Zobacz temat - [R214] Wskaźnik poziomu paliwa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214] Wskaźnik poziomu paliwa

thunderas - Pon Mar 10, 2008 21:58
Temat postu: [R214] Wskaźnik poziomu paliwa
Witam.
Chciałym sie dowiedzieć jak wygląda z tym wskaźnikiem.
Po włączeniu silnika poziom powoli sobie wzrasta.
Dopiero po przejechaniu jakiegos tam odcinka wskazuje poziom powiedzmy, że właściwy i nie wzrasta on.
czy jest to normalne w tych modelach?
Czy jak można zrozumieć ten wskaxnik i wziaść pod uwage wskazania jego do ilości przejechanych kilometrów/mil i faktycznie sobie sprawdzic ile auto pali?

Brt - Pon Mar 10, 2008 22:03

tak on działa. spalanie najpewniej srawdzić dolewając pod korek, przejeżdżajac n kilometrów i znowu dolewajac od korek (najlepiej w tym samym miejscu) później prosta (ilość paliwa w litrach x 100) / ilość przejechanych km i masz spalanie ;)
xROnx - Pon Mar 10, 2008 22:05

Jest tak jak piszesz. Tzn gdy masz blisko poziomu zero tankujesz np do pelna do dopiero po odpaleniu autka wskaznik ci sie podniesie. Ogolnie to jest tak ze wskazowka opada nie jednostajnie. zazwyczaj na poczatku czyli po przejechaniu 100km po miescie wskazowka opadnie do polowy. potem bedzie opadac "wolniej".
A zeby sprawdzic ile autsko spali zatankuj do pelna, wyzeroj licznik pojezdzij do konca zajedz na stacje zatankuj do pelna zobacz ile ci litrow weszlo potem kuknij na liczbe przejechanych kilometrow (dziennych) i sobie podziel.
Albo zaa=tankuj do pelna przejedz 100km i znowu zatankuj. tyle ile ci litrow wejdzie tyle ci autko spalilo.
Ot co :)

[ Dodano: Pon Mar 10, 2008 22:06 ]
no coz. widze ze Brt mnie wyprzedzil o cale 2 minuty :)

thunderas - Pon Mar 10, 2008 22:11

Dzieki za porady co do spalania.
A sam wskaźnik on tak stopniowo sie podnosi?
|Przewaznie mam tankowane do połowy zbiornika ale wskaźnik dziwnie wskazuje stopniowo
on tak normalnie wskazuje na raty?

misio - Wto Mar 11, 2008 17:37

Przynajmniej U mnie ten wskaźnik to jest bardziej orientacyjny niż dokładny. Mogę stwierdzić, że mam dużo albo mało benzyny. Określenie dokładnej ilości to tylko na podstawie ilości przejechanych kilometrów.
xROnx - Wto Mar 11, 2008 22:33

misio napisał/a:
Określenie dokładnej ilości to tylko na podstawie ilości przejechanych kilometrów.

Dokladnie tak. ja zawsze zeruje licznik po zatankowaniu do pelna(bo zawszeleje do konca :)) i jak jezdze tylko po miescie to robie ok 450km i jak tankuje ponownie do pelna to wchodzi zawsze ok 40l wiec ok 10l pozostaje w baku jeszcze.