Zobacz temat - [R75] ABS nie działa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] ABS nie działa

Kris - Sob Maj 10, 2008 17:37
Temat postu: [R75] ABS nie działa
Dpadła mnie pierwsza usterka, dziwna trochę, jak auto jest zimne wszystko OK, ABS działa, trochę pojeżdżę (też nie zawsze) zapala się kontrolka ABS i abs nie działa, w sumie zwisa mi to jak na razie, do pierwszych mrozów ;) ale co to może być?

Any ideas?

7Tomi - Nie Maj 11, 2008 11:38

Albo któryś czujnik będzie przybrudzony albo jeden z przewodów ABS może być "zmęczony" i nie łączy.
Rowan - Nie Maj 11, 2008 13:50

Oj Kris, było o tym wile na forum :wink: Poszukaj :mrgreen:
Pamiętam że było o tym kilka tematów, czujnik przeciera się najprawdopodobniej.

Kris - Nie Maj 11, 2008 16:53

Rowan napisał/a:
Oj Kris, było o tym wile na forum :wink: Poszukaj :mrgreen:
Pamiętam że było o tym kilka tematów, czujnik przeciera się najprawdopodobniej.


Chłopaki wiecie że lubię pokonwersować a nie odgrzewać stare kotlety :D

Czyli jest szansa na niewielkie koszty? plis plis ;)

lukvw - Nie Maj 11, 2008 19:32

Miałem dokładnie tak samo i okazało się - w moim przypadku - że trzeba było wymienić
kabel od czujnika w lewym przednim kole.

Kris - Pon Maj 12, 2008 13:44

A jak myślicie, jak to zdiagnozować który to bedzie? Jakis pomiar może omomierzem czy czymś... ktoś coś robil podobnego??
7Tomi - Pon Maj 12, 2008 14:08

Kris napisał/a:
A jak myślicie, jak to zdiagnozować który to bedzie? Jakis pomiar może omomierzem czy czymś... ktoś coś robil podobnego??


Jeśli masz tak, że ABS zaczyn świecić po pewnym czasie to odpal autko i najlepiej na kanale lub podnośniku dwukolumnowym. Posadz kogoś na fotelu i sprawdzaj przewody przy każdym kole. Jak ktory nie łączy to podczas ruszenia tym przewodem zaświeci Ci ABS.

przemo285 - Pon Maj 12, 2008 21:39

Poprostu skręć kołami i popatrz z której strony z przodu oczywiście przewód wyhaczył się z uchwytu w zwrotnicy stały problem z regóły w lewym kole ale warto sprawdzić obydwie , przewód przeciera się przy skrętach o felgę , najlepiej z punktu przymocować go na plastikową tasiemkę.
Kris - Pon Cze 09, 2008 09:19

W zasadzie jeszcze nie sprawdziłem czy ten przewód się wychacza czy nie, ale zauważylem pewną prawidłowość.
Kontrolka od ABS zapala się jak jest bardzo ciepło, lub jak już auto się nagrzeje, np jak zostawię auto na słońcu ABS świeci się od początku (często), jak postoi w cieniu albo w garażu to zapala się (albo i nie) dopiero po kilkunastu minutach... czyli reasumując im cieplej tym częściej się zapala - może jeszcze jakieś sugestie z punktu widzenia tych "temperaturowych" faktów?

Mariusz418 - Pon Cze 09, 2008 12:34

witam

proponuje mały teścik


pozdrawiam

Kris - Pon Lis 24, 2008 23:40

Dzisiaj zmieniałem koła i się okazało że przewód był rzeczywiście wypięty w przednim kole po stronie pasażera (teraz zimno to i tak nie sprawdzę na 100% czy to było przyczyną, ale przemo to przewidzial takze + sie należy)
Rowan - Wto Lis 25, 2008 14:39

Kris, to od maja się z tym męczyłeś? :shock:
Kris - Wto Lis 25, 2008 15:15

Rowan napisał/a:
Kris, to od maja się z tym męczyłeś? :shock:


