Zobacz temat - [r25 2.0 iDT] wzmacniacz - skąd pociągnąć zasilanie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [r25 2.0 iDT] wzmacniacz - skąd pociągnąć zasilanie

lineumaciel - Wto Maj 20, 2008 11:44
Temat postu: [r25 2.0 iDT] wzmacniacz - skąd pociągnąć zasilanie
Witam!

Tak jak w temacie skąd pociągnąć najlepiej zasilanie pod wzmacniacz??


Może ktoś ma namiary na jakieś instrukcje?

Skiba - Wto Maj 20, 2008 13:00

Zasilanie najlepiej prosto z akumulatora ;) Instrukcji jest ogrom, najwięcej ma biblioteka: www.google.pl ... wpisz np. "car audio FAQ wzmacniacz" czy cokolwiek Ci jeszcze przyjdzie do głowy ;)
lineumaciel - Wto Maj 20, 2008 13:01

już patrzyłem znalazłem już wsio mi potrzebne tak pytałem może ma ktoś doświadczenie w tej materii.
Skiba - Wto Maj 20, 2008 13:10

a to widziałeś ;) np. ?

http://www.gmm.com.pl/roz...odlaczenie.html

lineumaciel - Wto Maj 20, 2008 13:15

Skiba napisał/a:
a to widziałeś ;) np. ?

http://www.gmm.com.pl/roz...odlaczenie.html



widziałem ale dzięki. ;-)


No nic w weekend będę kładł nową instalacje.

Skiba - Wto Maj 20, 2008 13:17

pykalodaniel napisał/a:
no nic w weekend będę kładł nową instalacje.


Kompletnie całą ? :D Kable głośnikowe, nowa zasiłka, wzmacniacz, maty itp :mrgreen:

lineumaciel - Wto Maj 20, 2008 13:26

Skiba napisał/a:
pykalodaniel napisał/a:
no nic w weekend będę kładł nową instalacje.


Kompletnie całą ? :D Kable głośnikowe, nowa zasiłka, wzmacniacz, maty itp :mrgreen:



więc:

- maty APP
- dystanse MDF
- nowe głośniki Helix
- nowa instalacja do głośników
- nowa instalacja zasilająca do wzmaczniacza

michone - Wto Maj 20, 2008 13:33

pamietaj ze zasilanie jedna strona auta a sygnalowe mozliwie daleko :P nie zapomnij o odpowiedniej grubosci i bezpiecznikach. Uwazaj na miejsca gdzie kabel moze sie przetrzec bo Cie sie spawarka zrobi:P
lineumaciel - Wto Maj 20, 2008 13:39

michone napisał/a:
pamietaj ze zasilanie jedna strona auta a sygnalowe mozliwie daleko :P nie zapomnij o odpowiedniej grubosci i bezpiecznikach. Uwazaj na miejsca gdzie kabel moze sie przetrzec bo Cie sie spawarka zrobi:P



wiem wiem już nawet projekt sobie rozrysowałem :-)

rodi_ - Wto Maj 20, 2008 15:06

W R25 masz tez te kostki do laczenia instalacji w dzrwiach?
A jak chcesz polozyc nowe kable do drzwi? Jesli masz pelna elektryke drzwi to mozesz miec niemaly problem

lineumaciel - Wto Maj 20, 2008 17:44

rodi* napisał/a:
W R25 masz tez te kostki do laczenia instalacji w dzrwiach?
A jak chcesz polozyc nowe kable do drzwi? Jesli masz pelna elektryke drzwi to mozesz miec niemaly problem



Nam te kostki. Mam nadzieje że uda mi się wcisnąć gdzieś ten kabel przez tą gumę co biegnie wiązka do drzwi.

[ Dodano: Wto Maj 20, 2008 18:29 ]
Panowie jak lepiej będzie zasilaniem. Tak jak na rysunku?, czy ciągnąc dwa przewody od aku.?

mario_81 - Sro Maj 21, 2008 08:58

Zasilanie do akumulatora, a masę gdzieś przy wzmacniaczu do metalowej powierzchni, sporo tego w bagażniku :)
michone - Sro Maj 21, 2008 09:37

mario_81 napisał/a:
Zasilanie do akumulatora, a masę gdzieś przy wzmacniaczu do metalowej powierzchni, sporo tego w bagażniku :)
przy takiej konfiguracji może( choć nie musi) wystąpić pętla masy i zakłucenia.
lineumaciel - Sro Maj 21, 2008 09:40

michone napisał/a:
mario_81 napisał/a:
Zasilanie do akumulatora, a masę gdzieś przy wzmacniaczu do metalowej powierzchni, sporo tego w bagażniku :)
przy takiej konfiguracji może( choć nie musi) wystąpić pętla masy i zakłucenia.



hmmm mam nadzieje że tak nie będzie. Jak nie to położę od aku. dwa przewody.

michone - Sro Maj 21, 2008 11:09

pykalodaniel napisał/a:
michone napisał/a:
mario_81 napisał/a:
Zasilanie do akumulatora, a masę gdzieś przy wzmacniaczu do metalowej powierzchni, sporo tego w bagażniku :)
przy takiej konfiguracji może( choć nie musi) wystąpić pętla masy i zakłucenia.



hmmm mam nadzieje że tak nie będzie. Jak nie to położę od aku. dwa przewody.
jak juz robisz wszystko porządnie to połóż odrazu nowe kable do radia :) minimum 2,5 mmkw + bezpiecznik :)
paka_88 - Sro Maj 21, 2008 22:40

pod czepiając sie do tematu mam pytanie, a zarazem prośbę podłączał może ktoś wzmacniacz w roverze 200 ?? Jak tak czy macie jakieś zdjęcia tej instalacji lub jakieś pomysły jak przeprowadzić kable by były jak najmniej widoczne.
lineumaciel - Sro Maj 21, 2008 22:56

paka_88 napisał/a:
pod czepiając sie do tematu mam pytanie, a zarazem prośbę podłączał może ktoś wzmacniacz w roverze 200 ?? Jak tak czy macie jakieś zdjęcia tej instalacji lub jakieś pomysły jak przeprowadzić kable by były jak najmniej widoczne.



ja jutro ciągnę cała instalacje w R25 porobię fotki.

