Zobacz temat - [R25 1.4 2001] Jak z 83KM zrobić 103KM... oraz inne pytania.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 1.4 2001] Jak z 83KM zrobić 103KM... oraz inne pytania.

niuton - Czw Maj 15, 2008 23:58
Temat postu: [R25 1.4 2001] Jak z 83KM zrobić 103KM... oraz inne pytania.
Heh, Roverek już siadł po pierszych testach. Mam wersje 1.4 uboższa w mechaniczne mustangi, a więc 84. I tu pytanie czym różni sie od wersji 1.4 103 kM? Bo silniki penwie te same ale bez bajerka. Tak myśle. Intercooler? Już na wstępie wyhaczyłem pewne "błędy" Tylnia wycieraczka nie chodzi chyba takze podlewanie tylnej szyby, przy większej prędkosi troche szumi w aucie, jakby z przodu drzwi przednich przy lusterkach, może to normalne?
Ogólnie póki co auto bardzo mi sie podoba cho ta wersja taka troche miejska, nie chce przekroczyc 160 km/h za to musze przyznac przy tej prędkosci trzyma sie drogi naprawde pewnie co mnie mile zaskoczyło gdyz poprzednie autko miało z tym niemałe problemy, za to zadupcało 170 (rekord świata chyba bo to był MATIZ)
Wkurzaja mnie pokrętła do fotelów, żeby obniżyc na maksa rtrzeba sie nei zle nakrecic...

Kozik - Pią Maj 16, 2008 09:06

niuton napisał/a:
Mam wersje 1.4 uboższa w mechaniczne mustangi, a więc 84. I tu pytanie czym różni sie od wersji 1.4 103 kM?


Wejsja 103 KM ma 16 zaworów a wersja słabsza ma 8 zaworów

[ Dodano: Pią Maj 16, 2008 09:10 ]
niuton napisał/a:
Tylnia wycieraczka nie chodzi chyba takze podlewanie tylnej szyby


Sprawdź wiązkę tylniej klapy, zapewne się wyłamały przewody. Co do "podlewania tylnej szyby" to może być wyłamany wężyk po lewej stronie tylnej klapy :D o ile słychać że pompka się włącza.

niuton napisał/a:
przy większej prędkosi troche szumi w aucie, jakby z przodu drzwi przednich przy lusterkach, może to normalne


Może łożyska kół? Albo opony, wszystko zależy od bieżnika.

Popraw temat na zgodny z zasadami (problem jaki masz w R w temacie)

piter34 - Pią Maj 16, 2008 11:07

Kozik napisał/a:
Wejsja 103 KM ma 16 zaworów a wersja słabsza ma 8 zaworów

Nie. W przypadku R25, moc 83KM wynika z zastosowania innej przepustnicy (mniejszej).
Trzeba zmienić przepustnicę na taką od wersji 103KM.

W R25 nie montowano silników 1.4 8V. W ich miejsce wprowadzono 1.1 16V 75KM serii K.

Kozik - Pią Maj 16, 2008 11:11

piter34 napisał/a:
Nie. W przypadku R25, moc 83KM wynika z zastosowania innej przepustnicy (mniejszej).
Trzeba zmienić przepustnicę na taką od wersji 103KM.


W takim razie przepraszam za wprowadzenie w błąd :oops:

piter34 - Pią Maj 16, 2008 11:13

W silnikach 83KM montowano przepustnice:
- MHB102380 (plastikowa do nr VIN YD570299)
- MHB000100 (metalowa od nr VIN YD570300)

Aby zrobić 103KM trzeba zamontować najlepiej metalową:
- MHB000080

Jako ciekawostka: przepustnica od MG ZR 160 ma kod MHB000261.

Kozik - Pią Maj 16, 2008 11:18

piter34 czy te przepustnice również podchodzą do R200?
piter34 - Pią Maj 16, 2008 11:22

Kozik napisał/a:
piter34 czy te przepustnice również podchodzą do R200?

Jeżeli masz na myśli tę metalową oraz od MG ZR, to TAK, podchodzą. ;-)
W zasadzie to wszystkie wymienione podchodzą. :roll:

Kozik - Pią Maj 16, 2008 11:25

piter34 napisał/a:
Jeżeli masz na myśli tę metalową oraz od MG ZR, to TAK, podchodzą.
W zasadzie to wszystkie wymienione podchodzą.


Ja mam jakąś metalową made in italy ;)

niuton - Pią Maj 16, 2008 19:54

A z komputerem nie bede musiał kombinowac? Wystarczy tylko taka przepustnica? Z ciekawości gdzie i za ile to można dostac? Spalanie sie nie powiększy? Teraz autko po mieście pali mi lepkko ponad 8 ale nie jest to jazda w korkach tylko szybka mijeska. A to szumienie to raczej jak pęd powietrza prz y lusterkach tylko troche wg mnei za bardzo słyszalne. Z auta jak narazie zadowolony jestem, będe go próbował lekko polepszyc.