Ja się z tym nie meczyłem bo ABS wyłaczał się w sumie nie tak często, po drugie w lato ABS mi nie potrzebny :D :D

cezar68 - Wto Lis 25, 2008 21:54
Temat postu: ABS + KONTROLA TRAKCJI
Witam wszystkich :) .
Od dnia dzisiejszego, to jest z chwilą zarejestrowania się na niniejszym forum stalem się kolejnym oficjalnym miłośnikiem samochodu marki ROVERek ;) .
Podobnie jak Kris mam problem z kontrolką ABS. Dodatkowo jednak wraz z kontrolką ABS świeci się KONTROLA TRAKCJI :( . Problem występuje od trzech dni. Pierwszego dnia wystarczyło wyłączyć zapłon, odczekać chwile i po ponownym podłączeniu problemu nie było (zadowolony ze swej pomysłowości stwierdziłem, że to wina wilgci, mokrych przewodów i chwilowego przepiecia). Następnego dnia kontrolki już kilkakrotnie zapalały się i gasły. Aktualnie po włączeniu zapłonu świecą się już cały czas. Myślicie że sprawdzanie przewodów może pomóc także w tym przypadku, a może ktoś spotkał się już z podobnym problemem?
Wszelkie wskazówki mile widziane.

Serdecznie pozdrawiam.

ENU - Wto Lis 25, 2008 23:33

sprawdz czujnik ABS na prawym przednim kole
Kris - Sro Lis 26, 2008 08:35

U mnie to było dokładnie to co przemo napisał, przwód wypiął się z takiego blaszanego uchwytu już przy samej szczęce (tak 10cm przed :) ) majtał się na lewo i prawo i być może powodowało to problem, calkiem prawdopodobne bo na zimówkach, (185 albo 195) nigdy się nie zaświeciło za to na letnich 225 trafiało się, więc jest szansa ze przewód rzeczywiście gdzieś sie ocierał, dotykał nie wiem.
cezar68 - Sro Lis 26, 2008 16:14

Dzięki za informacje.
Sprawdziłem te przewody. Na razie bez skutku. Skręciłem koła, a potem próbowałem "wymacać" co i jak - wszystko wydaje się ok. Podjadę na jakiś podnośnik i zdejmę ogumienie. Sprawdzę ponownie - będzie lepsze dojście.
Powiedz Kris, ABS'y działały niezależnie od tego czy świeciły się te kontrolki czy nie? U mnie działały normalnie w chwilach gdy wszystko było ok, a w momencie zaświecenia się tych lampek przestają funkcjonować.
Pozdrówka.
<br>
PS.
ENU, z samochodów to ja najlepiej znam się na tym jak sformatować dysk, podzielić na partycje, zainstalować system i wszystko inne co trzeba, a na koniec włączyć to w sieć ;)
Mógłbyś powiedzieć bliżej jak sprawdzić ten czujnik ABS?

Kris - Sro Lis 26, 2008 16:18

cezar68 napisał/a:
Dzięki za informacje.
Sprawdziłem te przewody. Na razie bez skutku. Skręciłem koła, a potem próbowałem "wymacać" co i jak - wszystko wydaje się ok. Podjadę na jakiś podnośnik i zdejmę ogumienie. Sprawdzę ponownie - będzie lepsze dojście.
Powiedz Kris, ABS'y działały niezależnie od tego czy świeciły się te kontrolki czy nie? U mnie działały normalnie w chwilach gdy wszystko było ok, a w momencie zaświecenia się tych lampek przestają funkcjonować.
Pozdrówka.


ja łapką też macałem i nie wymacałem tego, dopiero po zdjęciu koła. ABS nie działał jak się kontrolka zapaliła.

cezar68 - Sro Lis 26, 2008 16:24

Dzięki Kris. Dziś nie dam rady - inne zajęcia. Jak posprawdzam wszystko dam znać o efektach.
Pozdrawiam.

adamlaziska - Pon Lut 23, 2009 18:15

przemo285, mam problem z ABS w r 75 przy predkosci ponizej 50 km przy hamowaniu zaczynaja dzialac abs nie zawsze kontrolka nie swieci moze mi poradzisz co to moze byc
PHJOWI - Pon Lut 23, 2009 18:18

ruszał ktoś piasty z tyłu albo łożyska z przodu?
adamlaziska - Pon Lut 23, 2009 18:37

Nie mam pojęcia jest to mój drugi Rover bo jednego skasowałem mam go tydzień z tego co wiem było wymieniane sprzęgło
PHJOWI - Pon Lut 23, 2009 18:45

to duże prawdopodobieństwo uszkodzenia lub też zabrudzenia opaski magnetycznej w łożysku przód.
adamlaziska - Pon Lut 23, 2009 18:51

To trzeba wszystko po kolei rozbierać od czego zacząć ?
PHJOWI - Pon Lut 23, 2009 18:53

trzeba przeguby z łożysk wyciągnąć i zobaczyć jak wygląda pierścień na łożysku
adamlaziska - Pon Lut 23, 2009 18:57

OK dzięki a czy można same pierścienie kupić?
PHJOWI - Pon Lut 23, 2009 19:01

samych pierścieni nie dostaniesz ponieważ są sprzedawane z łożyskiem ( w orginale) w podróbkach sprzedają bez tych pierścieni i potem abs nie działają.
adamlaziska - Pon Lut 23, 2009 19:02

Dzięki za informacje

[ Dodano: Wto Lut 24, 2009 09:25 ]
Mam jeszcze jedno pytanie a może da się odłączyć abs i żeby kontrolka nie świeciła będą normalne hamulce po co szukać ?

[ Dodano: Wto Lut 24, 2009 16:34 ]
Dowiedziałem sie ze bylo robione cos kolo hamulca recznego czy mogli w tedy coś namieszac

lukasz111 - Czw Lut 26, 2009 19:30

witam!mam tez problem z tym czujnikiem ale mechanik mi go wymienil byl to prawy przedni czujnik byl przelamany tuz przy mocowaniu i po wymianie dalej nie dziala.inny miechanik mii powiedzial ze po wymianie nie mozna odpalac auta ze najpierw trzeba skasowac bledy a potem mozna odpalac ja tak nie zrobilem ale czy to moze byc wina tego ze nowy czujnik nie dziala?prosze o pomoc!!!!!!mam juz dosc tego auta a przez ten czujnik nie moge nic zrobic czy da sie jakos sprawdzic wogle czy czujnik dziala?bo diagnostyka ciagle pokazuje ze ten sam czujnik nie dziala z gory dziekuje i pozdrawiam
PHJOWI - Czw Lut 26, 2009 19:33

po podłączeniu jeśli nie działa to możliwa usterka pompy, czujnik był nowy??, nie jest prawdą że trzeba kasować błędy po podłączeniu innego.
Kris - Pią Lut 27, 2009 07:32

PHJOWI napisał/a:
po podłączeniu jeśli nie działa to możliwa usterka pompy, czujnik był nowy??, nie jest prawdą że trzeba kasować błędy po podłączeniu innego.


Ja w zasadzie bujam się z tym dalej, znalazłem niby usterkę, czujnik był wypiety i nawet się zaczął przecierać o koło, znalazłem to miejsce i zaizolowałem, wpiąłem czujnik i zabezpieczyłem takim paskiem plastikowym, w zasadzie to wypiłął się ze zwrotnicy i jeszcze z takiej jednej zapinki na nadkolu.
O zgrozo to niestety nie to, kontrolka od czasu do czasu i tak sią wlącza, :P im jest zimniej na dworze tym rzadziej to się dzieje, tego jestem na 100% pewien, kontrolka włacza się także od czasu do czasu jak po jakiejś konkretnej dziurze przejadę ale nie jest to regulą. Jak się nie świeci to ABS działa poprawnie.
Już sam nie wiem co to może być, muszę się wybrac do któregoś z kolegow na test.

