Zobacz temat - [R200 1.4 16v '98] Wymiana tylnych amortyzatorów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4 16v '98] Wymiana tylnych amortyzatorów

atrax - Nie Mar 02, 2008 15:28
Temat postu: [R200 1.4 16v '98] Wymiana tylnych amortyzatorów
Niestety muszę wymienić amortyzatory tylne. Impreza taka kosztuje ponad 600pln. :beczy: I tu moje pytanie:
Ile przebiegu wytrzymują amortyzatory?
Pytam ponieważ na allegro i nie tylko można kupić amorki z rozbiórek z przebiegami poniżej 60 000 km za cenę nie przekraczającą 200pln za parę.
Mam wrażenie że te 60kkm to sporo, nawet jak na drogi zachodnie. Co myślicie?

MaReK - Nie Mar 02, 2008 15:36

Niekupuj byle czego bo bedziesz latal po drodze ;)
Zapytaj na pw kolegi Michaelp ile taka impreza kosztuje bo on niedawno wymienial, badz skontaktuj sie z kolega Tomi z www.tomateam.pl i spytaj ile u niego komplet amorkow na tyl.

Pozdrawiam,

atrax - Nie Mar 02, 2008 15:48

Straszna ze mnie sknera :wink: ale wiem że na pewnych rzeczach nie opłaca nie oszczędzać. I dlatego mam taką zagwoztkę. Te 600 zł to właśnie ze sklepu Tomiego.
thef - Nie Mar 02, 2008 15:52

Proszę w temacie dodać krótki opis sprawy, której dotyczy.
michone - Nie Mar 02, 2008 15:53

napisz do goscia Wikra-Sosnowiec na allegro, ja u niego bralem taniej prawie 40zl na sztuce. Napisz, ze jestes z forum roverki.pl, jak jeszcze pare osob kupi to jakis rabat klubowy wyciagniemy :)
atrax - Nie Mar 02, 2008 16:14

Dzięki za namiary.
A tak na marginesie ile wytrzymują takie amortyzatory? Mam przejechane ponad 150 kkm. Z przodu zmieniałem amorki niecałe 2 lata temu z Delphi na Sachs a te tylne mam Delphi. Czy możliwe jest że to jeszcze oryginały :razz:

michone - Nie Mar 02, 2008 16:26

ja wymienilem tylko przednie (po 126 tys km), poprzednie byly orginalne :) ,
Dopoki jeździly po niemczech :) bylo ok, na naszych drogach skapitulowały. Co do namiarów to jak bedziesz wiedzial cene tylnich to daj znac :) mnie by ewentualnie interesowały monroe gazowo-olejowe z serii reflex :)

Owsik - Pon Mar 03, 2008 01:50

atrax napisał/a:
Ile przebiegu wytrzymują amortyzatory?


Wszystko zależy od typu amortyzatora i sposobu użytkowania auta na którym są zamontowane.

atrax napisał/a:
Pytam ponieważ na allegro i nie tylko można kupić amorki z rozbiórek z przebiegami poniżej 60 000 km za cenę nie przekraczającą 200pln za parę.
Mam wrażenie że te 60kkm to sporo, nawet jak na drogi zachodnie. Co myślicie?


Nie wyrzucaj pieniędzy w błoto i nie kupuj używanych amortyzatorów ! Raz, że nie wiesz czy nie wpadniesz spod deszczu pod rynne i amory też będą się nadawały tylko na śmietnik, a dwa to element od którego zależy bezpieczeństwo jazdy - nie ma co na tym oszczędzać bo można potem srogo żałować.

Kozik - Pon Mar 03, 2008 08:15

atrax napisał/a:
te tylne mam Delphi. Czy możliwe jest że to jeszcze oryginały


Ja też mam Delphi i wydaje mi się że to oryginały

atrax - Pon Mar 03, 2008 08:49

Otrzymałem odpowiedz od sprzedawcy allegro Wikra-Sosnowiec.

" Witam, Monroe Reflex 3 lata gwarancji 298zł szt., olejowe 2 lata gw. 187zł szt. Niestety ale Monroe ma tylne droższe od przednich. W razie zainteresowania mogę wystawić aukcję lub można kliknac na tą co jest a ja oczywiscie wyslę własciwe do tyłu, pozdr.
AUTO-CZĘŚCI
ul.Warszawska 24
41-200 Sosnowiec
tel. 032 2949067 w godz. 10-16 pon-pt.
Wikrasc@wp.pl lub SendPol@vp.pl
Promocja na amortyzatory MONROE
oraz produkty firmy MASTER-SPORT
www.e-autoczesci.com.pl "

Chyba kupię te olejowe.

michone - Pon Mar 03, 2008 10:13

Amortyzator tylny KYB Excel-G - 160zł w tomateam
atrax - Pon Mar 03, 2008 12:07

michone napisał/a:
Amortyzator tylny KYB Excel-G - 160zł w tomateam

Tak wiem, tylko szkoda, że to nie do mojej wersji.
Po 96 roku są już takie: Amortyzator tylny KYB Excel-G 339.98 PLN

[ Dodano: Pią Mar 07, 2008 10:17 ]
Właśnie przyszły mi amortyzatory zakupione przez allegro od wyżej wspomnianego pana. Są to amorki o nr MON23945. Po taśmach pakowych widać, że są z JC Auto Miały to być amorki olejowe ale z opisu na stronie wynika że są gazowe :smile: , widać też że facet ma niezły rabat (zapłaciłem 187 za szt.)