwę przy 140km/h
- biegi czasem dziwnie wchodzą
- czujniki parkowania też padły

Pewnie znalazłoby się coś jeszcze, ale chwilowo tyle mi przychodzi do głowy. Wiem, że większość to jakieś głupoty, które pewnie dałbym radę zrobić sam. Ale nie mam narzędzi, garażu ani czasu. Wolę zlecić to mechanikowi. Mojemu obecnemu mechanikowi, który robi mi inne auta nie chce się w to bawić.

Muszę go zrobić albo sprzedać, bo u mnie w domu tylko ja nim potrafię jeździć :( . Żona wkurza się, że gaśnie jej na skrzyżowaniach, na hamulec to musi prawie stawać ;) , a zamyka się dopiero za którymś razem... Przez co ciągle mi zabiera busa, a d 75'tki wszystkiego nie włożę ;) Sorki, musiałm się komuś wyżalić ;)

Jeżeli ktoś może polecić kogoś z doświadczeniem z Wa-wy i okolic to z góry bardzo dziękuję.

Pozdrawiam
Franc

MaReK - Sob Lip 23, 2011 18:18

franc napisał/a:
Panie i Panowie poszukuję mechanika z doświadczeniem z 75'tką.

Mój typ pada na kolegę mariusz418. Niestety w chwilo obecnej do 4 sierpnia 2011 przebywa na urlopie poza granicą naszego kraju.

Część Twoich bolączek + diagnoza innych rzeczy ;) może odbyć się na spocie warszawskim (w każdą niedzielę na bemowie, od 20:00 - więcej info w odpowiednim wątku na forum). Resztę powinien ogarnąć w sumie każdy inny ogarnięty mechanik, ale większość z nich ogarnie Ci Mariusz z "English Cars - Mariusz Stanisławski".

Masz taką typową listę bolączek R75. Brakuje wentylatora jeszcze i koła dwumasowego ;)
Kupiłeś auto z taką listą usterek czy tak Ci się dzieje, od dawna już i kolekcjonujesz?

A Twój mechanik to ten z tych co zmieniają koła z letnich na zimowe, akumulator i ew. klocki? Czy nie chce mu się w to bawić, bo żyje mitem, że w tych autach śrubki kręcą się w drugą stronę ;) ?

franc napisał/a:
Żona wkurza się, że gaśnie jej na skrzyżowaniach, na hamulec to musi prawie stawać ;)

Nie dziwie się jej ;) Sam bym się wkurzał jeżdżąc taką tykającą bombą usterkową ;)

Kompleksowo wszystkie ogarnie i w niedługim czasie, to chyba tylko wspomniany przeze mnie Mariusz.

Pozdrawiam,

franc - Nie Lip 24, 2011 11:56

MaReK napisał/a:

Mój typ pada na kolegę mariusz418. Niestety w chwilo obecnej do 4 sierpnia 2011 przebywa na urlopie poza granicą naszego kraju.


Serdeczne dzięki za namiary, po urlopie na pewno do niego zadzwonię.

MaReK napisał/a:

...
Masz taką typową listę bolączek R75. Brakuje wentylatora jeszcze i koła dwumasowego ;)
Kupiłeś auto z taką listą usterek czy tak Ci się dzieje, od dawna już i kolekcjonujesz?

A Twój mechanik to ten z tych co zmieniają koła z letnich na zimowe, akumulator i ew. klocki? Czy nie chce mu się w to bawić, bo żyje mitem, że w tych autach śrubki kręcą się w drugą stronę ;) ?
...


Mój mechanik jak sam powiedział " nie lubi zajmować się pierdołami ". Chociaż w busie i innych osobówkach robił mi praktycznie wszystko. Ale rovera chyba się boi ;)

Cześć z tych usterek dostałem gratis przy zakupie, ale niestety ich nie zauważyłem. Tak to jest jak laik kupuje auto używane.
Sprzedawca poinformował mnie tylko o braku alarmu i pustej klimie. Biegi trochę haczyły, ale w poprzednich dwóch, które oglądałem było podobnie. Także myśałem, że ten typ tak ma. Ostatnio miałem okazję poznać użytkownika 75'tki i sprawdziłem jak jest u niego. U niego sprzęgło działała podobnie, ale biegi wchodzą dużo delikatniej.
Jedyne co mi się pojawiło to twardy hamulec. Przed wymianą tarcz, klocków, szczęk hamulce były dużo delikatniejsze. Teraz pedał jest na tyle twardy, że żona (drobniutka osóbka) nie daje rady go wciskać. Robiłem hamulce w innych autach i zawsze po remoncie było dużo lepiej, w tym przypadku jest odwrotnie :(

Pozdrawiam

MaReK - Nie Lip 24, 2011 23:11

Cytat:
Serdeczne dzięki za namiary, po urlopie na pewno do niego zadzwonię.

