Zobacz temat - [R wszystkie] taki gadzet co wy na to ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - [R wszystkie] taki gadzet co wy na to ?

kolin - Nie Lut 24, 2008 11:53
Temat postu: [R wszystkie] taki gadzet co wy na to ?
Witajcie

Wczoraj sobie z kumplem siedzieliśmy i tak gadaliśmy i znaleźliśmy taki wynalazek...


http://moto.allegro.pl/it...lizator_vw.html

Nie jest to żadna strumienica czy jakiś tego rodzaju badziew tylko coś podobnego do rury tyle, że w obudowie. Co sądzicie o montażu tego zamiast kata, będzie to miało jakieś negatywne skutki?? Moim zdaniem nie, bo jakaś strumienica to nie jest tylko rura wyciszona w obudowie...?

Pytam dla tego, że w kumpla 216 Si chcemy to założyć i nie wiemy co o tym myśleć

Czekam na opinie.


P.S chodzi tylko o pozbycie się kata i wstawienie czegoś, co nie jest strumienicą i będzie można przejść przegląd a przy tym jednakowo nie zabierze nam 25KM z pod maski:mrgreen:

michone - Nie Lut 24, 2008 12:11

analizator spalin wykryje niepoprawnosci ale autko powinno chodzic lepiej bo sonda lambda nie jest za katem wiec komp nie zwariuje.
herc - Nie Lut 24, 2008 12:18

Zabrać mocy nie powinno dodać tym bardziej... Ja w R600 zamiast kata mam strumienice w obudowie kata i tez jest wygłuszana, ale u mnie dało niewielki efekt, a dokładnie nie mam falujących obrotów, (u mnie nie było kata tylko sama puszka bez wkładu, robiło się w niej ciśnienie i dławiło silnik :/ ) po tym zabiegu pojechałem na analizator spalin i mi gość powiedział że przegląd bym przeszedł bez problemów :) Więc i w tym wypadku co piszesz ja myślę że nie będzie problemu ;)
michone - Nie Lut 24, 2008 13:15

herc napisał/a:
Zabrać mocy nie powinno dodać tym bardziej...
moze dodac moc bo wkoncu to przelot :)
kolin - Nie Lut 24, 2008 17:29

Czyli śmiało możemy kupować,dzięki chłopaki :mrgreen:
HaDeSsS - Nie Lut 24, 2008 17:49

kolin, daj znac jak to zamontujecie i jaki efekt :) bo ja tez bym chetnie cos takiego zapodal do siebie :)
ps. jaka macie rure wydechowa ? 2,5" ??

kolin - Nie Lut 24, 2008 17:54

HaDeSsS napisał/a:
jaka macie rure wydechowa ? 2,5"


teraz właśnie myślę jaka jest średnica,chodź koleś piszę ,że podać rok produkcji jakie auto to chyba robi pod silnik i markę...

Jutro to zamówie,zamontuję i dam znać

P>S jaka średnica jest rury tam gdzie kat 45-50 mm ??

HaDeSsS - Nie Lut 24, 2008 18:02

ja mam po calosci 60mm... wlasnie przeczytalem ciekawy artykul :
http://www.importtuner.co...oval/index.html

kolin - Nie Lut 24, 2008 18:12

Objaśnij o czym jest...aż tak dobrze nie znam Angielskiego

[ Dodano: Nie Lut 24, 2008 18:12 ]
U nas jest chyba 50 mm ale nie wiem dokładnie

HaDeSsS - Nie Lut 24, 2008 18:46

hmm tak krotko mowiac, goscie polecaja aftermarketowe katalizatory, ktore tak samo dobrze redukuja emisje spalin co seryjne, a jednoczesnie sa wysoko przeplywowe. Daje to prawie taki sam efekt jak prosta rura, ale jest legalne :)
dla przykladu podaja Civica 147km na hamowni... z wysokoprzelotowym katem 151km a z prosta rurka 152km.

