Zobacz temat - [R220d 2.0 86KM] Jak dlugo mozna nim jezdzic???
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220d 2.0 86KM] Jak dlugo mozna nim jezdzic???

fornal - Pon Lut 25, 2008 17:29
Temat postu: [R220d 2.0 86KM] Jak dlugo mozna nim jezdzic???
Witam

Pozsiadam roverka jak w opisie 2.0 TD 86 KM. Przejechane 204 000 KM - orginalny przebieg.
Pytanie mam czy ma ktos doswiadczenie ile tysiecy kilometrow mozna takim roverkiem zrobic do czasu az sie wszystko zacznie walic :)
Robie oklo 1000 km na miesiac i zastanwaiam sie czy inwestowac w tego rovewra czy moze zmieniec samochod. Juz wlozylem swiece i termostat, za miesiac czerka mnie wymiana rozrzadu. Oleje i filtry wymieniam na czas.

Prosze o jakies opinie jak jest z tym moidelem diesla i roverka ?? ?

Pozdrawiam

seyfer - Pon Lut 25, 2008 17:34

wszystko zalezy od tego w jakim stanie byl jak go nabyles i jak bedziesz sie z nim obchodził. Bedziesz na bieżąco wymieniać filtry, pasi i lac dobra rope to mozesz spokojnie jezdzic przez dlugi czas :cool:
radko - Pon Lut 25, 2008 18:14

seyfer napisał/a:
lac dobra rope


Ropka dobra jak najbardziej wskazana ale na paliwo to on nie jest jakoś specjalnie czuły. :wink: Mój R420sdi śmiga na Jet-A1 (nafta lotnicza) i jest git. Niestety mój drugi tj. R75cdt to inna bajka, tylko dobra ropka. Wtryski nie wytrzymały Jet-A1 :cry:

fornal - Pon Lut 25, 2008 18:35

tankuje w Holandi gownie wiec paliwo jest raczej bardzo dobrej jakosci :)
piter34 - Sro Mar 05, 2008 12:14

fornal napisał/a:
Pytanie mam czy ma ktos doswiadczenie ile tysiecy kilometrow mozna takim roverkiem zrobic do czasu az sie wszystko zacznie walic :)

Szklana kula w serwisie, ale coś mi podpowiada, że silnik spokojnie wytrzyma nawet 500kkm. Z turbiną i pompą może być inaczej, ale na forum nie opisywano jakichś spektakularnych awarii przy relatywnie niskich przebiegach.

Chester - Sro Mar 05, 2008 12:26

R 220 SDi -> 220kkm i wszystko dziala ja nalezy :D
Wazzabii - Czw Mar 06, 2008 23:16

U mnie już się 200kkm zbliża i wszystko ok.
Rover 420SDi 98'



w cieńkolu benzyniaki przy 400kkm jeżdżą normalnie a co dopiero diesel przy marnych 200kkm, dobry diesel to do miliona dociągnie

tylko pamiętać należy, że skąpy traci 2 razy, dlatego tankuje tylko na shellu
raz na jakiś czas ultimate diesel do pełna w ramach "dnia rovera"
Ludzie się dziwią, że wtryski i pompa siada... może i passat z lat 80' będzie jeździł na oleju po frytkach... ale spróbujcie tego typu oszczędzania z nowym passatem.

rybakowy - Wto Mar 11, 2008 20:20

420Di i juz 234kkm cyferki pokazały,rozrząd zmieniony,oleje filtry zmienione,pojawił sie problem ze spalaniembo na 55L robie 550km ale porblem to chyba wtrysk,obserwuje go i co wytre to zaraz jest mokry po przejechaniu paru km wiec to chyba juz normalne takie usterki ale na szczescie nic wiecej:) :grin: