Zobacz temat - SOLVED [R25 2.0iDT '00] Zielona dioda obok regulacji świateł
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - SOLVED [R25 2.0iDT '00] Zielona dioda obok regulacji świateł

snoppy - Sro Lut 27, 2008 15:44
Temat postu: SOLVED [R25 2.0iDT '00] Zielona dioda obok regulacji świateł
Przeglądałem ostatnio fotki R25 i na żadnej z nich nie widziałem takiego ustrojstwa, które jest u mnie. Chodzi o to, że obok regulacji wysokości reflektorów (pod kierownicą) mam zamontowaną zieloną lampkę. Działa ona (tzn błyska na moment) tylko przy pierwszym mrugnięciu kierunkowskazu :???: Ktoś z Was ma pomysły co to za cudo?
Mam wrażenie że gapi się na mnie podczas jazdy :rotfl:

michone - Sro Lut 27, 2008 15:58

Ja tez to mam w swojej 200. Zastawialem sie po co to jest :P . Myslalem ze poprzedni właściciel w niemczech sam sobie to założył :)
PHJOWI - Sro Lut 27, 2008 16:37

może jest to informacja o włączonych kierunkach , aby nie zapomnieć albo nauka L jazdy.
snoppy - Sro Lut 27, 2008 16:57

PHJOWI napisał/a:
może jest to informacja o włączonych kierunkach , aby nie zapomnieć albo nauka L jazdy.


Na informację o kierunkach nie pasuje, bo działa to tylko przy pierwszym mrugnięciu kierunkowskazu - później już nie świeci.
Co do L-ki to nie wiem czemu by miało służyć - nie jest od strony instruktora, tylko od strony drzwi.

Na weekendzie będę montował światła dzienne, to postaram się zobaczyć gdzie to jest podłączone :)

Aha, michone, moje autko też jest z Niemiec - może oni tam taką modę mają;) Tak jak z krasnalami w ogródkach :rotfl:

R-200 - Sro Lut 27, 2008 22:41

Zielona lampka mrugająca przy włączeniu kierunkowskazów to kontrolka przyczepy. W chwili gdy jest podłączona przyczepa mruga w takt kierunkowskazów gdy światła kierunkowskazów przyczepy są sprawne.
Alpine - Czw Lut 28, 2008 07:30

R-200 napisał/a:
Zielona lampka mrugająca przy włączeniu kierunkowskazów to kontrolka przyczepy. W chwili gdy jest podłączona przyczepa mruga w takt kierunkowskazów gdy światła kierunkowskazów przyczepy są sprawne.


Hoho ja bym na to nie wpadł, a w swojej 600-cie tez mam taka "diode" dokladnie w tym samym miejscu co koledzy, no i oczywiscie mam hak,tylko jeszcze nie jezdzilem z przyczepką,no ale na dniach powinienem to sprawdzic bo bede lecial po motor:)

snoppy - Czw Lut 28, 2008 09:30

Racja. Wczoraj się temu przyjrzałem z bliska i jest tam taki mało widoczny hak namalowany :mrgreen: Dzięki za wyjaśnienie.
michone - Czw Lut 28, 2008 09:35

ja tez dziekuje:P a tak OT to jak się włączy awaryjne, to lampkamruga cały czas :)
snoppy - Czw Lut 28, 2008 09:47

U mnie też - to chyba tak ma być po prostu :mrgreen:
R-200 - Czw Lut 28, 2008 15:18

Tak ma być. Jak są włączone awaryjne to obciążenie przerywacza jest też więcej niż 48W. Wtedu ma migać. :roll: