Zobacz temat - [R214 si 98r] wymiana oleju w skrzyni
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214 si 98r] wymiana oleju w skrzyni

kostek50 - Sob Kwi 12, 2008 10:55
Temat postu: [R214 si 98r] wymiana oleju w skrzyni
Witam.

Mam problem z odkręceniem tej śruby do wlewu oleju w skrzyni.
Nie chce nie urwać a ta spustowa kręci się bez problemu.
Czy istnieje możliwość wlania oleju inną drogą :?: :?:
Czytałem gdzieś że jakimś odpowietrznikiem można nalać.
Jest coś takiego :?:

Lechos - Sob Kwi 12, 2008 11:14

Jest to taka czarna, plastikowa grucha na gorze skrzyni z dekielkiem na ktorym jest strzalka (kolo czujnika swiatel cofania). Nalezy powoli wlewac bo bedzie go wywalalo powietrze ktore jest w skrzyni (waski lejek i lac)
Chester - Sob Kwi 12, 2008 11:56

Lechos napisał/a:
est to taka czarna, plastikowa grucha na gorze skrzyni z dekielkiem na ktorym jest strzalka (kolo czujnika swiatel cofania). Nalezy powoli wlewac bo bedzie go wywalalo powietrze ktore jest w skrzyni (waski lejek i lac)

a skąd będziesz wiedział ile oleju wlać?? Według książki powinno wejść do mnie ok 2,2l a wlałem 2,5l... a robiłem to wczoraj przy wymianie uszczelniacza przy półośce ......

najlepszym sposobem jest odkręcić korek wlewowy (jak sama nazwa wskazuje do wlewania oleju) i wlewać dopóki sie nie zacznie wylewać. Spokojnie u mnie też ciężko było odkręcić ale sie udało doby klucz i do dzieła...

kostek50 - Sob Kwi 12, 2008 12:06

wlałem dwa litry. więcej nie miałem. ale to i tak dobrze bo tylko pół litra w skrzyni było. Odrazu cicho się zrobiło i lepiej biegi wchodzą ;)
Lechos - Sob Kwi 12, 2008 12:10

Chester napisał/a:
Według książki powinno wejść do mnie ok 2,2l a wlałem 2,5l

a stales na rownym podlozu?
Do swojego wlewalem olej przez odpowietrznik, ale z odkrecona sruba od wlewu i przy wlaniu 1,8 l (jak pisze w knidze) olej zaczol wyciekac przez otwor wlewowy, czyli co do setki sie zgadza :)

Chester - Sob Kwi 12, 2008 12:38

tak wlewałem w garażu przy mniej więcej wypoziomowanym aucie....

pg1=2l, 2,2l do suchej
r65=2l do suchej

o ile dobrze pamiętam to takie wartości podaje książka....

na stronie roverki.pl są podane wartości 1,8 benzynka i 2,0 do diesli ale jak pisałem te wartości są z książki i rozróżnieniem skrzyń biegów