adamlaziska - Pią Lut 27, 2009 17:08

Witam postawiłem dzisiaj rano Roverka w DATA w Tychach dzwonili przed chwilą że podłączali 15 razy pod komputer i nie pokazuje żadnego błędu a ABS dalej przy prędkości poniżej 50km działa szukają dalej a ja mam pytanie czy da się zrobić normalne hamulce bez ABS tylko żeby kontrolka podczas jazdy nie świeciła bo to jest denerwujące i nie szukać dalej?
SeniorA - Pią Lut 27, 2009 21:51

Panowie,zostały jeszcze do sprawdzenia czujniki poziomu płynu ham. i położenia pedału hamulca .
adamlaziska - Sob Lut 28, 2009 07:56

Płynu było za dużo po sam korek to upuściłem szczykawką tydzień temu
kaktusiak - Nie Mar 01, 2009 13:33

Witam, mam pytanko co do tego ABSu bo u mnie jest problem tego typu ze kontrolka abs pali mi sie caly czas i nie wiem czy to czujnik czy pompa bo spod maski dostaja sie takie dziwne dzieki co jakis kilka minut i nie dziala abs wogole co to moze byc moze mi ktos poradzic?? dzieki
cezar68 - Nie Mar 01, 2009 23:52

Witam wszystkich ponownie po dość długiej przerwie.
Problem świecących się kontrolek ABS + KONTROLA TRAKCJI rozwinął się u mnie w następujący sposób:

1. Wizyta na podnośniku (zima - mokro, brudno, zimno). Ściągnąłem przednie kola i starałem się dokładnie obejrzeć przewody i ich stan - wszystko wydawało się ok.
2. Wizyta na komputerze (50zł.). Diagnoza - konieczność wymiany uszkodzonego czujnika w lewym przednim kole (koszt zakupu na allegro ok 150 zł. + przesyłka, później jeszcze instalacja (myślę, ze kolejne 30 - 50 zł.).
3. Złapałem gumę. Ściągnąłem lewe przednie koło do wymiany i ku swojemu wielkiemu zdziwieniu ujrzałem zwisający/dyndający kabelek. Odszukałem jego drugi koniec, ściągnąłem po kawałku izolacji skręciłem i wszelkie problemy zniknęły.
4. Zrobiłem to jednak nie dość dokładnie bo od niedawna problem się powtórzył. Tym razem jak ściągnę koło podejdę do tej "naprawy" profesjonalnie;) tj., lutownica, izolacja i cala reszta :) ;)
Pozdrawiam.

Kris - Pon Mar 02, 2009 08:30

cezar68 napisał/a:
Witam wszystkich ponownie po dość długiej przerwie.
Problem świecących się kontrolek ABS + KONTROLA TRAKCJI rozwinął się u mnie w następujący sposób:

1. Wizyta na podnośniku (zima - mokro, brudno, zimno). Ściągnąłem przednie kola i starałem się dokładnie obejrzeć przewody i ich stan - wszystko wydawało się ok.
2. Wizyta na komputerze (50zł.). Diagnoza - konieczność wymiany uszkodzonego czujnika w lewym przednim kole (koszt zakupu na allegro ok 150 zł. + przesyłka, później jeszcze instalacja (myślę, ze kolejne 30 - 50 zł.).
3. Złapałem gumę. Ściągnąłem lewe przednie koło do wymiany i ku swojemu wielkiemu zdziwieniu ujrzałem zwisający/dyndający kabelek. Odszukałem jego drugi koniec, ściągnąłem po kawałku izolacji skręciłem i wszelkie problemy zniknęły.
4. Zrobiłem to jednak nie dość dokładnie bo od niedawna problem się powtórzył. Tym razem jak ściągnę koło podejdę do tej "naprawy" profesjonalnie;) tj., lutownica, izolacja i cala reszta :) ;)
Pozdrawiam.


Ale to świecił Ci sie non stop jak rozumiem?

adamlaziska - Pon Mar 02, 2009 14:14

A mi sie nic nie swieci a ponizej 50 km abs dziala to ciekawe roverek stoi na warsztacie znowu innym zobaczymy

[ Dodano: Pon Mar 02, 2009 18:30 ]
Odebrałem roverka zrobiony uszkodzone było łożysko przód oraz piasta tył lewa strona troche dużo zapłaciłem ale jest OK