Zobacz temat - [Seria K] Instruktaż wymiany uszczelki głowicy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [Seria K] Instruktaż wymiany uszczelki głowicy

przemek_w - Pon Kwi 07, 2008 10:13

Witam
W plikach jest instrukcja dokrecania śrub w silniku 1,4 K. Czy to samo należy zastosować w 1,6??
Niedawno znalazłem na forum zdjęciową instrukcję wymiany uszczelki w 1,6. Była tam również pokazana kolejność śrub. Niestety teraz tego nie mogę znaleźć. Może ktoś ma to pod ręką to poproszę.

pozdrawiam

piter34 - Pon Kwi 07, 2008 10:42

Instrukcja dotyczy wszystkich silników serii K (również 1.6)
Dokładną procedurę (wraz z rysunkami) znajdziesz w RAVE (link w technicznym FAQ)

giewu - Pon Kwi 07, 2008 11:19

proszę :mrgreen: KLIK
przemek_w - Pon Kwi 07, 2008 11:42

giewu napisał/a:
proszę :mrgreen: KLIK


No i jest inaczej niż w pliku z pobieralni. Tylko numery 1 i 2 się zgadzają.
I czym się sugerować rzy dokręcaniu?

I to nadal nie ten link którego szukam. Ale dzięki za chęci.

piter34 - Pon Kwi 07, 2008 11:44

przemek_w napisał/a:
No i jest inaczej niż w pliku z pobieralni.

Pokaż jak jest w pliku z pobieralni.

przemek_w - Pon Kwi 07, 2008 12:07

W pliku tym są 2 zdjęcia. Może jestem w błędzie i nie na ten rysunek patrzę... ale to chyba to:
sTERYD - Pon Kwi 07, 2008 12:34

w zasadzoe tak, tylko ten silnik na Twoim rysunku jest jakiś nie podobny, ale przecież numerki się zgadzają....
sugerować się tym, zeby dokręcać wszystkie śruby z równą siłą (momentem) i od środka na zewnątrz, na przemian :cool:

przemek_w - Pon Kwi 07, 2008 12:47

sTERYD napisał/a:
w zasadzoe tak, tylko ten silnik na Twoim rysunku jest jakiś nie podobny, ale przecież numerki się zgadzają....


No własnie jakiś niepodobny... plik jest opisany jako instrukcja do skrecania 1,4 serii K. Dlatego pytam. Sam mam o tym blade pojęcie, tak jak zresztą o całej mechanice pojazdowej.
Co do zgodności numerków... to ktoryś z nas ma coś z oczami :) Tylko 1 i 2 się zgadzają wg mnie.

sTERYD - Pon Kwi 07, 2008 12:50

zle kolejność dokręcania od środka do zewnątrz jest jak najbardziej zachowana :cool:
giewu - Pon Kwi 07, 2008 12:50

przemek_w gdybyś dokładnie zerknął na temat, do którego Ci link podałem, a nie oglądał tylko obrazek to zobaczyłbyś, że jest to opis konkretnie do Twojego silnika ... po co więc drążyć dalej temat ? :twisted:
przemek_w - Pon Kwi 07, 2008 13:02

giewu napisał/a:
przemek_w gdybyś dokładnie zerknął na temat, do którego Ci link podałem, a nie oglądał tylko obrazek to zobaczyłbyś, że jest to opis konkretnie do Twojego silnika ... po co więc drążyć dalej temat ? :twisted:


Jestem nowym użytkownikiem roverka (a nawet nie jestem bo rover caly czas sie naprawia) i jak patrzę wstecz, ile trzeba się naczytać, żeby się czegoś dowiedzieć chciałbym ułatwić przyszłym użytkownikom takie działania. Skoro pisze się, że plik w pobieralni dotyczy 1,4, a na forum, że również 1,6 to może warto dołożyć do tego pliku fotkę z podanego przez Ciebie linku?

piter34 - Pon Kwi 07, 2008 13:12

przemek_w napisał/a:
W pliku tym są 2 zdjęcia. Może jestem w błędzie i nie na ten rysunek patrzę... ale to chyba to:

Przeczytaj sobie opis do tego rysunku "Kolejność dokręcania śrub mocujących skrzynię korbową"
Kolejność dokręcania śrub głowicy jest na zupełnie innym rysunku. :P

przemek_w - Pon Kwi 07, 2008 13:31

piter34 napisał/a:

Przeczytaj sobie opis do tego rysunku "Kolejność dokręcania śrub mocujących skrzynię korbową"
Kolejność dokręcania śrub głowicy jest na zupełnie innym rysunku. :P


Oczywiście czytałem to i dlatego pytałem czy to to. Ale to było jedyne co mi psaowało. Sięgnąłem po ten plik ponieważ w tematach o wymianie uszczelki inny użytkownicy odsyłają po ten plik (a może nie ten ale innego bardziej trafnego nie znalazłem).
Dobrze, że kolega podał mi link.

piter34 - Pon Kwi 07, 2008 14:15

przemek_w napisał/a:
Dobrze, że kolega podał mi link.

W dziale "pliki" na stronie klubowej w sekcji "tylko dla klubowiczów" jest ZIPek z dwoma JPEGami (na który się powołujesz). Tam jest coś rzeczywiście nakopane, bo niby na rysunku 14.19b ma być kolejność dokręcania śrub głowicy, a są kolejności dokręcania kolektora ssącego :shock:

przemek_w - Pon Kwi 07, 2008 14:37

piter34 napisał/a:
W dziale "pliki" na stronie klubowej w sekcji "tylko dla klubowiczów" jest ZIPek z dwoma JPEGami (na który się powołujesz). Tam jest coś rzeczywiście nakopane, bo niby na rysunku 14.19b ma być kolejność dokręcania śrub głowicy, a są kolejności dokręcania kolektora ssącego :shock:


Myślałem, że jest tam pomyłka w nr rysynku. A obrazek który wkleiłem wydał mi sie najodpowiedniejszy do tego opisu.