Zobacz temat - [R416] Problem z pracą silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Problem z pracą silnika

LukasSzefo - Wto Kwi 22, 2008 10:32
Temat postu: [R416] Problem z pracą silnika
Witam
Mam problem Mój roverek jakoś dziwnie pracuje na jałowym biegu tak jakby nie pracował na wszystkich cylindrach :???: Jak przerzucam z 1 na 2 to przy niskich obrotach tak do 2,5 tyś. strasznie szarpie jak lekko wcisnę sprzęgło to przestaje lub jak mocno wciskam gaz, ale czasami trzeba zjechać np. ze skrzyżowania powoli i wtedy są problemy. Dzieje sie tak co 3 raz ale jest to bardzo denerwujące no i przy mocy 112 KM to jakoś słabo się zbiera. dodam jeszcze, że wymieniłem :
przewody
kopułkę
palec
świece są w porządku więc zostawiłem. Pomocy juz nie wiem co mam zrobić :bezradny:

Dodam jeszcze, że niecały rok temu robiłem remont silnika koszt 2000 tyś. zł :beczy:

matlacz - Wto Kwi 22, 2008 10:56

Witam!
Kilka postów niżej opisałem podobny problem z moim roverkiem! Z tym że diesel. Ale objawy ma bardzo podobne i sam nie wiem co robić! Ja kupiłem swojego 4 miesiące temu z francji ale już nie mam pomysłu co robić!

LukasSzefo - Wto Kwi 22, 2008 11:04

Czytałem, że przeczyszczenie przepustnicy może coś pomóc, albo to jest problem z sondą lambda, a przy tym moim remoncie mechanicy powiedzieli mi że mam silniczek krokowy uszkodzony więc to może jest jego wina. Kurde tak polubiłem ten samochód zresztą to jest mój pierwszy ale tyle z nim problemu :cry:
piter34 - Pią Kwi 25, 2008 13:40

LukasSzefo napisał/a:
a przy tym moim remoncie mechanicy powiedzieli mi że mam silniczek krokowy uszkodzony

Silnik krokowy nie pełni żadnej funkcji podczas przyspieszania.
Jeżeli nie masz problemu z wolnymi obrotami, obrotami ssania oraz nie ma szarpań przy odejmowaniu gazu, to krokowiec jest OK.

LukasSzefo napisał/a:
dodam jeszcze, że wymieniłem :
przewody
kopułkę
palec
świece są w porządku więc zostawiłem. Pomocy juz nie wiem co mam zrobić :bezradny:

Cewka zapłonowa może jeszcze tutaj robić zamieszanie...

LukasSzefo napisał/a:
Dodam jeszcze, że niecały rok temu robiłem remont silnika koszt 2000 tyś. zł :beczy:

Z jakiego powodu i przy jakim przebiegu?