Ależ proszę bardzo... czytam teraz opinie o innych warsztatach w Warszawie i powiem Ci, że strach jechać gdziekolwiek, bo niektórzy na bolączki sprzęgła mają metodę "przespawać pedał" ;D Poczekaj na mariusz418, ogarnie Ci auto w 100%, podłączy pod komputer i całą prawdę o aucie powie. Zbieraj kasę na części, gdyż Mariusz nie lubi kombinacji i robi w/g fabryki - czyli przeróbki forumowiczów nie bardzo akceptuje.

franc napisał/a:
Ale rovera chyba się boi ;)

Chociaż dobrze, że uczciwie Ci mówi "NIE", a nie próbuje naprawiać i spaprać jeszcze gorzej. Auto jak auto, parę dziwactw jest, ale bez przesady. Z pomocą tego forum, instrukcjami od innych użytkowników będziesz mógł wyszkolić każdego mechanika ;)

franc napisał/a:
Ostatnio miałem okazję poznać użytkownika 75'tki i sprawdziłem jak jest u niego. U niego sprzęgło działała podobnie, ale biegi wchodzą dużo delikatniej.

Biegi nie powinny wchodzi ciężko. Jeśli układ wysprzęglania jest okej, a w skrzyni jest olej dedykowany do tego auta, to powinno wszystko lekko chodzić.

franc napisał/a:
Jedyne co mi się pojawiło to twardy hamulec. Przed wymianą tarcz, klocków, szczęk hamulce były dużo delikatniejsze. Teraz pedał jest na tyle twardy, że żona (drobniutka osóbka) nie daje rady go wciskać. Robiłem hamulce w innych autach i zawsze po remoncie było dużo lepiej, w tym przypadku jest odwrotnie :(

To coś zwalone. R75 raczej ma dobre hebelki. Może coś źle złożone (chociaż trzeba być wybitnym, żeby tam coś źle złożyć) albo zapowietrzone, a może pompa niedomaga.

Szkoda, że nie znalazłeś czasu, żeby podbić chociażby dzisiaj na spota warszawskiego na bemowo. Pewnie do Twoich usterek dopisalibyśmy jeszcze kilka ;P

Poznałabyś pobieżnie cennik części nowych ;)
Kupa pozytywnych rzeczy przy jednym spotkanku ;)

Ale nie martw się. Jak starczy Ci pieniędzy, czasu i chęci to odpicujesz brykę i pojeździsz trochę. Tylko niestety o auta trzeba dbać ;/

Downton - Czw Wrz 29, 2011 17:01
Temat postu: [R75] Wymiana świec w warsztacie (Warszawa)
Witam Wszystkich - przeczytałem uważnie wszystkie posty łącznie z częścią warsztatową i nie znalazłem - Szukam w Warszawie bądź okolicach warsztatu, który wymieni świece m moim Roverze w jakiś rozsądnych cenach - jak do tej pory wszyscy wyceniają na 150 PLN w polecanym przez Forum warsztacie podano mi cenę 90 PLN za godzinę pracy i wyliczono wymianę świec na 1,5 godziny tak więc wyszło 145 PLN netto - dla mnie to trochę niezrozumiałe. Może ktoś z Forumowiczów zna jakiś warsztat, który nie policzy jak z Bentleya.
Z góry dziękuję :>

markozalko - Czw Wrz 29, 2011 18:15

Ty masz problem za ile ci zrobią a ja mam problem czy wogóle mi zrobią żeby nic nie zdiablić. Przyzam się szczerze że sam się boję tego a muszę to zrobić.
Downton - Czw Wrz 29, 2011 18:33

No to Ci powiem, że o tym nie pomyślałem - zawsze wydawało mi się, że dla mechanika to prosta robota i nic popsuć tutaj nie można.
markozalko - Czw Wrz 29, 2011 18:44

Teoretycznie nie. Ale jak sie dowiedziałem że trzeba ściągać kolektor a nie tak jak w innych masz łatwy dostęp. Dodatkowo uszczelki prawie 100 zl jak będą w złym stanie. Lecz jak czytałem że świece ukręcali a czasami nawet z ukręconą komuś oddali (to było przegięcie) to ci powiem że mam mieszane uczucia.
SeniorA - Czw Wrz 29, 2011 19:33

markozalko napisał/a:
Ale jak sie dowiedziałem że trzeba ściągać kolektor a nie tak jak w innych masz łatwy dostęp.
do wymiany świec w benzynie 2.0 nie trzeba ściągać kolektora.Z tyłu dla wygody odkręca się specjcjalną klapke w ściance grodzi.Nie mylcie swiec zapłonowych z żarowymi.Temat dotyczy benzyny.
Downton - Czw Wrz 29, 2011 19:37

