Zobacz temat - [R416] Wydmuch powietrza z korka wlewu oleju
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Wydmuch powietrza z korka wlewu oleju

bielakow - Pią Kwi 04, 2008 08:58
Temat postu: [R416] Wydmuch powietrza z korka wlewu oleju
Witam i proszę o pomoc. Kilka dni temu wymieniłem uszczelkę pod głowica poszły nieszczęsne gumki sylikonowe i ole do płynu. Teraz mam nowa uszczelkę układ chłodzenia wypłukany ale martwi mnie jedna rzecz.Mianowicie kiedy odkręcę korek od wlewu oleju jest tam bardzo duży wydmuch powietrza jak silnik chodzi.Dmucha tam cały czas jak silnik chodzi. Proszę o pomoc co może być nie tak, a może to tak ma być bo wcześniej tego nie sprawdzałem. Używałem opcji szukaj ale nic nie znalazłem .Pozdrawiam wszystkich roverkowiczów.

[ Dodano: Pią Kwi 04, 2008 09:10 ]
Może być przyczyną tego zły olej ?? ???? Bo już nie wiem co robić. Samochód nie był przegrzany.

truten23 - Pią Kwi 04, 2008 12:49

to jest tak kolego, weź kartke, przyłóż do korka. Jak będzie pracowała (wybrzuszała się) w obie strony jak membrana to jest ok. :cool: , ale jak będzie ją mocnawo wywalało na zewnątrz, to znak że Ci dmucha z pod uszczelki... :???:

sprawdź :razz:

Jary - Pią Kwi 04, 2008 19:51

truten23 napisał/a:
ale jak będzie ją mocnawo wywalało na zewnątrz, to znak że Ci dmucha z pod uszczelki...


Albo masz nieszczelne zawory :idea:

bielakow - Pią Kwi 04, 2008 21:38

Jednak wszystko jest dobrze kartka drga jak membrana a bałem sie dlatego bo sam ta uszczelkę wymieniałem.Już wszystko jest dobrze silnik ładnie pracuje.Tylko ten układ chłodzenia jest cały w oleju ale troszke ludwiku, troszkę proszku do prania i wszystko bedzie juz ja dawniej.Pozdrawiam i dzieki za podpowiedzi.
truten23 - Nie Kwi 06, 2008 20:03

Jary napisał/a:
Albo masz nieszczelne zawory

dokładnie :wink:

cieszę się że masz wsjo oki :razz:
pozdr