Zobacz temat - [R216Si 98r 16V] Wymiana uszczelki i pare pytan
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R216Si 98r 16V] Wymiana uszczelki i pare pytan

Rockefeller - Pon Kwi 28, 2008 19:39
Temat postu: [R216Si 98r 16V] Wymiana uszczelki i pare pytan
W poprzednim tygodniu opisywalem problem z woda w zbiorniczku wyrownawczym i dzieki Waszej pomocy faktycznie okazalo sie ze to uszczelka pod glowica.
Dzisiaj mam kilka pytan na temat wymiany:
1. Czy szpilki tez nalezy wymienic?
2. Rozrzad?
3. Mechanik mowil cos o kolektorze ssacym
4. Czy moze cos jeszcze o czym nie wiem?
5. Czy mechanik przy wymianie glowicy powinien wyczyscic chlodnice i zbiorniczek wyrownawczy wraz z wezami?
6. Czy powinno sie robic planowanie glowicy?

Prosilbym o wszystkie wszelkie wiadomosci na temat wymiany uszczelki pod glowica

Z gory dziekuje :)

thef - Pon Kwi 28, 2008 19:50

ad. 1 Tak (można zastosować też procedurę sprawdzenia przydatności starych, ale raczej nie polecam)
ad. 2 Jeżeli blisko jest do wymiany wynikającej z przebiegu to warto to zrobić "przy okazji"
ad. 3 Uszczelkę tegoż kolektora musi wymienić na nową, podobnie jak i wydechowego, nie wiem co mógł mieć na myśli, może ten kolektor jest pęknięty, może co innego..
ad. 4 Nowe szpilki, uszczelka nowego typu, wymiana uszczelek obu kolektorów, pokrywy zaworów, uszczelnienie rozpołowienia głowicy odpowiednią pastą, wymiana oleju i filtra, oczyszczenie układu i wymiana płynu chłodzącego, planowanie głowicy i sprawdzenie jej szczelności, sprawdzenie termostatu i wentylatorów chłodnicy..
ad. 5 Tak
ad. 6 Tak