Zobacz temat - [R75] Zatrzask pokrywy silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Zatrzask pokrywy silnika

mimo66 - Sob Maj 31, 2008 20:50
Temat postu: [R75] Zatrzask pokrywy silnika
Mam pytanie czy słyszeliście o przypadku otwarcia się pokrywy silnika w R-75 podczas jazdy?

Nie posiadam tego zabezpieczenia które się naciska/pociąga w celu całkowitego otwarcia pokrywy.
Szukam na aukcjach i wysyłam zapytania, bez echa.

Czy jazda bez tej duperelki grozi otwarciem, a co za tym idzie uszkodzeniem wielu elementów karoserii ?

Pozdr :wink:

ENU - Sob Maj 31, 2008 23:10

Nie sądze żeby maska mogła sie od tak sama otworzyć ale po cos to zabezpieczenie wymyślono. Samo otworzenie sie maski przy braku zabezpieczenia na pewno zakończy sie zawinięciem jej na przednią szybę co dokona niezłego spustoszenia,nie mówiąc o utrzymaniu toru jazdy :???:
PHJOWI - Nie Cze 01, 2008 14:13

sprawdz czy masz zamki w pasie tam gdzie wchodzą te bolce ze sprężyną w masce, jeśli masz i są to nie ma problemu.
mimo66 - Nie Cze 01, 2008 15:23

Zamki w pasie mam i maska jak jest zamknięta "nie lata", zamyka się i otwiera jechałem już wcześniej grubo ponad 100 km/h i wszystko ok.

Mam Rover-ka od miesiąca i dopiero parę dni temu zauważyłem że nie mam tej części, ale skoro nie ma dużego zagrożenia to może kiedyś przy okazji jak mi wpadnie w oko kupię te zabezpieczenie lub dopasuje z innego samochodu.

Dzięki za porady :wink:

PHJOWI - Nie Cze 01, 2008 18:19

od modelu 2002 nie masz już tego dzyngla od otwieranie maski w grilu tylko obok zamka na pasie