Zobacz temat - [R75] Silnik 1,8
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Silnik 1,8

petrus70 - Pon Mar 17, 2008 18:21
Temat postu: [R75] Silnik 1,8
Witam
Mam duzy problem z silnikiem w moim samochodzie (rover 75 1.8 16v seria k). Po wymianie silnika na inny uzywany samochod starcil moc znacznie i wzroslo ogromnie zuzycie paliwa. Samochod bardzo wolno reaguje na pedal gazu. Odczyty z urzadzen diagnostycznych informuja o znacznie przekroczonych parametrach spalania. Nadmieniam ze mieszkam w UK i jest to angielska wersja samochodu. O dziwo nie pali sie zadna kontrolka usterki. Bylem juz w kilku warsztatach wlacznie z serwisem rovera i diagnozy padaja rozne od ustarki ECU do nieodpowiedniego silnika jaki zostal zamontowany po wymianie :shock: . Wlasnie dzisiaj po rozmowie w serwisie Rovera poinformowali mnie ze jest zamontowany zly silnik!!! czy jest to mozliwe ?? Silnik do wymiany kupilem od firmy, ktora sie specjalizuje w tego typu rzeczach. Jest to ta sama pojemnosc 1.8 16v seria k wizualnie dakladnie to samo a w serwisie powiedzieli ze roznia sie dwie srodkowe cyferki w numerze silnika i ten silnik nie pasuje do tego modelu? Czy to mozliwe? Wiem ze ten typ silnika montowali do Land Rover Freelander i jeszcze paru innych samochodow.
Czy moze ktos wie cos na ten temat? a moze przyczyna jest inna (ECU,...?) Nie zabardzo ufam tutejszym mechanikom (wymieniaczom) Z gory dziekuje i pozdrawiam.

piter34 - Sro Mar 19, 2008 15:50

petrus70 napisał/a:
Wlasnie dzisiaj po rozmowie w serwisie Rovera poinformowali mnie ze jest zamontowany zly silnik!!!

Moim zdaniem silnik jest włożony dobry, ale coś przy przekładce zostało skopane...

Czy silnik był podpinany do komputera diagnostycznego? Czy odczytano jakieś błędy?

przemo285 - Sro Mar 19, 2008 19:49

Sprawdź początek numeru silnika powinien być 18K4 to oznacza pojemność 1.8 i 4 zawory na cylinder (w sumie to jest najbardziej istotne), pytanie tylko czy ktoś z tym silnikiem wcześniej coś nie kombinował (zanim go kupiłeś) przekładki poszczególnych elementów silnika , można jeszcze sprawdzić ustawienie rozrządu , pomiar kompresji . ECU bym raczej wykluczył ponieważ przed wymianą silnika pracował normalnie. W Roverze 75 można Testbookiem po wymianie silnika zrobić takie coś jak Reset Adaption typowo po wymianie na NEW :wink: