Zobacz temat - [R200 3D] Ile tej maty mi potrzeba :)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R200 3D] Ile tej maty mi potrzeba :)

jasiu87 - Wto Kwi 15, 2008 12:24
Temat postu: [R200 3D] Ile tej maty mi potrzeba :)
Znalazłem TAKIE maty i teraz nie wiem ile bym jej potrzebował, proszę o pomoc. Pozdrawiam
Kozik - Wto Kwi 15, 2008 12:28

Wg moich wcześniejszych wyliczeń 14 mat na wszystkie drzwi i dach w wersji 5 drzwiowej powinno swobodnie wystarczyć


8mat na same drzwi, trzeba wziąć metr i pomierzyć komu ile potrzeba

jasiu87 - Wto Kwi 15, 2008 12:36

Na dach też potrzeba ? hmm ja robię tylko przód narazię. Mam 3d więc ile potrzeba tej maty http://allegro.pl/item343...df_wroclaw.html te głośniki :)
michone - Wto Kwi 15, 2008 18:33

daleczego dsk :evil: ?

Mat to zalezy od funduszy :) tanszym rozwiazaniem jest 50% mat dekarskich dac :)

jasiu87 - Wto Kwi 15, 2008 21:02

michone napisał/a:
daleczego dsk :evil: ?
a dlaczego nie ?jak nie te to które ? hmm a co do mat to wydawało mi się że są dobre jakościowo.
marthinez - Wto Kwi 15, 2008 21:18

Ja robiłem takimi .
Na przednie drzwi poszło mi 8 sztuk.

michone - Wto Kwi 15, 2008 22:39

jasiu87 napisał/a:
michone napisał/a:
daleczego dsk :evil: ?
a dlaczego nie ?jak nie te to które ? hmm a co do mat to wydawało mi się że są dobre jakościowo.
a sluchales ich?? w tej cenie masz helix dark blue, tonsil speed 1700 i jeszcze pare fajnych zestawow ktore bija dsk na glowe... Esk jest sympatyczny ale dsk ble...
jasiu87 - Czw Kwi 17, 2008 21:55

michone, i zdecydowałem się na helix dark blue :) już kupiłem a kurier właśnie jedzie. Teraz mam problem z tymi matami ale chyba kupie je u siebie w mieście bo nie wiem ile tak naprawdę mi ich potrzeba.
michone - Czw Kwi 17, 2008 22:34

jak masz mozliwosc to dokup 4 maty filcowe po jednej do wewnatrz drzwi i po jednej na zalozone maty bitumiczne na zewnatrz. Dzieki wewnetrznej zwiekszy sie objetosc wewnetrzna obudowy, dzieki zewnetrznej tapicerka bedzie ciasniej przylegac do drzwi i powinny ucichnac trzaski :)

A helixy to b.dobry wybor :)

marekpodcz - Pią Kwi 18, 2008 14:28

jak wsadzisz filc w drzwi to Ci wszystko zgnije. boczki radzę posklejać na wszelkich łączeniach i również wykleić matami - usztywnij większe powierzchnie aby "nie grały". między cięgna drzwi a blachę wciśnij pasy z gąbki (takiej z zamkniętymi pęcherzykami). dookoła głośnika zrób pierścień uszczelniający z tej samej gąbki - poprawi się bas a boczek będzie dodatkowo usztywniony - tyle z praktyki i z tego co podpowiadali mi zawodowcy.
michone - Pią Kwi 18, 2008 14:52

mialem tak w dwoch auta i nie zgnilo... a tym bardziej od miedzy drzwiami a tapicerka no bo jak?? no chyba ze roveroskie uszczelki wpuszczaja cala wode do srodka :P
Ale nie mam ochoty sie klucic...

marekpodcz - Pią Kwi 18, 2008 15:04

nie ma się co kłócić ;) forum służy do debaty i to właśnie robimy. dzięki temu wyciągamy jakieś wnioski i rozwijamy się. a w drzwiach (a rozkręciłem ich już w życiu trochę) znalazłem różne rzeczy :) dlatego ja bym uważał. pokój!!
michone - Pią Kwi 18, 2008 18:07

co fakt to fakt ja u siebie w roverze znalazlem troche niemieckich smieci :/
Kozik - Sob Kwi 19, 2008 08:35

co do wlewania wody do drzwi...
Mój roverek pochodzi z włoch, uszczelki są tak zmasakrowane że jestem w stanie nalać (oczywisscie spokojnie) kubek wody na szybę i nie spłynie ani kropla po drzwiach tylko wszystko wleci do drzwi :sad:

chyn - Pią Maj 30, 2008 12:32

to jakie maty w koncu kupic do wygluszenie drzwi :razz:
- dekarskie
- bitumiczne
- app
- aluminiowa
- filcowa
- czy pianke :razz: ?

otwory w drzwiach odplywowe tez zaklejaliscie? bo chyba stamtad najwiekszy jest swist powietrza :razz: ?

rodi_ - Pią Maj 30, 2008 13:51

Ja uzylem APP, poszlo mi po 4 maty 50x50 na jedne drzwi.
Zamykaja sie teraz ciszej niz w mercach, ale bede musial dokupic jeszcze po dwie sztuki na oklejenie boczkow bo trzeszcza :evil: .
Otworow lepiej nie zaklejaj bo drzwi tego nie wytrzymaja, tam zawsze sie znajdzie jakas woda. Jak nie po deszczu to po myciu.

chyn - Pią Maj 30, 2008 17:09

dzieki;p tylko wydaje mi sie ze jak nie zakleje drzwi to bedzie nadal szum. Poniewaz w moim roverku uszczelka boczkow nie przylega do szyby tak na 100%. Gdy reką docisne w aucie jest cicho.
rodi_ - Sob Maj 31, 2008 02:37

U mnie tez jest tam szczelina, ale za zaklucanie szumow odpowiadaja Hertze i calkiem dobrze im to idzie :razz:
Pamietaj ze jesli zakleisz otwory odplywowe, to w nie dlugim czasie bedziesz mial takie fajne firaneczki na drzwiach. One maja swoje zadanie(napewno nie powodowanie szumow :lol: )