Zobacz temat - [all] polerowanie rys ??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [all] polerowanie rys ??

themartino - Nie Maj 04, 2008 19:22
Temat postu: [all] polerowanie rys ??
jakiś czas temu ktoś na parkingu delikatnie przerysował mi mojego roverka:(
kolego polecił mi pastę TEMPO wiec ją kupiłem, ale ostatnio obiło mi się o uszy że ta pasta nie nadaje sie do lakierów typu metalik. Czy to prawda?? Jeśli tak to czym to zrobić?

I jeszcze jedno pytanie, czym uzupełniać maleńkie ubytki w lakierze?? (odpryski itp)

mimo66 - Nie Maj 04, 2008 19:31

To prawda TEMPO nie nadaje się do metalików, ona częściowo rozpuszcza zwykły lakier i maskuje rysy.

Proponuję kredkę do rys(TESCO, sklepy motoryzacyjne), zarysować ryski i położyć wosk koloryzujący na karoserię i wszystko wypolerować.
Powinno nie być widać tych nieszczęsnych rysek.

:smile:

sruba77 - Nie Maj 04, 2008 20:11
Temat postu: Re: [all] polerowanie rys ??
themartino napisał/a:
jakiś czas temu ktoś na parkingu delikatnie przerysował mi mojego roverka:(
kolego polecił mi pastę TEMPO wiec ją kupiłem, ale ostatnio obiło mi się o uszy że ta pasta nie nadaje sie do lakierów typu metalik. Czy to prawda?? Jeśli tak to czym to zrobić?

I jeszcze jedno pytanie, czym uzupełniać maleńkie ubytki w lakierze?? (odpryski itp)


Na ubytki trzeba zastosować zaprawkę wcześniej dobrze odtłuszczając powierzchnię. I czym prędzej tym lepiej bo ruda sie rozgości. A z pastą tempo to fakt: ze zwykłego nawet bardzo zmatowiałego lakieru wyciągnie połysk a z metalikami nie za bardzo sobie radzi (sprawdzone na moich poprzednich samochodach).