Zobacz temat - [R200 1.4Si 97r] brak zagłówków z tyłu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4Si 97r] brak zagłówków z tyłu

hawczyn - Pią Maj 23, 2008 11:50
Temat postu: [R200 1.4Si 97r] brak zagłówków z tyłu
nie przeszedłem dzisiaj przeglądu bo nie mam zagłówków:((( narazie dali mi tymczasowy:( powiedział zę tapicer mi może zrobić takie zagłówki:( albo kupić inną kanape:( patrałem na allegro ale wszystkie kanapy nawet z młodszych roczników nie mają zagłówków!!! co zrobić!? i dlaczego musze je mieć skoro nie są na wyposarzeniu farbrycznym??? tata ma auto z 1996 też nie ma zagłówków i nie robią mu problemów:((( spotkał sie ktoś z takim czymś??? może jest ktoś w okolicy co pożyczy mi kanape na 5 minut:) bo nie widze innego wyjścia:(
Paul - Pią Maj 23, 2008 12:02

Jedź do innej stacji może :P
Przeważnie jest tak, że mało kto zwraca uwagę na zagłówki.

A faktem jest, że auto rejestrowane 1 raz w Polsce po 'którymś-tam' roku MUSI mieć zagłówki z tyłu :(

hawczyn - Pią Maj 23, 2008 12:08

teraz to już dupa bo byłem w jednej to na dzieńdobry mnie skreślił:( pojechałem do drugiej i tam kapli sie dopiero pod koniec wiec i tak musiałem zapłacić 98 zł:/ a potem jak bede miał kanape to zapłacić jeszcze 20 za sprawdzenie:/ chu...e

[ Dodano: Pią Maj 23, 2008 12:09 ]
dziwne bo on już był rejestrowany w polsce w 2006 i jakoś przeszedł a teraz już nie:(

[ Dodano: Pią Maj 23, 2008 12:45 ]
a wy wszyscy macie zagłówki? :razz:

Jary - Pią Maj 23, 2008 13:38

hawczyn napisał/a:
nie przeszedłem dzisiaj przeglądu bo nie mam zagłówków:


Następnym razem jedź na przegląd samochodem a nie sam - to tak humorystycznie, a na poważnie to spytaj o podstawę prawną takiego stanowiska diagnostów :shock:

hawczyn - Pią Maj 23, 2008 13:47

Jary, podał mi tam jakiś artykuł ale już nie pamiętam może da sie to jakoś im wytłumaczyć? przeciez te auta nie były produkowane z zagłówkami:/
PTE - Pią Maj 23, 2008 14:53

§ 11 ust. 1 pkt 9  rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r.
w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. Nr 32, poz. 262 ze zm.) mówi, że pojazd samochodowy wyposaża się m.in. w zagłówki na siedzeniach wyposażonych w pasy bezpieczeństwa mocowane co najmniej w trzech punktach, z wyjątkiem siedzeń w pojeździe z nadwoziem otwartym oraz siedzeń tylnych w pojeździe z nadwoziem rodzaju coupé o układzie siedzeń "2+2"; dopuszcza się możliwość niewyposażenia w zagłówki siedzeń tylnych środkowych; przepis stosuje się do pojazdów wyprodukowanych po dniu 31 grudnia 1995 r.

W większości krajów europejskich z których sprowadzane są roverki nie ma (nie było?) wymogu montowania zagłówków na tylnych siedzeniach, stąd na rynku multum wersji bez nich. O podbicu dowodu decyduje tu skrupulatność diagnostów.

piter34 - Pią Maj 23, 2008 15:03

hawczyn napisał/a:
a wy wszyscy macie zagłówki? :razz:

Ja nie mam i przegląd bez problemu, choć wiem, że ktoś może się przyczepić :(

hawczyn - Pią Maj 23, 2008 16:07

mój ma pierwszą rejestracje w niemczech:( ale to wszystko dupa bo auto zarejestrowane w polsce musi mieć z tyłu zagłówki:/// ide sie z nimi dogadać jak sie nie da to bede musiał przerobić!:///

[ Dodano: Pią Maj 23, 2008 17:50 ]
nie idzie sie dogadać bo powiedzał że za dużo ryzykuje:( w razie wypadku bedzie na niego:) rozumie go i dlatego musze je zamontować wkońcu to dla bezpieczeństwa moich bliskich... patrzałem to są wyczuwalne dziurki - musze zmierzyć średnice i roztaw i kupić z innego auta:(

Kozik - Pią Maj 23, 2008 18:00

Beznadzieja, ja nie mam zagłówków i dwa razy juz podbijałem przegląd, pierwszy raz jak kupiłem (z włoch sprowadzony) i drugi raz w tym roku, ale Ci co w tym roku to jakbym lamp nie miał to i tak by podbili (druciarze) ;)
hawczyn - Pią Maj 23, 2008 22:21

roztaw dziur jest 10 cm tak? a średnica tej prowadnicy (tego plastku) jest różna w innych autach? czy kazda ma np 10mm? rozumie że jak wyczuwam dziurki to wystarczy wypalić czymś otworki i wsunąć prowadnice? powinny sie same zatrzasnąć?
Paul - Sob Maj 24, 2008 13:57

hawczyn napisał/a:
roztaw dziur jest 10 cm tak?

