Zobacz temat - [all R] dodatki do oleju
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [all R] dodatki do oleju

roverek216GTIki - Wto Mar 18, 2008 17:18
Temat postu: [all R] dodatki do oleju
Czy ktoś z Was przetestował może na swoim autku dodatki do oleju(które zmniejszaja znikanie oleju, wyciszaja prace silnika, itp.) ??
giewu - Wto Mar 18, 2008 17:20

już rozmawialiśmy na ten temat na forum, a puenta była taka, że dodatki silnikowi nie zaszkodzą, a na pewno polepszą samopoczucie właściciela ;)
zouza - Wto Mar 18, 2008 18:58

Mój sprawdzony, zaufany i w ogóle naj mechanik kazał mi zalać silnik Militec'iem.
Jest np tutaj:
http://www.allegro.pl/ite...r_dodatek_.html
Jeszcze do tego nie doszłam, bo u mnie wszystko musi odleżeć swoje, ale tak zamierzam zrobić :mrgreen:

piter34 - Czw Mar 20, 2008 11:39

zouza napisał/a:
Mój sprawdzony, zaufany i w ogóle naj mechanik kazał mi zalać silnik Militec'iem.

Kiedyś użyłem, ale tego prawdziwego Militeca (zupełnie inaczej wyglądał). Kosztował coś ok. 100PLN i oczywiście nie odczułem żadnej zmiany w pracy silnika. :rotfl3:
Mowa o 1.4 16V serii K.

Cherman - Czw Mar 20, 2008 11:59

Po wielu godzinach dyskusji na forum zdecydowałem sie na użycie Ceramizera. Stosowana ilość (ok 5ml) sugerowała, że nie może on w znacznym stopniu zaszkodzić silnikowi. Zastosowałem wg instrukcji i wydaje mi się, że lepiej silniczek pracuje. Z pewnością ciszej i równiej chodzi (wczesniej drgania kabiny sprawiały więcej hałasu) i wydaje mi się, że lepiej się zbiera. Niestety nie przeprowadziłem pomiarów sprężania, więc moje odczucia są bardzo subiektywne,a co za tym idzie nie dla wszystkich miarodajne. Jedyne co jest pewne, to że nie zaszkodziło to mojemu silnikowi. Zrobiłem już jakieś 8kkm po ceramizerku i wszystko hula jak powinno.

Nie zachęcam i nie odradzam.