Zobacz temat - [R416] Blokuje się sprzęgło
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Blokuje się sprzęgło

nurek_ms - Pon Mar 24, 2008 10:49
Temat postu: [R416] Blokuje się sprzęgło
Witam,

borykam się z pewnym problemem i nie wiem jak się do tego zabrać.
Mianowicie gdy jest ciepły dzień stoję w korku na alejach po pewnym czasie dochodzi do sytuacji że pedał sprzęgła zostaje w podłodze i nie chce wrócić.
Sytuacja zdarzyła mi się około 4-5razy w zeszłym roku, temat odpuściłem bo upałów nie było do teraz. kilka dni temu 40min w korku i znów to samo:( ręką podciągałem pedał żeby dotrzeć na pobocze i odczekać aż auto ostygnie.
Temperatura na wskaźniku OK - więc auto się nie przegrzewa
Sprzęgło kompletne wymienione w zeszłym roku.
Wydaje mi się że coś się przegrzewa bo im cieplej na polku tym ciężej zaczyna chodzić pedał chwila w korku w ciepły dzień i pedał wraca takimi skokami jak by coś go blokowało, i tak do momentu aż nie zostanie w podłodze i nie trzeba mu pomóc.

Dokładnie nie potrafię tego opisać może ktoś się z tym spotkał i podpowie co można robić w takiej sytuacji.
Pozdrawiam

Skiba - Pon Mar 24, 2008 14:21

Spróbuj wymienić płyn i dobrze odpowietrzyć układ wysprzęglania. Sprawdź poziom płynu, pompę i wysprzęglik.
sTERYD - Pon Mar 24, 2008 16:01

moze tez byc zatarta os lapy sprzegla.
sprobuj wyjac wysprzeglik i poruszac nia, w pewnym zakresie powinna chodzic bez najmniejszego oporu.
Jesli tak nie jest, to trzeba przesmarowac i rozruszac...

grib - Pon Mar 24, 2008 19:00

sTERYD napisał/a:
moze tez byc zatarta os lapy sprzegla.
sprobuj wyjac wysprzeglik i poruszac nia, w pewnym zakresie powinna chodzic bez najmniejszego oporu.
Jesli tak nie jest, to trzeba przesmarowac i rozruszac...


A przy najbliższym wyjmowaniu skrzyni biegów wymienić plastikowe tuleje łapy sprzęgła na takie ze stopów mosiądzu i brązu.No chyba że sprawcą jest puchnący od temperatury tłoczek wysprzęglika(bo są przynajmniej z tego co wiem, niektóre z plastiku)a wtedy trzeba go wymienić.