Zobacz temat - [Freelander] Problem ze sprzęgłem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Problem ze sprzęgłem

zoomer - Pon Kwi 07, 2008 00:04
Temat postu: [Freelander] Problem ze sprzęgłem
Witam,
Mam Freelandera 98' 1,8 benzyna i od jakiegos czasu zauwazylem ze zaczyna mi slizgac sprzeglo. Mam samochod od ok. 3 miesiecy i od poczatku sprzeglo chwytaloo wysoko ale bylo ok. Teraz nie wiem czy gdzies cos popuscilo czy poprostu wymiana sie szykuje.

giewu - Pon Kwi 07, 2008 08:59


--------------------------------------------------
dopisek od moderatora:
zoomer jeśli chcesz, by temat nadal funkcjonował i nadal chcesz uzyskiwać odpowiedzi na swoje pytanie to popraw proszę nazwę tematu na obowiązującą na naszym forum (użyj funkcji w swoim pierwszym poście) ...
a wystarczyło przeczytać TO :cool:
--------------------------------------------------

zoomer - Pon Kwi 07, 2008 12:10

ok, zmienilem temat wiec teraz mam nadzieje ze ktos mi pomoze :)
giewu - Pon Kwi 07, 2008 12:58

to teraz opisz w jaki sposób, tzn. na jakiej podstawie wydaje Ci się, że ślizga Ci się sprzęgło ... jakie są tego Twoim zdaniem objawy
zoomer - Pon Kwi 07, 2008 13:10

poprostu glownie jak jest zimny to przy swolnionym sprzegle zachowuje sie troche jak automat. nastepny objaw to to ze wystarczy ze delikatnie tylko poloze noge na pedal sprzegla i juz chwyta - to chyba nie jest normalne. da sie to jakos naprawic? czy trzeba wymienic? no i jaki to moze byc koszt?
z gory dziekuje za pomoc

bartko100 - Pon Kwi 07, 2008 13:25

Ja bym docisk obstawiał, ale wymienić trzeba jak już kompletne sprzęgło bo tarcza i tak nie wiadomo jaka, a druga rzecz że docisk sam może nie współpracować płynnie z starą tarczą. Możesz odczuwać szarpania podczas ruszania. Koszt kompletnego około 600zł chyba