[ Dodano: Nie Maj 18, 2008 19:22 ]
Hmm ucichło. Przepustnice to penwie znajde w jednym ze sklepów reklamowanych na stronie głównej. Mam jeszcdze pytania nastepujące:
Jest w wersji elektronicznej instrukcja obsługi po polsku do Roverka 25 (ja mam po belgijsku) a może jakis klubowicz z Krakowa pożyczy?
W schowku poinno palić sie światełko po otwarciu zgadza się?
Musze ponaprawiac kilak drobnych usterek, bo mnie denerwuja, szkoda ze z czasem słabo i nie ma kiedy.

piter34 - Nie Maj 18, 2008 21:44

niuton napisał/a:
A z komputerem nie bede musiał kombinowac?

Nie

niuton napisał/a:
Wystarczy tylko taka przepustnica?

Tak.

niuton napisał/a:
Z ciekawości gdzie i za ile to można dostac?

Szukaj używek z aut sprowadzanych z Anglii (na allegro)

niuton napisał/a:
Spalanie sie nie powiększy?

Powiększy się.

niuton napisał/a:
Jest w wersji elektronicznej instrukcja obsługi po polsku do Roverka 25 (ja mam po belgijsku)

Jest po angielsku dostępna do pobrania ze strony klubowej.

niuton napisał/a:
W schowku poinno palić sie światełko po otwarciu zgadza się?

Tak, ale chyba tylko jeżeli masz włączone światła pozycyjne, mijania lub drogowe.

niuton - Sro Maj 21, 2008 11:28

A jeszczxe takie pytanie. Chlapacze ewentualnie "błotochrony", są jakeis typowe do Rovera 25, w ogóle Rovera czy jakies uniwersalne trzeba by zamontowac? Strasznie chlapie jak popada, z reszta szkoda chyba spodu.
PTE - Sro Maj 21, 2008 12:28

Chlapacze (oryginalne) dostaniesz m.in. w tomateam - ok. 130zł.

Nowa, aluminiowa przepustnica 52mm na eliseparts.com kosztuje niecałe 113 funtów z przesyłką.

Spiro - Sro Maj 21, 2008 14:22

co do wycieraczki najprędzej kable poprzecierane, u mnie np. kable jak nowe a wycieraczka podziała chwilę i pali bezpieczniki:/
niuton - Wto Maj 27, 2008 13:54

Dzięki za pomoc. Zaczynam w tym tygodniu zabawe w mechanika, nie ma tego duzo ale w tym auce to przyjemnosc sie pobabrac. A za oknami taka pogoda ze ciężko sie jezdzi bez kliamtyzacji... Montował ktos sobie do Rovera z forum? Wiem , wczesniej pytałem i uzyskałem pomoc- link do allgro orginalna z montazem 2 koła, ale to troche duzo i zastanawiam sie zy taniej nie da sie czegos wymyslec.
piter34 - Wto Maj 27, 2008 14:04

niuton napisał/a:
orginalna z montazem 2 koła, ale to troche duzo i zastanawiam sie zy taniej nie da sie czegos wymyslec.

Moim zdaniem nie da się.
A klimatyzacja z montażem za 2kPLN to moim zdaniem okazja.

niuton - Sro Maj 28, 2008 14:59

To na przyszel wakacje pewnie siądzie teraz już z kasa nie wyrobie. Hmm a tka spoytam jeszcze na bezpiecznikku od tylnej wycieraczki co jeszcze jest podpięte? Wie ktoś? Kable poprzecxierane bo patrzyłem wczoraj, bezpiecznik od nich wiadomo wywalony bo zwarcie, a lampka mimo iz zarowka dobra w schowku nie dziuła, zastanawiam sie czy włąsnie nie przez to? Dzis troche tam grzebałem w schowku i jedyne co osiagnąłem to to ze przestało mi piszczec przy właączonych swiatłach po wyciagnieciu kluczyka. Dlaczego? Aha rurka z płynem do tylnej szyby orzetarta niew jest, a płyn tez nie działa. Domyslam sie ze spryskiwacz spiety jest z wycieraczka i bez nie j nie po działa...

[ Dodano: Czw Maj 29, 2008 12:52 ]
Hehe piscyk od swiateł i podswietlenie deski jest na jednym bezpieczniku: nr 8 Juz naprawione. Ile wam palą Roverki 25 1,4 83 konie? Mi po miescinie wyszlo 9,5 litra. troche dużo...

piter34 - Czw Maj 29, 2008 15:56

niuton napisał/a:
Ile wam palą Roverki 25 1,4 83 konie? Mi po miescinie wyszlo 9,5 litra. troche dużo...

Spalanie mocno zależy od warunków na drodze. W dużych korkach i przy dynamicznej jeździe 9,5 jest możliwe.

niuton - Pią Maj 30, 2008 11:26

No to by sie zgadzało, troche dużo patrząc na ciągle rosnace ceny bezyny... Myśle nad sekwencja, żeby o pracy jezdzic autem na gazie (szef mi oddaje za benzyne), a prywatnie cieszyc sie jazda na benzynce (wtedy by mnie to dużo nie kosztowało) A to dodatkowe koszty. MA ktos sekwencje w roverku? Jak to chodzi? Opłaca się?

