Zobacz temat - [R416] Gaśnie, dławi, szarpie... pomocy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Gaśnie, dławi, szarpie... pomocy

Sony89 - Pon Mar 31, 2008 20:50
Temat postu: [R416] Gaśnie, dławi, szarpie... pomocy
Witam!
Mam problem z moim wozem mianowicie 416 SI:
- gdy zapalam auto nie wazne czy na zimnym silniku czy na ciepłym to aby utrzymac prace silnika (czyli zeby nie zgasł) musze go lekko gazowac,
- często zdarza sie ze przychamowują (wciskając sprzęgło w celach redukcji biegu) w sytuacjach gdy np. jest prog zwalniający czy nawet zakręt czy nawet ze musze zatrzymac sie - samoczynnie gaśnie, co jest niebywale irytujące... czasami jak puszczam sprzęgło potrafi niebywale mocno szarpnąc w takiej sytuacji
- gdy juz mi tak zgaśnie a jest to bardzo częste trudno go zapalic, tzn. czasem normalnie ale czasem ni cholery nie idzie odpalic

Prosze o jakies rady :sad: Dodam ze byłem juz u mechanika co sprawdzil na komputerze i okazalo sie ze jest to problem potencjonometra przepustnicy tak przynajmniej komputer wskazał, jednak po wymianie nie widze zadnej poprawy nadal to samo. Wymieniany był rowniez silnik krokowy, to juz wczesniej... Sprawdzałem tez czy jest to wina uszczelki pod głowicą i co>> korek jest suchy wiec chyba tez tą opcje mozna wykluczyc... A wiec wielkie pytanie co sie dzieje z moim samochodem. Bardzo prosze o pomoc, konia z rzędem temu kto mi raczy pomoc fachowo...

yoyco0 - Pon Mar 31, 2008 22:17

po pierwsze sprawdzić układ elektryczny i filtr paliwa. A jak nie pomoże to silnik krokowy i przepustnice. U mnie pomogło.
Ciufa - Pon Mar 31, 2008 22:37

yoyco0 napisał/a:
jak nie pomoże to silnik krokowy i przepustnice. U mnie pomogło

u mnie pomogło na 2 tygodnie
spróboj odpalić samocho drugim kompletem kluczy
tutaj masz opis : http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=24840

Sony89 - Pon Mar 31, 2008 22:51

Ale czy to wogole mozliwe ze kluczyki mogą byc przyczyną tego całego zła? jutro sprawdze choc wierzyc mi sie nie chce... no ale zobacze
truten23 - Wto Kwi 01, 2008 10:07

ja podejrzewałbym raczej czujnik położenia wału korbowego kolego... Powodzenia!
Sony89 - Wto Kwi 01, 2008 15:22

Odpaliłem na drugich kluczykach i jak jechalem po miescie jakos nie gasł ale to moze przypadek, bo jak pozniej wyjezdzalem z garazu tyłem to jak sie zatrzymalem to mi zgasł ( a i bieg wsteczny tez cos szwankuje bo czasem trzeba dwa razy wrzucic tez tak macie? ) dzisiaj jade do elektromechanika podpytam go czy to moze byc ten czujnik połozenia wału korbowego, mam nadzieje ze jak wymienie to bedzie wszystko grac a nie ze wyrzuce mnostwo kasy w błoto i dalej lipa...
sTERYD - Wto Kwi 01, 2008 15:34

Sony89 napisał/a:
bieg wsteczny tez cos szwankuje bo czasem trzeba dwa razy wrzucic tez tak macie?

taaa, standard w skrzyniach R65, zwłaszcza jak się zbyt rzadko wymienia w nich olej ;)

Sony89 - Wto Kwi 01, 2008 17:28

bylem u mechanika ale go dzis nie ma wiec jutro pojade jak tylko wroce ze szkoły... Steryd to w takim razie jak zmienic olej w skrzyni biegów? Gdzie to jest? i jaki olej najlepszy?
Pozdrawiam

Lechos - Wto Kwi 01, 2008 17:50

olej to 75W80, wchodzi go 1,8l a wlewa sie najlepiej przez odpowietrznik skrzyni biegow (czarna grucha z korkiem na gorze)
piter34 - Sro Kwi 02, 2008 16:14

Cytat:
Ale czy to wogole mozliwe ze kluczyki mogą byc przyczyną tego całego zła?

