Zobacz temat - [Freelander] Kolejna awaria-ciekawe co tym razem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Kolejna awaria-ciekawe co tym razem

maxximus - Pią Cze 06, 2008 14:33
Temat postu: [Freelander] Kolejna awaria-ciekawe co tym razem
Posiadam freelandera rok czasu i mam już 4 awarie(30tys)(160tys na liczniku)Po wymianie mostu,regeneracji wału,wymianie uszczelki pod głowicą przyszedł czas na.....?No właśnie na co?Bardzo proszę użytkowników o kolejne podpowiedzi.Za poprzednie bardzo dziękuję.


Zaczęło się od tego jak moja Pani zawracała.Wlączyła wsteczny,koła podkręcone i cofa.Usłyszała 3 chrupnięcia.Jedzie dalej,później slyszy gwizd jakby z przedniej części auta.Następnia już ja wsiadam i słyszę szum-taki jak miałem kiedyś walniętą podporę wału.Jade dalej szum jest coraz mocniejszy.Nagle CHRUP aż gałką zatrzęsło .Coś walnęło.Zatrzymałem się, zaglądam pod spód-nic nie wisi,wał sztywny podpory trzymają.Jade dalej i "chrupanie"(walenie)coraz częściej się powtarza.Cóż pozostało-telefon do kolegi-laweta-dom.Obejrzałem auto na kanale-podpory dokręcone, wycieków zero.
Ciekaw jestem czy to skrzynia tym razem nawaliła czy jeszcze coś innego?
Biegi wchodzą dobrze, silnik pracuje OK.

Mariusz418 - Pią Cze 06, 2008 14:44

witam

odkręć wał przy reduktorze, potem 6 nakrętek (na 13 klucz), wyjmij flaszę i obejrzyj zębatkę na flanszy i wieniec w środku

reduktor się pewnie rozleciał

pozdrawiam

maxximus - Pią Cze 06, 2008 17:55

A jeżeli reduktor się rozleciał i teraz nie mogę jeździć bo słychać i czuć "walenie", to czy jak zdejmę wał napędowy będę mógł jeździć tylko na przednim napędzie? Czy to nie ma znaczenia?
Free - Pią Cze 06, 2008 19:32

Jak rozleciała się skrzynia kątowa zwana reduktorem to "czapa", nie pojedziesz...
maxximus - Sob Cze 07, 2008 16:14

Odłączyłem wał napędowy i narazie jeżdżę,nic nie słychać-ani szumów ,ani trzasków.
Wał obejrzałem i wydaje się dobry.
Czy może być tak, że poprostu ta przekładna się rozlatuje i poprostu za parę kilometrów stanę już na dobre?