pytanie tylko gdzie znalezc takiego kata i ile on kosztuje ;)

kolin - Nie Lut 24, 2008 18:52

Zamówiłem przed chwilą...jak zamontujemy damy znać co to za wynalazek :mrgreen:
HaDeSsS - Nie Lut 24, 2008 19:08

oka :)
michone - Nie Lut 24, 2008 21:19

starego kata nie wyzucaj :P ponoc teraz skupuja :) tylko nie wiem gdzie i nie wiem za ile :)
HaDeSsS - Nie Lut 24, 2008 21:39

mozna tez zostawic w razie W :P zeby zamontowac spowrotem :P
herc - Nie Lut 24, 2008 22:07

michone napisał/a:
tylko nie wiem gdzie i nie wiem za ile


nawet 200 złotych można dostać za starego kata ;)

michone napisał/a:
moze dodac moc bo wkoncu to przelot


ja w to raczej wątpię, samo wstawienie samego przelotu zamiast kata nic nie da bo i tak wszystko sie zatrzyma na reszcie wydechu, zrobienie całego wydechu przelotowego owszem może dodać mocy ;)

HaDeSsS - Nie Lut 24, 2008 22:49

herc, jezeli ktos usuwa juz kata to raczej ma przelot
dobryziom - Pon Lut 25, 2008 10:47

Kolin nie szkoda ci 55zł na ta puszkę ? nie lepiej wspawać kawałek rurki ? na przeglądzie i tak ci nikt pod samochód nie wchodzi tylko wkłada czujnik w wydech... wiec czy to będzie imitacja kata czy rurka będzie ten sam efekt :) Co do srednicy powinna być 50mm , Hadess masz w serii 2,5 cala ? a nie przypadkiem 2,25 ?
Brt - Pon Lut 25, 2008 10:59

hmmm u mnie włażą pod auto ;) Co prawda głównie sprawdzają zawiechę i układ kierowniczy, ale rurka zamiast kata to trochę sama będzie kłuła w oczy :hm:
dobryziom - Pon Lut 25, 2008 11:03

Dziwne w warszawie sie z tym nigdy nie spotkałem wrzucają na rolki i po temacie: hamulce zawieszenie itd... plus światełka numerki bajerki ... czujnik w wydech i do domu:)
michalswiatek - Pon Lut 25, 2008 12:20

dobryziom napisał/a:
czujnik w wydech i do domu:)

Powaznie??
W Jasle nikt nigdy nie probowal mi nawet analizowac spalin, a bylem na przegladzie wieeele razy roznymi autami.

dobryziom - Pon Lut 25, 2008 12:23

Widać o miasto to obyczaj ... :rotfl:
HaDeSsS - Pon Lut 25, 2008 16:31

dobryziom, mam 60mm, czyli ogolnie przyjete 2,5"
liczac scisle wg wzoru to mam 2,36 cala, cyzli 60mm

dobryziom - Pon Lut 25, 2008 19:01

kozacko :rotfl: fajnie ze od razu zrobili z zapasem i nie trzeba sie babrać w przeróbki.


PS. w Civie VTI dawali 2,25 stąd moje zapytanie :)

HaDeSsS - Pon Lut 25, 2008 19:20

dobryziom, no pozytywnie to zrobili :)
bula21 - Wto Lut 26, 2008 12:50

dobryziom napisał/a:
Widać o miasto to obyczaj ... :rotfl:


u mnie w miescie 20 zl wiecej i wjezdzam podbijam i wyjezdzam :D hhe

kolin - Wto Lut 26, 2008 13:04

Ja tylko daje dowód samochodu i mam przegląd...a auto w garażu stoi kosztuje mnie to 4 pak piwa :mrgreen:

