Zobacz temat - [R420] Centralny...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Centralny...

piotreq - Wto Mar 25, 2008 11:29
Temat postu: [R420] Centralny...
Witam,

Mam prosbe do uzytkownikow R400.

Chodzi mi o sprawdzenie czy przy zamykaniu drzwi pasazera zadziala centralny zamek?
U mnie to nie dziala a nie wiem jak powinno byc.
Zarowno przy zamykaniu kluczykiem jak i przy wciskaniu rygielka w drzwiach.

Z gory dzieki za pomoc.

Lechos - Wto Mar 25, 2008 11:37

kluczyk i rygielek dziala tylko w drzwiach kierowcy (tz. daje sygnal na inne drzwi)
piotreq - Wto Mar 25, 2008 11:46

OK dzieki + dla Ciebie.

A jeszcze jedno pytanko - moze ktos majstrowal cos przy centralnym i bedzie w stanie mi pomoc.

Z tego co widzialem w drzwiach kierowcy i w Rave sa 2 krancowki (jedna przy zamku a druga w silowniku).

Jak to nalezy sterowac zeby zamknac drzwi i uzbroic alarm (jednoczesnie czy z jakims opoznieniem) ?

Chce podlaczyc sobie zewnetrzny uklad do sterowania zamkiem i alarmem poniewaz nie posiadam oryginalnego pilota, ale nie wiem do konca jak.

sTERYD - Wto Mar 25, 2008 14:09

nie prościej doprogramować piloty??
ale jeśli chcesz by się włączał alarm musisz zasymulować zamknięcie auta kluczykiem, czyli fizycznie zamknąć zamek ( kluczykiem, albo z centralnego) i podać sygnał z krańcówki na bębenku (co się dzieje samo pry przekręceniu kluczyka)

piotreq - Wto Mar 25, 2008 14:39

Moze i prosciej ale na pewno nie taniej.

W Płocku nikt mi tego nie zrobi a wydatek rzedu 200zl za pilota z programowaniem + koszty paliwa do jakiejs innej miesciny jakos mi sie nie usmiechaja :sad:

Mam pojecie o elektronice wiec sterowanie sobie zrobie bez problemu (w zasadzie sterownik z pilotem to juz mam) tylko pozostaje kwestia sposobu sterowania.

Czyli mam rozumiec ze jednoczesnie nalezy podac sygnal na silownik i na krancowke przy bebenku ?

sTERYD - Wto Mar 25, 2008 21:07

jeśli chcesz aby się jednocześnie zamykał centralny zamek i włączał alarm to tak.

możesz też spróbować zagrzebać w centralce alarmu i podmienić jej sterowanie radiem, ale ZTCW to będziesz pierwszym kto się za to weźmie. możesz też spróbować podmienić całą centralkę, tylko najpierw musiałbyś wyśledzić sygnał do immo, albo go jakoś amputować...
Twój samochód - Twój królik ;)