Zobacz temat - [R620] Stuki w lewym przednim "kole"
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Stuki w lewym przednim "kole"

michalk - Czw Maj 29, 2008 15:59
Temat postu: [R620] Stuki w lewym przednim "kole"
Czołem korsarze :)

Od niedawna zaczęło stukać w lp kole. Stuk jest słyszalny w momencie ostrego skrętu np. w prawo oraz przy jeździe ale tylko kiedy dodaje gazu (tzn jak dojdę do np. 90 km/h i dalej już nie duszę ustaje. Jak docisnę pojawia się)

Na przeglądzie technicznym majster mówił że muszę zmienić gumę (cokolwiek to jest :)) właśnie z lewej z przodu. Co to MOŻE być - co powinienem kupić do naprawy (pewnie gumę ale to chyba nie przez nią tylko stuka i cośtam jeszcze trzeba wymienić?)


Z góry dzięki i pozdr
M

piter34 - Czw Maj 29, 2008 16:18

Witaj,
Jeżeli stukanie jest rytmiczne (stuk stuk stuk), zależne od prędkości pojazdu, to prawdopodobnie masz do wymiany przegub zewnętrzny (lewy?)

michalk - Czw Maj 29, 2008 20:06

piter34 napisał/a:
Witaj,
Jeżeli stukanie jest rytmiczne (stuk stuk stuk), zależne od prędkości pojazdu, to prawdopodobnie masz do wymiany przegub zewnętrzny (lewy?)


Tak - jest rytmiczne (stuk stuk stuk stuk) :D . Dziękuję za wskazówkę, zobaczymy co powiedzą majstry (a ja będę udawał, że wiem co to może być :twisted: )

Pozdr
M

[ Dodano: Pią Lip 04, 2008 17:47 ]
piter34 napisał/a:
Witaj,
Jeżeli stukanie jest rytmiczne (stuk stuk stuk), zależne od prędkości pojazdu, to prawdopodobnie masz do wymiany przegub zewnętrzny (lewy?)


To był przegub - dzieki i pozdrawiam
MK