Zobacz temat - Jakie wtryski ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - Jakie wtryski ?

KRYS - Czw Cze 05, 2008 22:20
Temat postu: Jakie wtryski ?
Czy mógłby mnie ktoś oswiecic o co chodzi z "kolorami" wtrysków benzyny.

Niby niebieskie są najlepsze bo najszybsze ale czy samo załozenie ich do oplowskiego c20xe podniesie moc?

Nie trzeba coś w kompie pozmieniac, albo i całego kompa??

I jeszcze cos takiego znalazłem :
Calibra Turbo
0 280 150 420 - ciemno-żółte - 450 cm³/min przy 3bar

michone - Czw Cze 05, 2008 22:31

c20xe to dosc popularny silnik do modow. Na forum SR jest conajmnie 2-3 takie przerobki opisane. Same zwiększenie wtryskow nie da nic a nawet chyba pogorszy. Nowej mapy pod same nowe wtryski nie oplaca sie robic bo za wystrojenie z 500-600zl trzeba dać.
dobryziom - Pią Cze 06, 2008 10:29

większe wtryski są wynikiem mocnych przeróbek silnika w NA a najczęściej uturbienia, zmiana samych wtrysków nie ma sensu...

PS. jak włożysz sobie większe wtryski to wynik będzie taki że będą lały ci za dużo wahy i będziesz miał za bogato:/

KRYS - Pią Cze 06, 2008 15:50

No ok ale czy komputer nie zwiekszy w tym przypadku dawki powietrza by zoptymalizowac mieszanke?

Bo tak sie zastanawiam nad mocniejsza pompa paliwa + wieksze wtryski + powercap + wiekszy dolot
No i chyba jeszcze bedzie trzeba wstawic motronic 2,8 jezeli obecny komp sobie nie poradzi ( ale tego tematu to kompletnie nie kumam)

dobryziom - Pią Cze 06, 2008 16:15

Sprobuj najpierw sprawdzić jakie masz obecnie wtryski oraz pompę bo czasem maja duże nadwyżki które można wykorzystać... u mnie są wtryski 380cc na ktorych spokojnie można napoić 250km... bo ciśnienie na listwie zawsze można zwiększyć :roll:
KRYS - Pią Cze 06, 2008 23:17

dobryziom święte słowa :wink:
dodam jeszcze że wpierw doprowadzenie do serii a potem mody

A jak sie zwiększa ciśnienie na listwie?