Tak
hawczyn napisał/a:
a średnica tej prowadnicy (tego plastku) jest różna w innych autach?

Prawdopodobnie mogą być różne
hawczyn napisał/a:
rozumie że jak wyczuwam dziurki to wystarczy wypalić czymś otworki i wsunąć prowadnice?

Z wypalaniem bym uważał ;p Ja przeciąłem 'na krzyż' nożyczkami i jest git :D
hawczyn napisał/a:
powinny sie same zatrzasnąć?
Oryginalne tak, z innymi może być różnie :( (średnica, długość, krztałt 'zatrzasku').
Przy oryginałech też trzeba uważać, bo wchodzą tylko w jednym położeniu - jest takie wycięcie w tej tulejce przy siedzeniu.

hawczyn - Sob Maj 24, 2008 14:13

kurde widze że nie ma co ryzykować i jak robić to tylko orginalne:((( tak jest najprościej, najpewniej i najbardziej orginalnie:) fakt że bedzie drogo :roll: ma ktoś może pomysł gdzie takich szukać? bardzo prosze o pomoc
Paul - Sob Maj 24, 2008 14:35

Mnie się udało znaleźć całą tylną kanapę z zagłówkami. Nawet tapicerka była jak moja :jupi:
Przełożyłem sobie zagłówki razem z prowadnicami i jest git :D

Szukaj na szrotach, na allegro, w naszej Giełdzie - może coś się trafi :)

hawczyn - Nie Maj 25, 2008 09:50

jeszcze jedno a kanapa z 400 nie pasuje?
secio - Nie Maj 25, 2008 11:29

hawczyn napisał/a:
kurde widze że nie ma co ryzykować i jak robić to tylko orginalne:((( tak jest najprościej, najpewniej i najbardziej orginalnie:) fakt że bedzie drogo :roll: ma ktoś może pomysł gdzie takich szukać? bardzo prosze o pomoc


Na czas przejscia przegladu wystarczy ze zrobisz dziury w tapicerce (bo miejsce na prowadnice jest) i wsadzisz pozyczone zaglowki. Oprocz, zapewne, tych z R200 i R25 pasuja tylnie z Clio II.

P.S.
Tez szukam rozwiazania tego problemu przed nastepnym przegladem, wiec jakbys znalazl jakies rozwiazanie, zaglowki na jakims szrocie etc. daj znac.

Pzdr,
Mariusz

Paul - Nie Maj 25, 2008 12:10

hawczyn napisał/a:
jeszcze jedno a kanapa z 400 nie pasuje?

IMHO na 99,99% NIE :(

Jary - Nie Maj 25, 2008 13:22

PTE napisał/a:
§ 11 ust. 1 pkt 9 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r.


Zapomniałem, że tylko w RP prawo działa wstecz :razz:

Korczus - Nie Maj 25, 2008 14:10

U mnie się nie przyczepili że nie mam zagłówków, że nie mam katalizatora, że mam postojówki niebieskie, tylko o to że z tyłu mam białe oświetlenie tablicy rejestracyjnej :bezradny:
hawczyn - Nie Maj 25, 2008 14:17

jutro spróbuje podjechac tam z zagłówkami od taty z auta:) ale wsadze je pomędzy kanape a półke :lol: wygląda orginalnie tylko nie może otworzyć bagażnika :lol: chyba nie bedzie sie przyglądał z bliska tylko przez szybe sprawdzi :roll:

[ Dodano: Nie Maj 25, 2008 14:18 ]
dziurki można zrobić ale potem jak sie je wyciągnie bedzie brzydko wyglądało:/// ale pomysł super jak ktoś ma pokrowce na czas przeglądu ściągnąć a potem założyć i dziurki nie ma :cool:

secio - Nie Maj 25, 2008 14:35

hawczyn napisał/a:
jutro spróbuje podjechac tam z zagłówkami od taty z auta:) ale wsadze je pomędzy kanape a półke :lol: wygląda orginalnie tylko nie może otworzyć bagażnika :lol: chyba nie bedzie sie przyglądał z blika tylko przez szybe sprawdzi :roll:

[ Dodano: Nie Maj 25, 2008 14:18 ]
dziurki można zrobić ale potem jak sie je wyciągnie bedzie brzydko wyglądało:/// ale pomysł super jak ktoś ma pokrowce na czas przeglądu ściągnąć a potem założyć i dziurki nie ma :cool:


Ja musialem tak zrobic, bo byla to pierwsza rejestracja po imporcie, konczylo sie OC i inne terminy urzedowe ;) . Zostalem z dziurkami, dopiero Ty mi przypomniales, ze mialem szukac zaglowkow ;( . Mam wersje 3D i generalnie z tylu okazyjnie ktos jezdzi.
A tak na marginesie, jakbys nie znalazl zaglowkow, to sporoboj wyrzezbic takie ze styropianu, obszyc materialem i wsadzic ;) . Przez szybe nie zauwazy, a jak zauwazy to opisz reakcje ;-P.

