Zobacz temat - [R75] Niezwijający się pas bezpieczeństwa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Niezwijający się pas bezpieczeństwa

leklisek - Wto Mar 18, 2008 12:05
Temat postu: [R75] Niezwijający się pas bezpieczeństwa
Witam serdecznie.
Proszę o poradę - czy można jakość naprawić niezwijający się pas bezpieczeństwa kierowcy? Może i jest to drobiazg, ale bardzo denerwujący, kiedy wypina się pas a on zostaje i nie zwija się. Mam cichą nadzieję, że nie będę musiał wymieniać całego mechanizmu...
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia.

Skiba - Wto Mar 18, 2008 12:36

Bez rozebrania i sprawdzenia przyczyny usterki, chyba raczej się nie obejdzie. Teraz można tylko gdybać.
leklisek - Wto Mar 18, 2008 12:48

Skiba napisał/a:
Bez rozebrania i sprawdzenia przyczyny usterki, chyba raczej się nie obejdzie. Teraz można tylko gdybać.


Spróbuję, mam nadzieję, że niczego nie pourywam zdejmując tapicerkę :/

Skiba - Wto Mar 18, 2008 12:50

leklisek napisał/a:
Spróbuję, mam nadzieję, że niczego nie pourywam zdejmując tapicerkę :/


W nowym Rave powinieneś mieć dokładny opis jak się do tego zabrać.

leklisek - Wto Mar 18, 2008 14:00

Skiba napisał/a:
W nowym Rave powinieneś mieć dokładny opis jak się do tego zabrać.


Przepraszam Skiba może się ośmieszę ale nie rozumiem. Co znaczy "nowy Rave"?? :???:

gipsy2 - Wto Mar 18, 2008 14:05

Demontaż pasów jest prosty

Przyczyny nie zwijającego się pasa są jak dla mnie ciężkie do ustalenia :) , u mnie się względnie dobrze zwijają. Sprawa jest o tyle żałosna że prawie większość R75 które mają po 8 czy 9 lat zaczyna mieć lub ma problemy ze zwijaniem się pasów. Sprawdzałem w kilkunastu autach.

Niestety coraz częściej dochodzę do wniosku że to auto jest poprostu cholernie niedopracowane ...

[ Dodano: Wto Mar 18, 2008 14:08 ]
aha co do demontażu :

-wyciągasz dolną osłonę z listw progowych (starczy z jednej strony) lub można sobie pomóc i zsunąć listwę progową (niewiem czy w prawo czy w lewo). Osłona jest na kilku klipsach
-sciągasz górną osłonę, jest też na klipsach ale wiedz ze jest połączona z dolną osłoną!
-masz dostęp do pasa :)
-bodajże 2 śruby torx (z czego jedna na dole a druga na górze).
-i to chyba tyle :)

jakby co to poprawcie mnie bo nie pamiętam czy dobrze widziałem ten demontaż :P

leklisek - Wto Mar 18, 2008 14:14

gipsy2 napisał/a:
Niestety coraz częściej dochodzę do wniosku że to auto jest poprostu cholernie niedopracowane ...


Dziękuję bardzo,
Przyznam, że ta informacja o niedopracowaniu r75 trochę mnie przeraża, nie wiem czy moja miłość do r75 wytrzyma oczekiwanie perfekcyjnego działania autka....

Pozdrawiam

rolando - Wto Mar 18, 2008 14:14

witaj gipsy2,

czy wysłałeś mi już może tą płytkę z mapą do navi ?? ?

pozdrawiam

gipsy2 - Wto Mar 18, 2008 14:18

ja też jestem idealistą .... :) narazie na auto nie narzekam :)
przemo285 - Wto Mar 18, 2008 18:24
Temat postu: Re: [R75 2.0CDT '00] - Niezwijający się pas bezpieczeństwa
leklisek napisał/a:
Witam serdecznie.
Proszę o poradę - czy można jakość naprawić niezwijający się pas bezpieczeństwa kierowcy? Może i jest to drobiazg, ale bardzo denerwujący, kiedy wypina się pas a on zostaje i nie zwija się. Mam cichą nadzieję, że nie będę musiał wymieniać całego mechanizmu...
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia.


Sprawdź czy nie wyhaczyła się linka regulacji wysokości pasa na słupku , linka ta powinna być podłączona pod siedzeniem na taki haczyk , bardzo częsty przypadek nie zwijania się pasa :wink:

leklisek - Wto Mar 18, 2008 20:23
Temat postu: Re: [R75 2.0CDT '00] - Niezwijający się pas bezpieczeństwa
przemo285 napisał/a:
Sprawdź czy nie wyhaczyła się linka regulacji wysokości pasa na słupku , linka ta powinna być podłączona pod siedzeniem na taki haczyk , bardzo częsty przypadek nie zwijania się pasa :wink:


Sprawdziłem - Linka jest zapięta jak należy, ale zrobiłem eksperyment... Regulacje wysokości pasa podniosłem na słupku maksymalnie do góry i pas zwija się jak należy. Ładnie tylko co zrobić żeby tak było - skrócić linkę?? ale czy wtedy nie będzie mocowanie za wysoko i pas nie będzie mnie tarł po szyi :wink:
Od strony pasażera regulacja jest na środku, linka zapięta i pas chodzi jak należy... :/

przemo285 - Wto Mar 18, 2008 20:28

No czyli masz rozwiązanie problem tkwi właśnie w tej regulacji rozbierz słupek i wtedy przesuwaj się z siedzeniem przód-tył a napewno znajdziesz przyczynę.

[ Dodano: Wto Mar 18, 2008 20:28 ]
W razie czego linki występują osobno i można je kupić :wink:

leklisek - Wto Mar 18, 2008 20:43

przemo285 napisał/a:
No czyli masz rozwiązanie problem tkwi właśnie w tej regulacji rozbierz słupek i wtedy przesuwaj się z siedzeniem przód-tył a napewno znajdziesz przyczynę.


Serdecznie dziękuję za pomoc!!!
Pozdrawiam

rolando - Wto Mar 18, 2008 22:21

u mnie przy jednym siedzeniu pas dziął jak należy przy odpiętej lince., prblem Tkwił w ustawieniu we właściwym położeniu (wysokości) przesuwnego plastiku na słupku, teraz jesk OK.
piter34 - Czw Mar 20, 2008 13:18

leklisek napisał/a:
Serdecznie dziękuję za pomoc!!!

Naprawione już? :lol:

leklisek - Czw Mar 20, 2008 13:51

piter34 napisał/a:
Naprawione już? :lol:


Niestety jeszcze nie. Przymierzałem się, ale muszę na spokojnie poświęcić roverkowi więcej czasu, a teraz trudno mi go wygospodarować... Bardziej denerwują mnie drzwi pasażera jak nie otwierają się od pilota, ale jak napisał mi RafałG czeka mnie większa przeprawa z silniczkami.

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

maryba - Pią Sie 13, 2010 21:49

może mi ktoś przbliżyć jak regulowana jeste wysokośc pasa ? zależy od tego jak jest ustawion fotel ? tylko jak ? góra dół, przód tył fotela wpłwa na wysokość ustawiania pasa ?
dorotamax1 - Pią Sie 13, 2010 21:59

w mojej 75 jest tak jak przesuwam w tył lub przód to pas obniża się lub podnosi .pod fotelem są linki podlonczone do fotela