Z tym kolektorem to prawda - dziś jak wyceniali mi usługę to także powiedzieli, ze nie trzeba go demontować i to jest prawda Natomiast jeden magik próbował mi wycenić wymianę świec z odkręceniem kolektora - ale to już ściema nawet ja (techniczny imbecyl) wiem po przeczytaniu wielu postów, że nie trzeba go demontować
markozalko - Pią Wrz 30, 2011 12:57

faktycznie nie zauważyłem że masz benzyniaka.
Boncky - Pią Wrz 30, 2011 14:20

cena kosmos za 20 min roboty:| i to tak prostej...
Cieszyn - Pon Paź 03, 2011 01:25

Przecież w 1.8 masz rzędówke. Również słyszałem, że w v6 nie jest to tak proste jak w normalnych, 4 cylindrowych silnikach
Boncky - Pon Paź 03, 2011 09:48

Cieszyn napisał/a:
Przecież w 1.8 masz rzędówke. Również słyszałem, że w v6 nie jest to tak proste jak w normalnych, 4 cylindrowych silnikach


i co z tego, nie przesadzajmy że w roverze wymiana świec to jakiś skomplikowany proces bo oszaleję...

Aragorn - Pon Paź 03, 2011 12:03

...ja wymianiałem dwa lata temu, czas wymiany hmmm no max 30 min a koszt 50zł (oczywiście mechanik kumaty i wiedział że nie trzeba zdejmować kolektora :wink: ) więc jednemu mechanikowi wystarczy 30 min innemu godzina nie starczy ;-) (mowa o V6 2.0)
Downton - Pon Paź 03, 2011 12:26

Zakład, w którym trzeba poświęcić 1,5 godz. na wymianę świec w V6 2.0l. to ECC Babice pod Warszawą :rotfl:
Aragorn - Pon Paź 03, 2011 12:53

Downton napisał/a:
Zakład, w którym trzeba poświęcić 1,5 godz. na wymianę świec w V6 2.0l. to ECC Babice pod Warszawą :rotfl:

...aż strach pomyśleć ile zajeła by poważniejsza robota :rotfl: wymiana rozrządu to chyba z tydzeń ;-) ...a tak poważnie to mechanicy coraz bardziej cwani i zmanierowani trzeba na nich uważać, oczywiście za wiedzę i zaplecze serwisowe się płaci, ale takie proste czynności jak wymiana cześci eksploatacyjnych nie powinna być tak droga (co innego ASO bo to już norma że tam za samo złapanie za klamkę liczą 100zł) ;-)

Downton - Pon Paź 03, 2011 19:55

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ECC tO Autoryzowa Stacja Obsługi Land Rovera w Babicach - wątpię by w instrukcji serwisowej wymianę świec wyliczono na 1,5 godz. czasu pracy - przy takich kalkulacjach radzę omijać ich szerokim łukiem
moto-museum.com - Pią Lis 04, 2011 10:28
Temat postu: [R75] Serwis WEBASTO Warszawa
Czy ktoś zna sprawdzony i godny polecenia serwis WEBASTO w Warszawie lub okolicy ?
benio_bicos - Sob Lis 05, 2011 10:41

Witam!
Osobiście czy z webasto czy z klimką podjechałbym tutaj
Skylark Polska
ul. Madziarów 54
04-444 Warszawa
tel. (22) 673-50-80
kom. 888-234-567
fax. (22) 673-50-80
GG: 1115909
webasto24
http://www.skylark.pl

moto-museum.com - Sro Lis 09, 2011 07:39

Dzięki, zapewne tam właśnie podjadę (też myślałem o tym serwisie).
Opisze wrażenia w swoim czasie :)

motoitalia - Sro Gru 14, 2011 10:57

moto-museum.com napisał/a:
Dzięki, zapewne tam właśnie podjadę (też myślałem o tym serwisie).
Opisze wrażenia w swoim czasie :)


I jaka opinia o tym serwisie?

Również potrzebuje naprawić w webasto w okolicach warszawy

moto-museum.com - Czw Gru 15, 2011 15:05

Niestety jeszcze nie byłem, ale pamiętam - na pewno wrażenia opiszę.
iv - Czw Sty 05, 2012 13:32

witam

zakupiliśmy niedawno rover 75 cdt (podniesione do135KM) czarny kombi, przebieg 220 000,czyli taki jakiego szukałam (zdjecia wkrótce)
zapaliła sie info no wym. oleju za 800 km co dalej jesli przekroczę termin czy można samemu wymienic ew. kto wymieni w wawie i zrobi reset?

gustav.pl - Czw Sty 05, 2012 14:35

Na przykład kol. Mariusz418. Polecam :smile:
domel-x - Czw Sty 05, 2012 15:13

iv, sam sobie zrób reset ,na stronie klubowej jest dokładny opis :smile:

http://www.roverki.pl/zro...u-rover-75.html

MaReK - Pią Sty 06, 2012 01:51

Jak przyjedziesz w którąś niedziele na spot, to mariusz418 na pewno nie odmówi Ci cennych porad, może nawet będzie mógł od razu podłączyć Twój sprzęt do komputera T4 i odczytać więcej informacji o Twoim aucie. Inspekcją serwisową (czyli tym co odlicza Ci kilometry do zmiany oleju itp.) nie musisz się przejmować. Warto jednak dbać o auto i w pobliżu tej granicy wymieniać wszelkie filtry, olej.

Praktycznie każdy serwis powinien sobie z taką usługą poradzić, jednak z racji olbrzymiego doświadczenia również polecam usługo kolegi mariusz418. http://www.roverki.eu/czc...=31&sobi2Id=219 tutaj wszelkie dane.

Pozdrawiam i do zobaczenia na warszawskich, zakorkowanych drogach ;D

Ps.
Uzupełnij profil i daj jakieś fotki auta do "garażu".

Olaf - Sob Lut 18, 2012 18:07
Temat postu: [R75] Sprawdzony warsztat + omitec T4 Radom, Kielce.
Szukam dobrego warsztatu mającego dostęp do oprogramowania diagnostycznego firmy omitec w Radomiu lub okolicy.
Kontakt: GG 7532528

fernand474 - Wto Lut 21, 2012 14:28
Temat postu: [R75] specjalista od roverów
witam
poszukuję człowieka który podobno zna się bardzo dobrze na roverach z Sulejówka bądź okolic, a nie mogę takiego znaleźć na liście już dostępnym specjalistów, czy ktoś może zna i może udzielić informacji?

Krystian1982 - Czw Maj 03, 2012 21:16

Panowie możecie mi polecić warsztat gdzie mogę nabić klimatyzację w okolicach Ursynowa?
maciekstasio - Nie Maj 20, 2012 19:34

Ja jestem na Ursynowie, ale niestety, nie posiadam stacji do klimy :(
Gdybyś jednak potrzebował pomocy w innej materii to zapraszam, jestem na Zielonym Ursynowie, sam jeżdżę Roverkiem 75 :)
maciek-stachursky@wp.pl
tel. kom. 510-124-246

alga - Pią Wrz 07, 2012 19:34

A czy orientujecie się gdzie w Warszawie są serwisy rovera ? ewentualnie Hondy... a najlepiej to po północnej stronie stolicy ;) gdzieś na Jagielońskiej? tam pełno komisów, serwisów... a moze Łomianki/Legionowo/Białołęka/Tarchomin?
maciekstasio - Pią Wrz 07, 2012 21:19

Eeee... HELOOOŁ!! Rover nie istnieje od 2005 roku!
Możesz jechać do Babic do Land Rovera albo na Bokserską na Mokotowie, tam robią Angliki.
A po co ci ASO jeżeli można wiedzieć??
Pozdrawiam

alga - Sob Wrz 08, 2012 00:57

heloooł! pisze skrótami, wiadomo o co chodzi ;)
okazalo sie, że serwis hondy mam najblizej, wiec skorzystam. Potrzebuje wpinek/zatrzasków do bagażnika, a ciężko je znaleźć i polecono mi, ze tam dostane te drobiazgi za grosze...

maciekstasio - Sob Wrz 08, 2012 21:21

Spinki do Rovera dostanierz również tutaj, polecam:

http://www.moto-market.pl/romix/

Wolska 94

alga - Nie Wrz 09, 2012 09:39

o super, dzięki wielkie.
Kompletnie nie znałam tego sklepu a na allegro też ciężko to trafić. Także dziękować za pomoc :)

Bonawentura - Pią Sty 11, 2013 01:38

Witam, chciałem zapytać o możliwość podpięcia rovera do testbooka t4 w warsztacie. Chodzi o Warszawe i okolice. Morgan z Bokserskiej odpada, ani oni ani ja nie chce ich widzieć :mad:
mokoki - Nie Sty 13, 2013 02:27