Ale kumpel chce jechać na przegląd żeby mu wszystko posprawdzali czy jest OK

bula21 - Sro Lut 27, 2008 09:46

ja aktualnie wrocilem z "wycinki" kata :P i po sprawie :D heh wsumie duzej roznicy tam nie ma ;) moze minimalnie glosniej w aucie ;) ale muzyka wszystko zaglusza :D
michone - Sro Lut 27, 2008 11:20

wycinka "dobrego - sprawnego" kata powinna miec miejsce jedynie w przypadkdu kiedy wymieniamy rowniez ostatni i srodkowy tlumik na przelotowy (o tych samej objetosci i polu powierzchni)
Udrazniamy wtedy wydech nie psujac wyliczonych pod silnik wlasciwosci wyechu. Mozna by rowniez oplesc kolektor, dwururke to miejsca po kacie taśma termiczną. Z tego coczytalem spaliny dzieki takiemu zabiegowi nie traca temperatury na wyjsciu z silnika a co za tym idzie maja wieksza energie kinetyczna. Co wplywa na predkosc wydostawania sie spalin z silnika.

Kiedys w Hyundaiu lantrze robilism zabieg w stylu wyciecie kata oraz demontaz ostatniego tlumika, otworzenie go i udroznienie, nastepnie zaspawanie tlumika i montaz. Brzmialo to calkiem przyjemnie a nie jak tlumiki z allegro :P

bula21 - Sro Lut 27, 2008 11:51

brak kata..srodkowy przelot.. i ostatni przelot :) robione w profesionalnym zakladzie nie u wojka Stasia ;) ale mniejsza o to bo i tak dostane po dupie pewnie ;P koniec OT ;P
michone - Sro Lut 27, 2008 13:32

bula21 napisał/a:
brak kata..srodkowy przelot.. i ostatni przelot :) robione w profesionalnym zakladzie nie u wojka Stasia ;) ale mniejsza o to bo i tak dostane po dupie pewnie ;P koniec OT ;P
co robiles, jak robiles, jakie wyniki... ludzie dzielcie sie moze inni skorzystaja :)
bula21 - Sro Lut 27, 2008 15:36

michone napisał/a:
bula21 napisał/a:
brak kata..srodkowy przelot.. i ostatni przelot :) robione w profesionalnym zakladzie nie u wojka Stasia ;) ale mniejsza o to bo i tak dostane po dupie pewnie ;P koniec OT ;P
co robiles, jak robiles, jakie wyniki... ludzie dzielcie sie moze inni skorzystaja :)


Autko zostalo oddane do Mechanika zajmujacego sie tylko ukladem wydechowym..w miejsce kata wstawili kawalek rurki podobnie jak w tlumik srodkowy tylko ze tam zostala obudowa..w planach bylo zrobienie tego samego z katem ale zaoferowal mi za niego 200 zl ;P i sie skusilem..tlumik koncowy to jakis szajs za 250 zl.. niby sportowy przelot ale... wiadomo.. chcialem kupic tlumik ala mugen albo cos w tym stylu.. ale ostatnimi czasy kusi mnie bardziej wydebeszenie starej seri na "pustaka".. aa wyniki hmm a jakie moga miec przy 8v i takich zmianach.. tyle ze mam ladny dzwiek z tlumika i wedlug mnie ale to moze tylko zludzenie od 3-4 tys lepiej ciagnie... ;) pozdrawiam i nie besztac ;P

piter34 - Sro Lut 27, 2008 17:48

bula21 napisał/a:
u mnie w miescie 20 zl wiecej i wjezdzam podbijam i wyjezdzam :D hhe

kolin napisał/a:
Ja tylko daje dowód samochodu i mam przegląd...a auto w garażu stoi kosztuje mnie to 4 pak piwa :mrgreen:

Mam nadzieję, że nie trafię na drodze na jakiegoś "rzęcha" dopuszczonego do ruchu przez te SKP, o których wspominacie. :/

*Nie twierdzę, że Wasze auta to rzęchy, choć z drugiej strony zastanawiam się, czy przeszłyby uczciwy przegląd ;-) Mój R200 ze strumienicą by nie przeszedł, bo spaliny były ponad normę.

