Zobacz temat - [R75] Czujnik ciśnienia oleju. Holowanie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Czujnik ciśnienia oleju. Holowanie

MarcinRad - Nie Lut 24, 2008 22:34
Temat postu: [R75] Czujnik ciśnienia oleju. Holowanie
Gdzie się znajduje czujnik ciśnienia oleju w kv6 ?? ?? I następne czy mogę przeholować mojego automata około 4 kilometrów z prędkością do 30 km/h bo usłyszałem opinie od kliku mechaników że 4 kilometry z prędkością niewiększą niż 30 km/h jest dopuszczalne. Inne operacje niewchodzą w gre bo uszkodze skrzynie. I gdzie ten czujnik dokładnie się znajduje chodzi o ten co na desce pokazuje kontrolka.

Paul: nie mogłem patrzeć na to CHolowanie - poprawiłem

Paul - Nie Lut 24, 2008 23:06

Ja bym się zastanowił nad lawetą - na 100% nie wiesz w jakim stanie jest skrzynia (może już przejechała na holu 10km?). Szkoda ryzykować naprawy skrzyni.
Brt - Wto Lut 26, 2008 14:20

a co na temat holowania pisze instrukcja pojazdu ??
giewu - Wto Lut 26, 2008 14:37

MarcinRad napisał/a:
zy mogę przeholować mojego automata około 4 kilometrów z prędkością do 30 km/h bo usłyszałem opinie od kliku mechaników że 4 kilometry z prędkością niewiększą niż 30 km/h jest dopuszczalne.

ja osobiście odradzałbym Ci to holowanie ... jeśli dobrze się zorientowałem to masz jakiś problem z ciśnieniem oleju w silniku co jak podejrzewam spowoduje ewentualne holowanie z wyłączonym motorem. i teraz taki cytacik:
"Jeżeli skrzynia jest sprawna ,a nastąpiło uszkodzenie silnika również nie należy decydować się na holowanie samochodu.Mimo,że w skrzyni znajduje się olej przy braku pracy silnika nie pracuje również pompa olejowa skrzyni biegów.W związku z tym obracające się od kół napędzanych elementy skrzyni nie są w sposób prawidłowy smarowane.Brak prawidłowego smarowania jeżeli nie zniszczy,to na pewno spowoduje nadmierne zużycie niektórych elementów wewnętrznych."

cały artykuł na temat holowania "automatów" , z którego to zaczerpnąłem powyższy fragment jest dostępny tutaj

piter34 - Pią Mar 07, 2008 10:50

Brt napisał/a:
a co na temat holowania pisze instrukcja pojazdu ??

Instrukcja rzecze:
Ideally, cars fitted with an automatic gearbox should only be moved by trailer/ transporter, or on suspended tow (with the front wheels raised).
If these facilities are unavailable and it is ESSENTIAL for the car to be towed on all four wheels, adhere strictly to the following:
•DO NOT allow the car to be towed further than 30 miles (50 km).
•Restrict the towing speed to a maximum of 30 mph (50 km/ h).


Czy jeśli totalnie nie ma wyjścia to max 50km i max 50kmh.