Witam Jestem niepoprawnym fanem mojego roverka ale mam problem z uszczelką pod głowicą silnik 1.8 wyciek i olej w płynie chłodzącym.
Potrzebuje więc zrobić remont proszę o polecenie warsztatu w W-wie lub w okolicach jeśli będzie taniej.
Na allegro ktoś sie reklamuje że to Cytat: Rover 75 1.8 16V silnik 6 miesięcy gwarancji!!! 5 min do ... NAPRAWIMY TWÓJ SILNIK I NA NAPRAWĘ UDZIELIMY 6 MIESIĘCZNEJ PISMEMNEJ GWARANCJI!

Czy polecacie jego usługi ?
To warsztat chyba z Radomia?

Tadek321 - Sro Sty 16, 2013 10:00
Temat postu: Warsztat Kielce okolice
Witam mam pytanie ?? Czy macie może informacje o warsztatach Land Rovera w Kielcach lub okolicach ?? Proszę o odpowiedź
:mrgreen:

[ Dodano: Sro Sty 16, 2013 09:57 ]
Mój Land Rover był uszkodzony,wyskoczyła poduszka,pompa wtryskowa była nowa ale w serwisie nie potrafili jej złożyć komputer również nie działa. W Krakowie skasowali ze mnie dużo kasy a nic nie naprawili dlatego pytam się o warsztat w okolicach Kielc lub Kielcach

[ Dodano: Sro Sty 16, 2013 10:00 ]
Klimatyzacja również nie działa i twierdzą że to jest wina komputera. Chcą abym wymienił całą instalacje i komputer czy to prawda ??

jooker - Nie Sty 22, 2017 00:04

Szukam i szukam ale znaleźć nie mogę. Mam rover 75 i szukam dobrego i uczciwego warsztatu. Oddawałem do kilku i niestety niezbyt wychodzi to niektórym. Mam problem ze sprzęgłem skwierczy kiedy wciskam. Wiem o dwóch warsztatach jeden przy ostrobramskie/jublierskiej, drugi w Wesołej. NIe znam tam jednak nikogo nie mam też zdania. Może Wy znacie kogoś na ternie Warszawy, kto jest dobry, pomoże i nie oszuka. Nie jestem mega kasiasty, żona mówi, aby sprzedać Rovera ja jednak bardzo go lubię bo jest fajnym autem, wygodnym i przyjemnym. Dbam o niego jak mogę w sensie o lakier bo na tym się znam kupuje najlepsze woski, ręczniki i inne jednak zawodzi mnie od zakupu jego wnętrze i problemy. Stąd pytanie czy nie znacie dobrego warsztatu w Warszawie?
longer86 - Nie Sty 22, 2017 01:04

jooker napisał/a:
Nie jestem mega kasiasty


Ale

jooker napisał/a:
Dbam o niego jak mogę w sensie o lakier bo na tym się znam kupuje najlepsze woski, ręczniki i inne


A nie lepiej najpierw zadbać o to co Cie irytuje? Auto jest dla Ciebie i ma służyć a nie dla przechodniów żeby się w lakierze przeglądali.

PS. Zmień żonę jak Ci karze sprzedać auto

Warsztat British cars, słabo szukałeś, Mariusz rozwiąże Twoje problemy

jooker - Nie Sty 22, 2017 08:50

Dzięki ;)
Zaś jeśli chodzi o samochód to pojawiło się to mi 7 dni temu. Do tej pory inne bolączki robił taki mały warsztat jednak z tym sobie nie może poradzić stąd pytanie.

radim3k - Wto Lip 07, 2020 09:55

Dzień dobry. Odświeżam temat, potrzebuję dobrego warsztatu do roverka w Warszawie/okolicach. Niestety Pan Mariusz z BritishCars nie zajmuję się już R75. Może ktoś, coś?
piotrpg - Pią Lip 17, 2020 23:06

vorbrodtt na jubilerskiej (Praga południe) przy salonie subaru /fiat
http://www.citroenvorbrodt.pl/

MD - Sob Lip 18, 2020 01:49

piotrpg, mieszkałem tuż obok. I o ile taka rzecz jak wymiana gum stabilizatora ok cenowo, to np. za wymianę termostatu w V6 powiedzieli minimum 1000 zł + części.
nagro - Nie Lut 21, 2021 20:03
Temat postu: Warsztat Warszawa
Waldemar Nagrodzki ul. Narożna 13 Warszawa