Zobacz temat - [Freelander] Spalanie na poziomie 15-18 lit
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Spalanie na poziomie 15-18 lit

Artur___ - Nie Mar 16, 2008 09:51
Temat postu: [Freelander] Spalanie na poziomie 15-18 lit
Witam,
mam problem z LR jak w temacie. Od jakiegoś czasu średnie spalanie przy spokojnej jeździe na trasie to około 15 litrów, przy nieco ostrzejszej spokojnie dochodzi do 18.
Auto było podłączane pod komputer na autoryzowanym serwisie i stwierdzono, że do wymiany jest sonda lambda (sonda została wymieniona, komputer restartowany) usterka nie zniknęła. Po kolejnych badaniach serwisanci stwierdzili, że jest zbyt wysokie podciśnienie na kolektorze (najprawdopodobniej grzebane było coś przy rozrządzie i został źle złożony). No i faktycznie były wymieniane uszczelniacze, pojechałem do stacji która rozkładała rozrząd, został ponownie rozebrany i okazało się, że złożony został OK. Zasugerowali, że ściągną i zaślepią jakiś wężyk od wtryskiwaczy który reguluje ciśnienie paliwa na wtryskach i może coś pomoże - nie pomogło. Chłopakom kończą się już pomysły, auto nadal pali jak smok, czy ktoś ma jakiś pomysł gdzie pasowałoby jeszcze zaglądnąć, będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

P.S. Wymieniałem też pompę paliwa (na zamiennik) czy może to mieć wpływ na takie spalanie?

POZDRAWIAM
Artur

skipro28 - Nie Mar 16, 2008 23:09

Witam, jestem w posiadaniu Freelanderka dopiero od miesiąca i na szczęście takiego problemu nie mam, ale w MB 124 miałem podobnie, ze spalania 12/100 skoczyło mi na 18/100. Pojechałem na kompa, pokazało sondę(wymieniłem), nic nie pomogło. Znajomy powiedział żeby spróbować wymienić czujnik obrotów przepustnicy(wymieniłem), spalanie spadło do 10/100! Czujnik podawał złe wskazania do kompa a ten wzbogacał mieszankę. Spróbuj, może jest tak samo.
Artur___ - Pon Mar 17, 2008 08:48

Witam,
pewnie trzeba będzie spróbować, a jakiego rzędu jest to koszt?

skipro28 - Pon Mar 17, 2008 12:26

Do MB używany czujnik kosztował 150zl a do Freelanderka pewnie będzie droższy! Powodzenia!
Artur___ - Pon Mar 17, 2008 13:14

Właśnie znalazłe na allegro razem z przepustnicą, cena rozsądna, warto próbować.
piter34 - Sro Mar 19, 2008 15:25

skipro28 napisał/a:
czujnik obrotów przepustnicy

To przepustnica się obraca? :roll: :wink:

Nie chodzi przypadkiem o czujnik położenia wałka rozrządu albo o czujnik położenia przepustnicy?