Pzdr,
Mariusz

Mariusz

hawczyn - Nie Maj 25, 2008 14:42

ja tez mam wersje 3 drzwiową i nikt z tyłu nie jezdzi tylko małe dziecko :cool:
a jak by kupić takie coś:
http://moto.allegro.pl/it...ry_polecam.html
i niech sobie leży na tylnim sedzieniu :mrgreen: mozna powiedzieć ze auto fabrycznie nie ma zagłówków ale ja w trosce o bezpieczeństwo poasażerów woże takie coś i każdy kto jedzie z tyłu musi to miec założone :mrgreen: już sobie wyobrażam pasażerów w takim czymś :mrgreen: ale teoretycznie chroni to lepiej niż tradycyjny zagłówek... chyba :razz:

michone - Nie Maj 25, 2008 14:43

Jary napisał/a:
PTE napisał/a:
§ 11 ust. 1 pkt 9 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r.


Zapomniałem, że tylko w RP prawo działa wstecz :razz:


nie dziala... wstecz by dzialalo gdybys zarejstrowal przed 2002 bez zagłówków, a teraz by Ci nie przeszedł przeglądu. A skoro autko dopiero teraz jest pierwszy raz rejstrowane to jest po 2002 roku wiec ustawa obowiązuje

hawczyn - Nie Maj 25, 2008 14:47

dobrze ze jeszcze kapoków nie wymagają :mrgreen:

[ Dodano: Nie Maj 25, 2008 14:50 ]
hmm a jakby podjechać ze złożoną kanapą? i powiedzieć że zagłówki są w garażu? mam rozłożony bagażnik bo woże tam dużego psa? ciekawe co by powiedział? oczywiście podjechać na przegląd z dużym kumplem i dużym psem a bagażnik wyłożyć kocykiem :lol:

zouza - Nie Maj 25, 2008 15:05

hawczyn jak jesteś z Chorzowa zgłoś się do DawidNB, on ci poleci taką stację gdzie nie powinni się przyczepić do zagłówków.
hawczyn - Nie Maj 25, 2008 15:38

zouza, dzieki w ostateczności bede musiał tak zrobić ale szkoda mi tej 100 którą już tam zostawiłem :cry:

[ Dodano: Pon Maj 26, 2008 21:27 ]
HAHA:) wkońcu mam zagłówki:) koszt 20zł i godzinka roboty:) zaintersowanym prześle fotki i polecam mój pomysł rozwiązania problemu :mrgreen: dzieki wszystkim za pomoc i za informacje.

[ Dodano: Pon Maj 26, 2008 21:27 ]
jutro rano jade na pewniaka na przegląd :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: Wto Maj 27, 2008 11:05 ]
przegląd podbity :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: Wto Maj 27, 2008 11:16 ]
można temat zamknąć :razz:

xROnx - Pią Lip 18, 2008 11:31

hawczyn napisał/a:
HAHA:) wkońcu mam zagłówki:) koszt 20zł i godzinka roboty:)

skad masz zaglowki co i jak to zrobiles? opowiadaj bo wlasnie mam ten sam problem :)

firefighter - Pią Lip 18, 2008 12:24

hawczyn
Daj te fotki na forum i opisz co i jak

Brt - Pią Lip 18, 2008 13:54

hawczyn napisał/a:
zaintersowanym prześle fotki i polecam mój pomysł rozwiązania problemu

zainteresowana jest połowa ludzi z forum ;) wiec czekamy na foty :)

Kozik - Pią Lip 18, 2008 19:02

Taaak czekamy :D
hawczyn - Pią Lip 18, 2008 22:51

aha przepraszam wszystkich ale dawno mnie tu nie było :neutral: i nie wiedziałem że takie zainteresowanie jest :razz:
jutro dam fotki i sami zobaczycie nic nie trzeba tłumaczyć :mrgreen:

Kozik - Pią Lip 18, 2008 22:53

hawczyn napisał/a:
jutro dam fotki i sami zobaczycie nic nie trzeba tłumaczyć

Jaśki wypchane puchem? ;>

hawczyn - Sob Lip 19, 2008 16:55

fotki już mam tylko robione na szybko bo zabiegany dzisiaj jestem :neutral:

[ Dodano: Sob Lip 19, 2008 16:57 ]
i jeszcze takie - dla wyjaśnienia jest możliwość regulacji wyskokości zagłówka i konta pochylenia. pozdrawiam i odezwe sie wieczorem

[ Dodano: Sob Lip 19, 2008 16:58 ]
nie patrzeć na widoki :mrgreen: taki jest batory :mrgreen:

[ Dodano: Nie Lip 20, 2008 12:46 ]
i co zero komentarzy :?: :sad: nikomu nie pomogłem :?: :razz: :sad:

Homi - Nie Lip 20, 2008 17:47

Rozumiem, że to są zagłówki nie od Rovera, i są wsadzone miedzy tylną kanapę i półkę. :???:
Tak?

michone - Nie Lip 20, 2008 18:02

Homi napisał/a:
Rozumiem, że to są zagłówki nie od Rovera, i są wsadzone miedzy tylną kanapę i półkę. :???:
Tak?


tak to wyglada ale one sa przymocowane do mocowan przykreconych do tylnich oparc (tak to widze na fotce)

hawczyn - Nie Lip 20, 2008 18:25

Homi, bez obrazy ale nie widzisz że są przynitowane? tył kanapy jest wytłoczony z dość solidnej blachy. te pręty orginalne z zagłówków zostały lekko podgięte i skrócone a między nie została wspawana blacha 3mm. A zagłówki pochodzą z opla kadeta ale każdy stary opel takiew ma tylko trudno z kolorem :razz: wybrałem takie ponieważ nie ograniczają zbytnio widoczności i mają regulacje w zagłówku ( wysokość i kąt) są do tego idealne :!:

[ Dodano: Nie Lip 20, 2008 18:27 ]
może sie komuś podobać lub nie ale wybrałem taki sposób ponieważ robimem to jako pierwszy i nie wiedziałem czy wypali a nie chciałem niszczyć tapicerki. zawsze można to jakoś ulepszyć ale według mnie za 20 zł nie da sie zrobić nic lepszego :lol:

Homi - Nie Lip 20, 2008 19:04

Właśnie widzę, pytam dla pewności.
Ogólnie to fajnie, że coś takiego zrobiłeś, jak będzie ktoś miał problem przeglądem to może coś takiego założyć, choćby na chwilę. :wink:

hawczyn - Nie Lip 20, 2008 19:21

Homi, jak sie to już zamontuje to szkoda to ściągnąć bo żle nie wygląda a w razie wypadku może pomuc :roll: sam facet na przeglądznie był zdziwiony pozytywnie jak to zobaczył i nie miał zastrzeżeń. ale powiedziałem mu że taka firma mi to zrobiła za 200 zł :mrgreen:
Homi - Nie Lip 20, 2008 19:50

Jasne, masz rację, ja jednak do przeglądu mam prawie 11 miesięcy, więc na razie o tym nie myślę, ale jak będą problemy to zapewne coś takiego znajdzie się i u mnie i zobaczę jak mi wyjdzie... :wink:

Pomijam fakt, że u mnie z tyłu jeszcze nikt nigdy nie jechał, ale strzeżonego... itd. :razz:

xROnx - Pon Lip 21, 2008 09:04

Hmmm w sumie dobrze wygląda. U Ciebie jest też o tyle dobrze że masz pod kolor tapicerki te zagłówki. Ciężko znaleźć do tej jaśniejszej. Ja na razie powysylalem ok 30 maili do ludzi którzy sprzedają R25 na części. Obecnie czekam na odp..
ale dobrze wiedziec ze jest taki sposób :)

hawczyn - Pon Lip 21, 2008 15:05

xROnx, no ja też wysyłałem i znalazłem jedną kanape ale chciał tylko w komplecie z fotelami :neutral: mi sie trafiło z tym kolorkiem ale ople mają też mnóstwo odcieni wiec może ci sie trafi :razz: widomo kolor to już połowa sukcesu :razz:
PTE - Wto Sie 26, 2008 22:35

Informuję, ze na Allegro pojawił się ten jakże deficytowy towar. Aukcja będzie trwała jeszcze przez 27 dni :grin:
firefighter - Sro Sie 27, 2008 11:30

Zakupiłem to oparcie :mrgreen:
kurtki - Pią Kwi 06, 2018 07:05

Czy ktoś posiada wiedzę, czy zagłówki tylne z R 25 pasują do R 200 ?
Saaphyri - Pią Kwi 06, 2018 14:32

Tak, pasują.

Ja mam w R214 zamontowaną kanapę z R 25, skórzaną, z podłokietnikiem na środku i zagłówkami.

Wszystko pasuje idealnie, otwory w tych samych miejscach itp :)