Nie sądzę. :roll:

Przyjrzałbym się w pierwszej kolejności silnikowi krokowemu.

Ciufa - Sro Kwi 02, 2008 16:21

piter34 napisał/a:
Przyjrzałbym się w pierwszej kolejności silnikowi krokowemu.


Sony89 napisał/a:
Wymieniany był rowniez silnik krokowy


Sony89 napisał/a:
Ale czy to wogole mozliwe ze kluczyki mogą byc przyczyną tego całego zła?


u mnie tez nie pomogła zmiana kluczyków :(

piter34 - Sro Kwi 02, 2008 16:29

Ciufcia napisał/a:
Sony89 napisał/a:
Wymieniany był rowniez silnik krokowy

Odrabiam zaległości w postach. Muszę czytać uważniej :roll:

Mimo wszystko objawy wskazują na silnik krokowy, ew. może coś nie tak jest z ciśnieniem paliwa. :roll:

Sony89 - Sro Kwi 02, 2008 23:13

Ciufcia napisał/a:
u mnie tez nie pomogła zmiana kluczyków :(


Ciufcia, a co sie dzieje z Twoim autem? Masz podobne objawy do tych moich? Co wymieniałes do tej pory? BYłem dzis u mechanika ale był jakis z dupy (nie wie co jest przyczyną) jutro jade do drugiego :neutral: ... Zauważyłem tylko ze ostatnio jakos mi nie gasnie w sumie, nie ma tez problemow z zapalaniem... ale pewnie to dlatego ze nie pokonuje duzych odległosci, za to jak przyjade i postawie w garazu słychac te cykanie... takie samo jak te opisane w topicu gdzie autorowi pomogła zmiana kompletu kluczy i pilota... Zastaniawiam sie co to moze byc, sądze ze to moze chodzic o własnie tą rzecz, ktora jest odpowiedzialna za te cykanie...

Ciufa - Czw Kwi 03, 2008 19:31

Sony89 napisał/a:
Ciufcia, a co sie dzieje z Twoim autem?

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=24502

auto po zapaleniu chodzi bardzo cicho dodanie gazu powoduje zgasniecie samochodu a jak silnik jest nagrzany to obroty faluja ale juz nie gasnie
od momentu kiedy problem sie pojawil z wydechu nie leci wogule dym ( to znaczy jak sie przylozy reke to czuc ze cos leci ale nie widac dymu a wczesniej bylo widac), jak puszcze noge z gazu na biegu to tak jak by mi ktos hamulec wcisnol, przy kazdym pociagnieciu za linke gazu w silniku slychac jak strzela cos w przewodzie od serwa:/
Sony89 napisał/a:
Co wymieniałes do tej pory?

narazie nic nie wymienilem bo nie wiem na 100 % co jest przyczyna usterki ale zamowie w przyszlym tygodniu nowy silniczek krokowy ( jak to nie bedzie przyczyna to przynajmniej bede mial dwa :) )

Sony89 - Pią Kwi 04, 2008 12:53

Ciufcia napisał/a:
narazie nic nie wymienilem bo nie wiem na 100 % co jest przyczyna usterki ale zamowie w przyszlym tygodniu nowy silniczek krokowy ( jak to nie bedzie przyczyna to przynajmniej bede mial dwa :) )


Moge Ci sprzedac bo mam dwa :lol:

Ciufa - Pią Kwi 04, 2008 20:12

Sony89 napisał/a:
Moge Ci sprzedac bo mam dwa

oczywiscie nowe z paragonem i gwarancja:D bo uzywany ktory pochodzi niewiadomo ile mnie nie interesuje

Sony89 - Sob Kwi 05, 2008 15:40

Ciufcia: Takie rzeczy to tylko w erze :lol: ... ja juz odchodze od zmysłów co jest z tą moją furą... w następnym tygodniu jade do porządnego mechanika, bo tu u mnie nikt nie potrafi nic na to poradzic, ostatni sprawdził mi masy i napewno nie jest to przyczyną... no to dalej sie bawimy w szukanie :neutral:
Ciufa - Sob Kwi 05, 2008 20:06

Sony89, ja wymienie silniczek krokowy a jak to nie pomoze to jade do PHJOWI i niech kombinuje :]