R-200 - Sro Lut 27, 2008 22:36

Nie zapominajcie wszyscy że my żyjemy tutaj i dusimy się od spalin. Katalizator jest po to by spaliny zamienić w wodę i dwutlenek węgla. To jest bardziej ekologiczne. :roll:
michone - Sro Lut 27, 2008 22:46

powiedz to władzom MPK i PKS, których autobusy pozostawiają zasłone dymną :)
poza tym jak chcesz zmienic spaliny w wode?? :?: :shock:

michalswiatek - Czw Lut 28, 2008 09:15

R-200 napisał/a:
Nie zapominajcie wszyscy że my żyjemy tutaj i dusimy się od spalin. Katalizator jest po to by spaliny zamienić w wodę i dwutlenek węgla. To jest bardziej ekologiczne.

Dziesiecioletni katalizator to juz chyba zmienia tylko samopoczucie kierowcy.

kolin - Czw Lut 28, 2008 12:55

Paczka dziś do mnie doszła...

Fotki tego "Cuda"




Pojade to dziś albo jutro zamontować

P.S jak ktoś zamawia to wystarczy podać rocznik,model,pojemnośc auta i koleś dobiera odpowiednią średnice :mrgreen:

michone - Czw Lut 28, 2008 20:59

i jak ?? na zdjeciach wyglada na cos wiecej niz sama rurka wspawana. Opisz jak glosnosc sie zwieksza :)
kolin - Czw Lut 28, 2008 21:35

jak będę mieć wolny kanał to zamontuję...bo tero tam stoi Kamaz :mad: sądze, że w sobote będzie już gotowe :mrgreen:

Dam znać na 100% jak się to ma

[ Dodano: Pon Mar 03, 2008 16:56 ]
Dobra zamontowaliśmy to wszystko

Czyli to cudo+ przelot+ jakiś końcowy przelotowy

Można powiedzieć, że trochę inny dźwięk motoru jest, nam się podoba :mrgreen:

I nie wiem czy to złudzenie/fantazja, że jest nowy gadżet w samochodzie ale auto wyraźniej ciągnie od ok 4,5 rpm

Acha dodam jeszcze to, że zamontowaliśmy Dedykowany dolot K&N+power rura+osłona termiczna(najpierw od rysy w kartonie i przymiarki, później zabawy z blachą)

michone - Czw Mar 06, 2008 20:22

mi chyba kat zapchal ;/ dzisiaj jak swojego r przegonilem na 2 do odcinki, na 3 do odcinki pod wzniesienie, to na koncu zaczeło walić zgniłymi jajami :/ Tak wiec chyba tez mnie czeka te ustrojstwo :)

Byly jakies problemy przy montazu?? duzo rzeżbienia? czy P&P

kolin - Sob Mar 08, 2008 13:26

michone napisał/a:
Byly jakies problemy przy montazu?? duzo rzeżbienia? czy P&P


Kwestia pozbycia się starego ustrojstwa i w spawanie nowego :mrgreen:

Herbata wypita i gotowe :wink:

michone - Sob Mar 08, 2008 13:57

a wymiary jak ??
secio - Sob Kwi 19, 2008 23:59

kolin napisał/a:
jak będę mieć wolny kanał to zamontuję...bo tero tam stoi Kamaz :mad: sądze, że w sobote będzie już gotowe :mrgreen:

Dam znać na 100% jak się to ma

[ Dodano: Pon Mar 03, 2008 16:56 ]
Dobra zamontowaliśmy to wszystko

Czyli to cudo+ przelot+ jakiś końcowy przelotowy

Można powiedzieć, że trochę inny dźwięk motoru jest, nam się podoba :mrgreen:



Z tego co widzę na fotkach, to nie tylko rura i obudowa, ale generalnie tłumik (rura z dziurami ;) ). Dobrze widzę ? W takim razie, nie ma mowy o zwiększeniu hałasu czy sie mylę ?

Pzdr,
Mariusz

rodi_ - Nie Kwi 20, 2008 01:14

michone napisał/a:
mi chyba kat zapchal ;/ dzisiaj jak swojego r przegonilem na 2 do odcinki, na 3 do odcinki pod wzniesienie, to na koncu zaczeło walić zgniłymi jajami

To taki smrodek to z kata idzie? Bo ja to tez mam czasami i jest nie przyjemnie :???: