Zobacz temat - [R75] Nagle podczas jazdy brak mocy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Nagle podczas jazdy brak mocy

Heops - Sob Mar 29, 2008 15:56
Temat postu: [R75] Nagle podczas jazdy brak mocy
Witam

Mam problem
W dniu wczorajszym po przejechaniu ok 50 km samochod zaczal slabnac. Nagle!!!
Az w koncu maksymalna predkosc to ok 70 km/h. Zatrzymalem sie na stacji. Uzupelnilem plyn w chlodnicy i czesciowo wrocil do normy. Ale jest duzo slabszy. Podczas ruszania musze dawac wiecej gazu bo gasnie. na wolnych obrotach lekko faluje.

Czy ktos moze mi podpowiedziec co jest nie tak? Odpowietrzylem uklad chlodzenia tak na wszelki wypadek. Ale nic sie nie zmienilo.

Jakies sugestie?

lamer - Sob Mar 29, 2008 16:30

Uzupeaniałeś płyn? Czyli wcześniej go brakowało? Ile dolałeś? Czarny scenariusz to przegrzanie pierścieni ale wtedy miałbyś problem z odpaleniem na zimno.
Heops - Sob Mar 29, 2008 17:23

Dolalem jakies 300 ml... ale odpala bez problemow.... za pierwszym razem. Datego nie mam pojecia czego sie chwycic w tym temacie...
lamer - Sob Mar 29, 2008 17:53

300ml to nie tragedia. Na początek szukaj problemów w paliwie (nie tankowałeś czasem tanio?) i filtrze paliwa.
Heops - Sob Mar 29, 2008 18:03

Tankuje raczej w tych samych miejscach...
W przyszlym tygodniu mam zamiar wymienic wszystkie plyny serwisowe i filtry. Zobacze czy to cos zmieni.
Jezeli cos sie Wam jeszcze przypomni to smialo piszcie.

PS
LAMER Dzieki za sugestie i checi...

PHJOWI - Nie Mar 30, 2008 10:31

odepni przepływomierz i się przejedz powinna być poprawa.
Heops - Pon Mar 31, 2008 22:04

No dobra panowie...

Dzisiaj zauwazylem ze jeszcze na dodatek bardzo kopci.... czyzby turbo padlo?
obiawy.... slaby i kopci + zaolejona rura od turbo.... moze tak byc?


pozdrawiam

PHJOWI - Pon Mar 31, 2008 22:09

niekoniecznie mogło: pęknięty wężyk , dziurka w colerze ,uszkodzony wtryskiwacz
Heops - Pon Mar 31, 2008 22:15

Ale to nie jest lekkie kopcenie..... smuga czarna za mna jak dodam gazu.
Musze to sprawdzic... ale turbo juz mi od dluzszego czasu lekko przepuszczalo. I obawiam sie ze w koncu padlo.


hmmm... nie wiem...

PHJOWI - Pon Mar 31, 2008 22:19

sprawdz czy podczas gazowania wzrasta ciśnienie w rurce gumowej idącej do colera , jeśli objętość wężyka wzrośnie to ciśnienie powinno być ok.
Heops - Pon Mar 31, 2008 22:26

Sprawdzilem....

Cisnienie wzrasta.... ale czy to wyklucza kopcenie?

[ Dodano: Pon Mar 31, 2008 22:39 ]
PHJOWI.... jak sprawdzic reszte rzeczy o ktorych pisales? A moze inny pomysl?


pozdrawiam

rovero - Wto Kwi 01, 2008 13:19

Heops, zapoznaj się z Zasadami Kącika Usterki i Porady Techniczne i zmień temat na zgodny z zasadami. Możesz to zrobić klikając przycisk EDYTUJ przy swoim pierwszym poście w tym temacie.
Heops - Wto Kwi 01, 2008 20:03

A czy to moze byc przeplywomierz?
Po odpieciu przeplywomierza auto idzie jak burza.... ale jeszcze kopci.... moze deko mniej. Ale gdy go podepne... auto zaczyna zachowywac sie tak jak przed odpieciem...

czy powod kopcenia na czarno moze byc spowodowany przeplywomierzem? Bo o moc nie pytam bo to rzecz oczywista.

pozdrawiam

Marian_K - Wto Kwi 01, 2008 20:52

Heops napisał/a:
czy powod kopcenia na czarno moze byc spowodowany przeplywomierzem?
Przepływomierz, to tak naprawdę dwa czujniki w jednym: czujnik masy powietrza i czujnik temperatury powietrza. Ten drugi, to zwykły termistor NTC - w przypadku jego uszkodzenia objawem może być kopcenie na czarno oraz nierówne obroty biegu jałowego (o czym wspominałeś na początku tematu).

Pozdrawiam!

Heops - Czw Kwi 03, 2008 20:38

a czy po odpieciu przeplywomierza powinien przestac kopcic? Bo nadal kopci. Ale tylko gdy gwaltownie dodam gazu lub silnik jest obciazony (gorka)...

pozdrawiam

sTERYD - Czw Kwi 03, 2008 23:18

wyczyść rury od intercoolera (od środka), i w ogóle sprawdź czy są szczelne ;)