[ Dodano: Pią Maj 30, 2008 11:36 ]
PTE napisał/a:
Chlapacze (oryginalne) dostaniesz m.in. w tomateam - ok. 130zł.

Nowa, aluminiowa przepustnica 52mm na eliseparts.com kosztuje niecałe 113 funtów z przesyłką.

Możnaprosic linka do tego produktu, na stronie byłem, ale tecnicznego angielskiego ani troche nie posiadam:) Dzięki. Ta na pewno będzie pasować?

piter34 - Wto Cze 03, 2008 15:14

niuton napisał/a:
MA ktos sekwencje w roverku? Jak to chodzi? Opłaca się?

Niektórzy mają.
Czy się opłaca, to musisz sobie sam przeliczyć.
Chodzi tak jak Ci założą i wyregulują. Przy poprawny montażu i regulacji ma chodzić tak jak na benzynie.

Primo - Wto Cze 03, 2008 18:00

Niuton co do Lpg i sekwencji w aucie to wszytko zależy od tego jak długo zamierzasz pojeździć. Normalnie nie ma różnicy miedzy jazda na Pb i Lpg. Ale druga ważna sprawa to pożądanie założona i wyregulowana instalacje a przyjemność z jazdy murowana ja na swojej instalacji zrobiłem 70kkm. :) pozdrawiam
niuton - Nie Cze 15, 2008 00:51

Witam, mam pytanie o kilka czesci. Patrzyłęm na tomateam i ich nie ma a tak mniej wiecej potrzebuje znac cene.
Tylna szybka taka mała.
Nad kalpa takie czarne cos (spoiler?) ze swiatłem stopu.
Po meczu kadry jakies imbecyle mi auto obtłukły. Szyby dwie poszły, dwie przerysowane, jedno wgniecenie w bocznych drzwiach i jedna rysa w bocznych no i ta lotka na klapie. Swiat jest okrutny po prostu. Dobrze ze mam AC ale pieniadze to nie wszytko.

Przy oakzji tylna wycieraczka hula pięknie.

Czy od filtru powietrza zalezy tez spalanie?

piter34 - Wto Cze 17, 2008 13:22

niuton, jaki związek z głównym tematem wątku mają Twoje pytania? :shock:
Dlaczego nie założyłeś nowego wątku?

niuton - Wto Cze 17, 2008 14:46

piter34 napisał/a:
niuton, jaki związek z głównym tematem wątku mają Twoje pytania? :shock:
Dlaczego nie założyłeś nowego wątku?


W sumie zadnego, tyle ze zamiast 5 tematow w ktorych pytałbym o kazda czesc zadałem jedno pytanie bo dyskusji nie ma o czym prowadzic, a chciałem miec tylko rozeznanie na dany temat.

piter34 - Wto Cze 17, 2008 14:50

niuton napisał/a:
W sumie zadnego, tyle ze zamiast 5 tematow w ktorych pytałbym o kazda czesc zadałem jedno pytanie bo dyskusji nie ma o czym prowadzic, a chciałem miec tylko rozeznanie na dany temat.

Czy to oznacza, że za rok będzie nadal jeden "Twój" wątek, w którym pytasz o "n" różnych rzeczy?
Dla porządku zakładaj osobne wątki dotyczące różnych problemów :ok:

niuton napisał/a:
Tylna szybka taka mała.

Dzwoniłeś do zakładów zajmujących się montażem szyb?

niuton napisał/a:
Nad kalpa takie czarne cos (spoiler?) ze swiatłem stopu.

Spojler. Kup używany.

niuton napisał/a:
Czy od filtru powietrza zalezy tez spalanie?

Tak.

niuton - Wto Cze 17, 2008 15:19

Dzięki. W sumie troche masz racje, tylko ja starsznie nie lubie jak jest tyle tematów ze ten jeden co Cie wdanej chwili obchodiz dzien pozniej jest an 3-ej stronie, a do tego mam nerwy po opisanym zdarzeniu wiec... Sorry.

[ Dodano: Sro Cze 25, 2008 20:37 ]
Dzieki pomocy uzytkownika PTE znalazłem juz przepustnice:
http://www.eliseparts.com...products_id=238
Teraz jeszcze zastanawia sie nad wyiagnieciem dobrej przepustnicy ze szrotu :) Czy ma to sens i prawo bytu? Tak czy siak po wymianie nei bede musiał nic z komputerem kombinowac, przpustnica "przyjmie sie" sama i bedzie działac elegancko? Jakos nie moge sie d tego przekonac ze tak bedzie.

[ Dodano: Pią Lip 18, 2008 23:56 ]
Temat spadł i nikt nie zagląda, ale napiosze dla tych co będa chcieli sie czegos dowiedziec uzywajac opcji szukaj.
Przepustnica której link dałem wyzej, zostałą z dniem wczorajszym zamontowana, na pierwszy rzut oka widac ze auto dostało niezłego kopa. Zbiera sie naprawde fajnie (do 100km/h na drugim biegu) Polecam. Jakby ktos tez chcioał to z góry mówie ze z montażem wyhodza małe problemy ale do obejscia, przy godzinie kombinacji :) Jak cos to bede słuzył pomoca.