Zobacz temat - [R420] Stukanie przy lekkim hamowaniu. Hamulce? Tarcze?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Stukanie przy lekkim hamowaniu. Hamulce? Tarcze?

kruszon - Pią Lut 29, 2008 22:56
Temat postu: [R420] Stukanie przy lekkim hamowaniu. Hamulce? Tarcze?
Hej Witam!

Autko i tak idzie zaraz na wymiane tarcz, ale wole się upewnić.
2 tyg temu wymienialem klocki hamulcowe z przodu. Mniej więcej od tamtego czasu po rozgrzaniu hamulców przy lekkim naciśnięciu pedału hamulca (w momencie kiedy ledwie bierze jeszcze) da się słyszeć stukanie gdzieś z przodu (trudno powiedzieć czy z lewej czy z prawej strony - mam wrażenie, że gdzieś po środku :/ ). Przy mocniejszym naciśnięciu hamulca stukanie ustępuje. Stukanie to brzmi dość plastikowo.
Dodam, że zablokowało się ostatnio jarzmo w lewym tylnym kole i w jakimś pierwszym lepszym warsztacie mi je odblokowali. Może to to? Ale żeby to było słychac z przodu? Może po założeniu nowych klocków zwichrowały się nieco tarcze?

Jadę wymienić tarcze i klocki z tyłu w przyszłym tyg, ale może jakieś sugestie? Spotkaliście się z takim objawem? Martwi mnie to trochę.

Chcę to doprowadzić do porządku, bo niedługo sprzedaję klekocika...

Pozdrawiam

Chester - Pią Lut 29, 2008 23:06

możliwe że któryś z klocków jest "luźny" ale to by było słychać metaliczne stukanie przy skręcie i jeździe po nierównościach. Może mechanik czegoś nie dokręcił dobrze ... wejdź pod autko i sprawdź czy nie masz luzów...
kruszon - Pią Lut 29, 2008 23:08

Masz na myśli zaciski i klocki czy zawieszenie? Boję się, że może w zawieszeniu coś, ale to słyszałbym nie tylko przy lekkim hamowaniu ale i mocniejszym. Luzy w zawieszeniu były sprawdzane przy wymianie klocków i było ok.
Chester - Pią Lut 29, 2008 23:15

jakby to powiedzieć możliwe ze leży to po stronie zawieszenia... lepiej sprawdz wszystko jeszcze raz.....
kruszon - Pią Lut 29, 2008 23:16

Dzieki. Jak juz bedzie posprawdzane i zrobione to dam znać.
sTERYD - Sob Mar 01, 2008 09:09

przede wszystkim sparwdź, czy koła z przodu są porządnie dokręcone ;)
kruszon - Sob Mar 01, 2008 21:07

sTERYD, ale wtedy objawy wystepowalyby chyba zawsze a nie tylko po nagrzaniu hamuców/samochodu (po przejechaniu kilku-kilunastu kilometrow)... Racja?

[ Dodano: Sro Mar 05, 2008 23:39 ]
Jednak tarcze. Albo klocki... :)

Tak czy inaczej wymienilem tarcze z przodu i z tyłu oraz klocki z tyłu (2 tyg temu wymieniałem z przodu) i stukanie ustąpiło. Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam