Zobacz temat - [wszystkie] Wybor opon letnich
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [wszystkie] Wybor opon letnich

michalswiatek - Nie Maj 04, 2008 13:33
Temat postu: [wszystkie] Wybor opon letnich
Witam wszystkich.
Musze kupic opony letnie w rozmiarze 235/45R17.

Mam do wyboru (wszystkie w jednakowej cenie) takie opcje:

[ Dodano: Nie Maj 04, 2008 13:35 ]
Jezeli ktos ma doswiadczenie z tymi oponami to prosze o opinie.
P-zero raczej odpuszcze bo robie ok 50 tys km rocznie a nie chce kupowac opon dwa razy w sezonie.

lamer - Nie Maj 04, 2008 13:52

Kup EXCELLENCE. Nie będziesz żałował. Bardzo ciche i dobrze trzymają się drogi w każdych warunkach.
DawidNB - Nie Maj 04, 2008 13:55

dunlopów nie polecam na suchym fajne ale na deszczu robi się tragedia przynajmniej na moich.
Fakt że to nówki już nie są bo rok produkcji to 2004 czyli trochę starawe są

sTERYD - Nie Maj 04, 2008 23:13

mam excellence i muszę powiedzieć, że są ciche jak żadne inne...
ale:
na suchym cud miód i orzeszki :mrgreen:
na mokrej nawierzchni mogłyby być lepsze (nie ma co narzekać, ale przy większych prędkościach w kałużach czuć opór i uciekanie :( )
mam trochę mały profil na polskie drogi (195/50R15) i koleiny/dziury to nie jest to co tygryski lubią najbardziej.... :(
to chyba tyle...
poza tym 400 jest stworzony do pokonywania zakrętów więc oceny opon (zwłaszcza po pojeżdzęniu na michelin energyII) są jak najbardziej subiektywne :mrgreen:

michalswiatek - Nie Maj 04, 2008 23:33

Dzieki Panowie za opinie. Najpowazniej bralem pod uwage te dwa modele goodyeara. Na EXCELLENCE pewnie pojezdze dluzej niz na EAGLE F1, balem sie ze sa sporo gorsze w sensie prowadzenia i bezpieczenstwa, ale skoro je chwalicie to pewnie sie na nie zdecyduje.
blue827 - Wto Maj 06, 2008 09:11

a ja polecam nokian z g2 , jezdze na takich tylko na mniejszym rozmiarze (205/55R16) i jestem bardzo zadowolony, super ciche, praktycznie żadnych odgłosów, i bardzo przyczepne na zakrętach. poprzednio jezdziłem na semperitach i continentalach contact 2.
http://www.nokaut.pl/ofer...7-97-yxlzr.html

michalswiatek - Pią Maj 16, 2008 23:02

Jezdze juz kilka dni na excellence i musze stwierdzic ze nie sa zle, przynajmniej na suchym, bo na mokrym jeszcze nie bylo okazji. Faktycznie sa ciche, mieliscie racje. Dziekuje za rade.