Zobacz temat - [R75] Progi- z jakiego materiału wykonane?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Progi- z jakiego materiału wykonane?

jarema - Wto Kwi 15, 2008 10:56
Temat postu: [R75] Progi- z jakiego materiału wykonane?
mam pytanko. otóż zauważyłem lekkie odpryski na progach przy przednich drzwiach(widoczne na zdjęciu). wiadomo że jest to wina kamieni które odpryskują z jezdni a że w mojej okolicy od prawie roku trwa remont drogi i nasypano kamieni to efekt mam w takiej właśnie postaci. moje pytanie to takie czy progi są wykonane może z aluminium czy też normalna stal? po metodzie pukania reką w elementy wydaje mi się że jest to inny materiał niż na przykład na drzwiach. jeśli to aluminium to nie będzie problemu z rdzą-jeśli nie to pewnie niedługo pojawią się korniki,bo odpryski są do gołego.
Piotrass - Wto Kwi 15, 2008 11:45

Normalna stal.
Thrillco - Wto Kwi 15, 2008 11:53

Więc teraz do zarzadcy drogi i niech płaci...proste. Chyba, ze ty naginasz po tych kamieniach z 80km/h to...cóz wina jest wyłacznie twoja :D
jarema - Wto Kwi 15, 2008 12:05

z 80 to aż nie. ale wystarczy że jedzieśz 50 i tłuczeń też wylatuje. żeby to był taki grysik co sypią na ulice jak leją smołę to nic by się nie działo ale to jest tłuczeń z ostrymi krawędziami. zostaje mi tylko jedno- malować.
Thrillco - Wto Kwi 15, 2008 12:17

No to jak wyżej...do zarzadcy drogi bądx firmy odpowiedzialnej za remont i niech pokrywają koszty jak by nie było - naprawy. Tylko najpierw do rzeczoznawcy chyba trzeba sie udać.