[ Dodano: Sro Maj 21, 2008 23:02 ]
no nic byłem dzisiaj na zakupach..., cena przewodu zasilającego 20m2 powaliła mnie na kolana ;-) only 25zł za metr.

Jednym słowem za 6mb zasilającego 20m2 + 12 metrów głośnikowego + 10 mat bitumicznych + bezpiecznik na zasilanie + końcówki na kable + kabel radio - wzmacniacz, poszło 400zł

No nic siedzę dalej lutuje a jutro biorę się za montaż...

rodi_ - Sro Maj 21, 2008 23:14

Taniej byloby gdybys kupil np zestaw Dietza. Masz 5m zasilania (20mm2), 1m na mase, chinch, oprawka i bezpiecznik. Ja biorac w zestawie ze wzmakiem dostalem ten zestaw za jakies 80 zlociszy
lineumaciel - Sro Maj 21, 2008 23:21

rodi* napisał/a:
Taniej byloby gdybys kupil np zestaw Dietza. Masz 5m zasilania (20mm2), 1m na mase, chinch, oprawka i bezpiecznik. Ja biorac w zestawie ze wzmakiem dostalem ten zestaw za jakies 80 zlociszy



wiem wiem, ale powiem Ci że dość długo na to odkładałem więc postanowiłem zaszaleć ;-) zapewne przepłaciłem ale cóż...

Płacz i lament przyjdzie jak trzeba będzie kupić nowy wzmacniacz i radio..., dziś miałem okazje posłuchać sony i alpine. No i się wręcz zakochałem w alipne.


Ehhh a miał być nowy okap do kuchni... ;-)

rodi_ - Sro Maj 21, 2008 23:54

Ja jeszcze nawet nie dostalem sprzetu, a juz zapomnialem ze wogule za niego zaplacilem :razz:
Hertz+ Audison, kabelki Dietza i 8 mat APP= 930zl cena bardzo atrakcyjna :wink:

lineumaciel - Czw Maj 22, 2008 00:01

rodi* napisał/a:
Ja jeszcze nawet nie dostalem sprzetu, a juz zapomnialem ze wogule za niego zaplacilem :razz:
Hertz+ Audison, kabelki Dietza i 8 mat APP= 930zl cena bardzo atrakcyjna :wink:



No ja na Helixy czekam i coś się doczekać nie mogę.
Ale cena fakt dobra. Który model Audioson?

rodi_ - Czw Maj 22, 2008 00:23

Wziolem tego, cena wporzadku a jak z jakoscia to sie okaze. Mam nadzieje ze to zagra w miare dobrze
lineumaciel - Nie Maj 25, 2008 21:52

Więc korzystając z otrzymanych wskazówek od kolegów z forum oraz tego co udało się wygrzebać na necie udało się całą operacje zakończyć sukcesem.


Reasumując pracowity weekend udało się od podstaw ułożyć nowe okablowanie audio w R25

I powiem że duma rozpiera ;-) , nie dość że człowiek czegoś się nauczył i wszystko sam zrobił to na dodatek ciężka praca została wynagrodzona.

Czeka mnie jeszczee wygłuszenie drzwi i zamontowanie Helixów na miejscu starych głośników, no i przymiarka do nowego radia i jakiegoś sensownego wzmacniacza.


Póki co gra to na sony cdx-gt 200 i najtańszym wzmacniaczu blaupunkt Gta 260.

Efekt jest taki że na tak prostym zestawie pojawił się w końcu ładne bassy i wyraźne soprany.

Więc było warto ;)

rodi_ - Nie Maj 25, 2008 23:48

Jesli mozna to i ja cos dopowiem :twisted:

A wiec, drzwi wygluszone najdokladniej jak sie dalo(4 maty 50x50 na jedne drzwi) i co sie okazalo. Trzeszczy boczek :evil:

Moze to komus kiedys pomoze, wygluszajcie rowniez boczki od wewnatrz bo ten plastyk nie da wam spokoju. Ja myslalem ze bedzie ok i temu nie kupywalem dodatkowych mat, a teraz bede musial czekac miesiac zanim dostane przesylke z Polski :sad:

Co do dzwieku, jest naprawde ekstra. Jesli ktos uwielbia basik to Hertze daja spoooro. Troche daja po uszach wysokotonowce, ale zwrotnice maja przelacznik zmniejszajacy lub zwiekszajacy "syczenie"

Naprawde polecam Hertz ESK i Audison(miodzio :razz: )

snoppy - Pon Cze 09, 2008 17:35

pykalodaniel, gdzie zainstalowałeś zwrotnice? Czy instaluje się je w drzwiach czy też gdzieś pod deską?
lineumaciel - Pon Cze 09, 2008 20:24

snoppy napisał/a:
pykalodaniel, gdzie zainstalowałeś zwrotnice? Czy instaluje się je w drzwiach czy też gdzieś pod deską?



zwrotnice dałem w drzwiach, idealnie sie wpasowują się koło klamek.