Zobacz temat - [R75] Wyciek oleju
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wyciek oleju

scrawl666 - Wto Kwi 29, 2008 14:31
Temat postu: [R75] Wyciek oleju
problem 1- od pewnego czasu zauwazylem drobne wycieki oleju z silnika objawiajace sie plamami na parkingu, wczoraj umylem dokladnie silnik i po wyschnieciu i po zrobieniu ok 100 zauwazylem ze; olej wycieka z dwoch stron silnika z przodu ,gdzies w polowie, nad skrzynia oraz kolo obudowy rozrzadu, oraz delikatnie miedzy skrzynia a silnikiem od spodu- prosze o rade co to moze byc i jakie sa koszty naprawy . problem 2 -przy ruszaniu lub cofaniu sprzeglo delikatnie zaczyna szarpac - tarcze i docisk???
piter34 - Wto Kwi 29, 2008 14:44

scrawl666 napisał/a:
2 -przy ruszaniu lub cofaniu sprzeglo delikatnie zaczyna szarpac - tarcze i docisk???

Dobrze kombinujesz :/

scrawl666 napisał/a:
problem 1- od pewnego czasu zauwazylem drobne wycieki oleju z silnika objawiajace sie plamami na parkingu, wczoraj umylem dokladnie silnik i po wyschnieciu i po zrobieniu ok 100 zauwazylem ze; olej wycieka z dwoch stron silnika z przodu ,gdzies w polowie, nad skrzynia oraz kolo obudowy rozrzadu, oraz delikatnie miedzy skrzynia a silnikiem od spodu- prosze o rade co to moze byc i jakie sa koszty naprawy .

Fotki masz jakieś?
Może cieknąc spod uszczelki pokrywy wałków, uszczelniaczy wału korbowego (z dwóch stron), uszczelniaczy wałków rozrządu, spod uszczelki głowicy (wątpię), z rozpołowienia głowicy...

[ Dodano: Wto Kwi 29, 2008 14:46 ]
Koszty na www.tomateam.pl

scrawl666 - Sro Kwi 30, 2008 11:24

ok dzieki za odpowiedz widze ze znowu szykuje sie spory wydatek i pare dni w warsztacie , bo pewnie to roboty duzo??? czesci niezbyt drogie to jeszcz nie jest zle. jesli chodzi o zdjecia to jak tylko przestanie padac to cos dam napewno.pod zaworami uszczelka jest dobra bo jest sucho i pod miska olejowa tez mysle ze to uszczelniacze walu korbowego i bo to gdzies w polowie silnika i z dwoch stron sa wycieki, a przy wymianie tej uszczelki co jeszcze warto wymienic za jednym razem zeby byl spokoj na jakis czas??? jesli chodzi o sprzeglo to tarcza ,docisk i cos jeszcze ?? ? wielkie dzieki za odpowiedz- jak zwykle mozna na was liczyc
piter34 - Sro Kwi 30, 2008 11:50

scrawl666 napisał/a:
mysle ze to uszczelniacze walu korbowego i bo to gdzies w polowie silnika i z dwoch stron sa wycieki

Wał korbowy jest na dole... ;-)
Zrób fotki tych wycieków

scrawl666 napisał/a:
jesli chodzi o sprzeglo to tarcza ,docisk

...i łożysko oporowe.

scrawl666 - Sro Kwi 30, 2008 15:14

fotki mojego przecieku, poza tymi sprawami na foto wszystko ok,miska ,pod zaworami wszystki sucho- troche na laczeniu skrzyni z silnikiem, prosze o diagnoze. dziekuje
piter34 - Sro Kwi 30, 2008 15:26

Mój typ to rozpołowienie głowicy, ale po tych fotkach to naprawdę ciężko cokolwiek na 100% podpowiedzieć.
scrawl666 - Sro Kwi 30, 2008 16:04

wiec jesli masz racje to twoim zdaniem, powazna usterka i jakie dokladnie uszczelki sa potrzebne oraz ktore przy okazji mmozna wymienic zebym mial pewnosc ze bedzie ok???? kolejny raz dzieki za pomoc
piter34 - Sro Kwi 30, 2008 17:00

Jeśli mam rację, to trzeba zdjąć górną część głowicy, co wiąże się z koniecznością demontażu/wymiany rozrządu (kiedy był zmieniany?) i nałożeniem nowej pasty uszczelniającej (nie stosuje się tam uszczelki). Zrób może jednak jakieś dokładniejsze fotki (z dalszej perspektywy, ostre, nierozmyte ;-)) .
scrawl666 - Sro Kwi 30, 2008 17:40

ok wiecej zdjec, troche mnie uspokoiles bo myslalem ze silnik trzeba bedzie rozbierac
piter34 - Sro Kwi 30, 2008 17:41

Spokojnie, to tylko wyciek :lol:
scrawl666 - Sro Kwi 30, 2008 17:43

no niemoge wrzucic zdjec, ok jade na kanal zobacze co i jak i wieczorem dam fotki, na razie wielkia dzieki za pomoc!!

[ Dodano: Sro Kwi 30, 2008 17:45 ]
no niby tak ale wiesz od ponad roku te auto nie sprawilo mi zadnego problemu bo ja naprawde o nie dbam a teraz sprzeglo i ten olej , ehh ale coz , dzieki