Zobacz temat - [R220 2.0 SDI 98r] Pytanie o elektryczne szyby
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220 2.0 SDI 98r] Pytanie o elektryczne szyby

laska3001 - Pon Kwi 28, 2008 17:28
Temat postu: [R220 2.0 SDI 98r] Pytanie o elektryczne szyby
Witam wszystkich!

Zastanawia mnie dlaczego mam w samochodzie dwie "różne" elektryczne szyby? :shock:

A różnica polega na tym że aby otworzyć jedną (od strony pasażera) trzeba cały czas trzymać przycisk otwierania szyb a żeby otworzyć drugą (od strony kierowcy) wystarczy wcisnąć przycisk i sama jedzie a zatrzymuje się po ponownym wciśnięciu przycisku.

Czy tak powinno być oryginalnie :?:

Chester - Pon Kwi 28, 2008 17:38

tak ma być :] :cool:
thef - Pon Kwi 28, 2008 17:46

Ja dodam, że szybę kierowcy można otworzyć również w ten sam sposób co pasażera, trzeba tylko nacisnąć klawisz do końca ;)
laska3001 - Pon Kwi 28, 2008 18:09

:o nie wpadł bym na to :grin:
Dzięki za szybkie odpowiedzi
Pozdrawiam

dante27 - Pon Kwi 28, 2008 22:43

Boże ale ludzie mają problemy? I zarazem jaki brak wiedzy. Chłopie poczytaj czasem to i owo a potem zadawaj pytania, bo nie powiem jakie. W większości samochodów jest to dokładnie jak u Ciebie. TAK MA BYĆ!!!!
thef - Pon Kwi 28, 2008 22:45

dante27 napisał/a:
Boże ale ludzie mają problemy? I zarazem jaki brak wiedzy. Chłopie poczytaj czasem to i owo a potem zadawaj pytania, bo nie powiem jakie. W większości samochodów jest to dokładnie jak u Ciebie. TAK MA BYĆ!!!!
A co Ty się tak rzucasz?

[ Dodano: Wto Kwi 29, 2008 16:48 ]
W kwestii szyby kierowcy - mała errata - aby otworzyć tylko kawałek nie należy naciskać do końca tylko delikatnie (pierwsze kliknięcie). Przepraszam za zamieszanie ;)

giewu - Wto Kwi 29, 2008 18:14

dante27 napisał/a:
Boże ale ludzie mają problemy?
po to jest forum, by ewentualne problemy właśnie wyjaśniać
dante27 napisał/a:
I zarazem jaki brak wiedzy.

a Ty np. znasz się na ilości wielofosforanów dodanych przy produkcji wędlin ? On nie wiedział czegoś i się o to zapytał, co w tym złego ?
thef napisał/a:
W kwestii szyby kierowcy - mała errata - aby otworzyć tylko kawałek nie należy naciskać do końca tylko delikatnie (pierwsze kliknięcie).

to nie działa w R200 ;)

laska3001 - Wto Kwi 29, 2008 18:36

Kolego dante27

dante27 napisał/a:
Boże ale ludzie mają problemy?


Nie wiem czy przeczytałeś dokładnie (i ze zrozumieniem) post ale zapewniam Cię że nie mam problemu z szybami tylko pytam - ponoć od tego jest to forum, wskazuje na to przynajmniej nazwa: "Porady techniczne" :wink:

Jak słusznie zauważyłeś
dante27 napisał/a:
W większości samochodów

a nie we wszystkich, dlatego wolałem się upewnić.



Tak więc serdecznie pozdrawiam i życzę więcej wyrozumiałości :wink:

piter34 - Wto Maj 06, 2008 16:55

thef napisał/a:
W kwestii szyby kierowcy - mała errata - aby otworzyć tylko kawałek nie należy naciskać do końca tylko delikatnie (pierwsze kliknięcie). Przepraszam za zamieszanie ;)

W R200 dowolne naciśnięcie przycisku podnoszenia/obniżania szyby kierowcy powoduje "jechanie" szyby maksymalnie w dół. Nie da się inaczej. W przypadku szyby pasażera szyba leci w dół tak długo, jak trzymamy wciśnięty przycisk. :wink:

abuk888 - Pią Mar 24, 2017 00:11

jako ze jestem smakoszem to moze odgrzeje tego kotleta... :)
a wiec u mnie sprawa ma sie tak jak wyzej. czyli klik raz szyba kierowcy leci w dol, klik dwa stoi (lub dolatuje sobie sama na dol) za to do gory trza trzymac, innej opcji nie ma. za to pasazer jak chce w dol lub w gore to musi paluch miec stalowy i dobrze ukrwiony jak chce do skrajnych punktow doleciec. rozumiem ze moje "przypuszczenia" ze ktos mnie tu w konia zrobil i mi mechanizm z przedlifta do pasazera wsadzil (no bo jak cos jest a z drugiej stronie tego nie ma?).
pytanie - co trzeba zrobic zeby pasazer tez mogl poczuc sie jak gosc?
czy jest mozliwosc zeby jednym klikiem popchnac szybe do gory?

sebeks - Sob Mar 25, 2017 20:52

Nie wiem jak tu, bo jeszcze nie rozbierałem, ale w grupie VW jak takie coś się dzieje, to przewaznie trzeba rozebrać przełącznik i wyczyścić styki. Guziki mają 5 położeń. Stan 0 czyli nic się nie dzieje w dół 1 szyba leci do póki nie puścisz, w dół mocniej czyli pozycja 2 szyba leci do samego dołu. Analogicznie dziala w górę. W przycisku są dwa obwody ( od jazdy do samego dołu lub drugi od jazdy do póki trzymasz guzik). Może tu problem jest podobny.