Zobacz temat - [R75] Ile oleju w automacie Jatco
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Ile oleju w automacie Jatco

MarcinRad - Czw Kwi 03, 2008 15:17
Temat postu: [R75] Ile oleju w automacie Jatco
Mam silnik 2.5 w R75 i ile mam wlać oleju do automatu po spuszczeniu starego ?? ? I jeszcze jedno czy na samej skrzyni sprawdze poziom oleju ?? Silnik se skrzynią mam na wierzchu. Pomóżcie.

[ Dodano: Czw Kwi 03, 2008 15:18 ]
I jak dokładnie nazywa się moja skrzynia. Katalogow ?? ? Autko z 2000 roku.

piter34 - Czw Kwi 03, 2008 15:29

MarcinRad napisał/a:
I jak dokładnie nazywa się moja skrzynia. Katalogow ?? ? Autko z 2000 roku.

JATCO FPO

MarcinRad napisał/a:
i ile mam wlać oleju do automatu po spuszczeniu starego ?? ?

Na suchą skrzynię 8 litrów. Przy wymianie wchodzą 4 litry. Olej oczywiście Texaco N402 (dostępny w Tomateam).

MarcinRad napisał/a:
I jeszcze jedno czy na samej skrzyni sprawdze poziom oleju ??

Nie wiem, nie znam się. Nie ma bagnetu?

MarcinRad - Czw Kwi 03, 2008 15:38

Olej mam taki od naszego klubowicza http://www.allegro.pl/ite...land_rover.html też ma być dobry. I ciekawe jak sie ten stan sprawdza. :) Zaleje 4 litry.
PHJOWI - Czw Kwi 03, 2008 15:40

jak robiłeś wymiane silnika to musisz wlać 8 litrów.

[ Dodano: Czw Kwi 03, 2008 15:42 ]
kup u tomiego jest dużo tańszy.

rolando - Czw Kwi 03, 2008 15:43
Temat postu: Re: [R75 2.5 ] Ile oleju w automacie Jatco
MarcinRad napisał/a:
I jeszcze jedno czy na samej skrzyni sprawdze poziom oleju ?? Silnik se skrzynią mam na wierzchu.


poprawnego poziomu oleju w skrzyni automatycznej nie sprawdzisz przy unieruchomionym silniku, noc chyba, ze jest jakis bagnet, z którym ja nigdy sie nie spotkałem w żadnym aucie.
jeśli nie ma bagnetu do skrzynki to olej uzupełnia sie do momemtu jego "przelania" ale tylko przy włączonym silniku, gdyż olej jest "zasysany" do sprzęgła hydrokinetycznego i to dużo, myślę że nawet ponad dwa litry.
tak więc obecnie wlej olej ile to możliwe, zamontuj silnik wraz ze skrzynią do samochodu i następnie odpal go i wtedy uzupełniaj smarowidło do momentu aż przez otwór przelewowy olej zacznie wylatywać, po wszystkim zakręć korek i ciesz się jazdą.

powodzenia

[ Dodano: Czw Kwi 03, 2008 15:58 ]
PHJOWI napisał/a:
kup u tomiego jest dużo tańszy.


tego co opisuję nikomu nie sugeruję, ale nigdy nie lałem do skrzyni drogiego oleju jak ten np na aukcji. stosowałem powszechnie dostępny polski ten co do wspomagania, "przebrykałem" na nim kilkdziesiąt tysięcy km i skrzynka śmigała bez najmniejszego zarzutu.

oczywisci nie ulega dyskusji, ze lepszy jest olej oryginalny lub naprawdę dobrej marki, ale czy zawsze warto ??

zależy to od zasobności portfela :) i indywidualnego wyboru.


pozdrawiam

MarcinRad - Czw Kwi 03, 2008 17:34

A teraz potrzebuje napinacz hydrauliczny do tego silnika ale hydrauliczny i nigdzie nima buuu. A potrzebuje na szybko na teraz na już :)
PHJOWI - Czw Kwi 03, 2008 20:42
Temat postu: Re: [R75 2.5 ] Ile oleju w automacie Jatco
rolando napisał/a:
MarcinRad napisał/a:
I jeszcze jedno czy na samej skrzyni sprawdze poziom oleju ?? Silnik se skrzynią mam na wierzchu.


poprawnego poziomu oleju w skrzyni automatycznej nie sprawdzisz przy unieruchomionym silniku, noc chyba, ze jest jakis bagnet, z którym ja nigdy sie nie spotkałem w żadnym aucie.
jeśli nie ma bagnetu do skrzynki to olej uzupełnia sie do momemtu jego "przelania" ale tylko przy włączonym silniku, gdyż olej jest "zasysany" do sprzęgła hydrokinetycznego i to dużo, myślę że nawet ponad dwa litry.
tak więc obecnie wlej olej ile to możliwe, zamontuj silnik wraz ze skrzynią do samochodu i następnie odpal go i wtedy uzupełniaj smarowidło do momentu aż przez otwór przelewowy olej zacznie wylatywać, po wszystkim zakręć korek i ciesz się jazdą.

powodzenia

[ Dodano: Czw Kwi 03, 2008 15:58 ]
PHJOWI napisał/a:
kup u tomiego jest dużo tańszy.


tego co opisuję nikomu nie sugeruję, ale nigdy nie lałem do skrzyni drogiego oleju jak ten np na aukcji. stosowałem powszechnie dostępny polski ten co do wspomagania, "przebrykałem" na nim kilkdziesiąt tysięcy km i skrzynka śmigała bez najmniejszego zarzutu.

oczywisci nie ulega dyskusji, ze lepszy jest olej oryginalny lub naprawdę dobrej marki, ale czy zawsze warto ??

zależy to od zasobności portfela :) i indywidualnego wyboru.


już naprawiałem klientom skrzynie po właśnie tych tanich olejach , w manualnych można kombinować ale z automatem nigdy.

PD - Pią Kwi 04, 2008 00:04

PHJOWI

naprawiasz automaty?

PHJOWI - Pią Kwi 04, 2008 08:13

mam firme w Poznaniu co robi takie skrzynki i widziałem jatco od zewnątrz.
PD - Pią Kwi 04, 2008 13:40

dobrze wiedziec;]
tylko ze pewnie ciezko jest okreslic koszt naprawy nie rozbierajac jej tylko slownie
powiedziec co ja boli?;]