Zobacz temat - [Rover 214SI '97] Miska olejowa i pokrywa zaworów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 214SI '97] Miska olejowa i pokrywa zaworów

pikus1982 - Wto Lut 26, 2008 20:32
Temat postu: [Rover 214SI '97] Miska olejowa i pokrywa zaworów
Witam serdecznie. Mam 2 pytania:

1. Mianowicie jestem zmuszony do wymiany miski olejowej w moim roverku a pytanie jakie mi się nasuwa jest następujące, czy przy wymianie miski olejowej muszę zachować jakąś kolejność odkręcania śrub, lub coś w tym rodzaju i co robić wymieniając ją by czegoś nie uszkodzić?

2. Uszczelka pod pokrywą zaworów zaczęła pluć mi olejem podobnie jak wyżej jak zrobić żeby czegoś innego nie popsuć kolejność odkręcania śrub itd. Z góry dziękuję za odp.

Brt - Wto Lut 26, 2008 20:36

myslę, że wszystkie niezbędne informacje znajdzesz w RAVE a co to takiego RAVE to już sam poszukaj ;)
piter34 - Pią Mar 07, 2008 11:25

Cytat:
1. Mianowicie jestem zmuszony do wymiany miski olejowej w moim roverku a pytanie jakie mi się nasuwa jest następujące, czy przy wymianie miski olejowej muszę zachować jakąś kolejność odkręcania śrub, lub coś w tym rodzaju i co robić wymieniając ją by czegoś nie uszkodzić?

2. Uszczelka pod pokrywą zaworów zaczęła pluć mi olejem podobnie jak wyżej jak zrobić żeby czegoś innego nie popsuć kolejność odkręcania śrub itd. Z góry dziękuję za odp.

Kolejności dokręcania oraz momenty dokręcania dla obydwu uszczelek/elementów są podane w RAVE.