Zobacz temat - [R600] CHECK ENGINE pali się i nie ma mocy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] CHECK ENGINE pali się i nie ma mocy

kandj - Wto Kwi 29, 2008 17:10
Temat postu: [R600] CHECK ENGINE pali się i nie ma mocy
Po naprawie nierównej pracy silnika przybłąkała się następna usterka.
a następnie:

Po odpaleniu silnika auto natychmiast wskakuje na obroty 2000 i po 2-3 sekundach powraca do swoich normalnych obrotów, jednocześnie zapala się kontrolka silnika (CHECKENGINE). Auto na wolnych obrotach pracuje normalnie, jednak podczas jazdy nie ma swojej mocy.Po sprawdzeniu błędów wyskakuje błąd 28 i 54 (błąd 28 już miałem wcześniej i wszystko było ok) natomiast błąd 54(elektrozawór) pojawił się z zapaleniem kontrolki. Dzisiaj wyszedłem na przeciw usterce kupiłem część i założyłem ten elektrozawór w pompie (zresztą mechanik powiedział że na 99% jest do wymiany)ale usterka nie ustąpiła. Pomóżcie rozwiązać tą zagadkę.

Skiba - Wto Kwi 29, 2008 23:09

Po wymianie wciąż ten sam błąd komputera ? Odepnij przepływomierz i zobacz jak jeździ autko.
NEOSSS - Sro Kwi 30, 2008 10:05

Odepnij przepływomierz i posprawdzaj instalację wokół silnika, odepnij przeczyść i złóż wtyczki...
kandj - Czw Maj 01, 2008 10:13

Zaobserwowałem że jak samochód jest po nocy to pierwsze odpalenie jest ok i moc samochodu jest normalna, ale po przejechaniu 4km i wyłączeniu i ponownym włączeniu auto znów nie działa. Przepływomierz już odłączyłem i wstępnie posprawdzałem kostki, ale dziś lub jutro usiądę i zrobię to dokładnie jeszcze raz.
PHJOWI - Pią Maj 02, 2008 15:39

może to pierdoła ale sprawdz filtr powietrza czy nie ma tam śmieci , miałem podobny przypadek z autem klienta.
kandj - Pią Maj 02, 2008 16:57

Dzisiaj posprawdzałem wszystkie możliwe kostki i wszystkie przewody natomiast poprawa nie nastąpiła. Filtr powietrza mam nowy a w komortze czyściutko, przed chwilką sprawdzałem. chyba bez dobrego warsztatu się nie obędzie.