Zobacz temat - [R416] Co może być przyczyną wymiany silnika?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Co może być przyczyną wymiany silnika?

lucas84 - Pon Mar 24, 2008 19:57
Temat postu: [R416] Co może być przyczyną wymiany silnika?
Witam,
mam może banalne pytanie (jak w temacie). Otóż przy zakupie paska rozrządu i rolki napinającej (zgodnie z danymi do 97 roku była stara wersja rolki z ręcznym napinaczem) okazała się, że nie pasują... ponieważ poprzednia rolka była z automatycznym napinaczem, a pasek dłuższy (145 ząbków) czyli wynika, że silnik był wymieniany na nowszy czyli ten od 98 roku (auto ma w dowodzie rok produkcji 96). Zaczeło mnie to zastanawiać :neutral: co może spowodować wymianę silnika, bo założenie, że poprzedni wlaściciel wymienił sobie ot tak po prostu do mnie nie trafia (auto było sprowadzone w listopadzie zeszłego roku z Niemiec)

ps czy prawie 180 km/h w 5 osób na trasie to dobry wynik?

sTERYD - Pon Mar 24, 2008 23:06

jesli to max to powinien jeszcze troche pojechac...
z tym silnikiem to nikoniecznie byl wymieniany, a przyczyny to zpekniecie bloku, tulei cylindra, zatarcie, wszystkie awarie wymagajace gruntownego remontu

lucas84 - Wto Mar 25, 2008 21:19

sTERYD napisał/a:
jesli to max to powinien jeszcze troche pojechac...


to było max, ale w 5 osób - łacnzie jakieś 450 kg :mrgreen:


sTERYD napisał/a:
z tym silnikiem to nikoniecznie byl wymieniany
tzn, że mozliwe, że ten rocznik miał już nowy typ rozrządu?
sTERYD - Wto Mar 25, 2008 21:31

lucas84 napisał/a:
to było max, ale w 5 osób - łacnzie jakieś 450 kg :mrgreen:

ja jechałem w 3 osoby i pełen kufer 190km/h i jeszcze miałem luz pod gazem, więc przypuszczam, że trochę bardziej obciążony by dał radę ;)
lucas84 napisał/a:
tzn, że mozliwe, że ten rocznik miał już nowy typ rozrządu?

jeśli byłby wyprodukowany w '97mym to tak, teraz doczytałem że masz '96 :/