Zobacz temat - [R220 SDi, 99r.] czujnik ciśnienia oleju
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220 SDi, 99r.] czujnik ciśnienia oleju

ravic - Sro Cze 11, 2008 11:42
Temat postu: [R220 SDi, 99r.] czujnik ciśnienia oleju
Czy ktos mógłby powiedzieć jak wygląda czujnik ciśnienia oleju w R 220 SDi, chodzi mi o ilość pinów. Elektryk poprawiający instalację (się spaliła) wyprowadził 2 kabelki i twierdzi, że czujnik powinien mieć 2 piny a w 3 sklepach twierdzą, że tylko 1 (są 2 rodzaje czujników ale oba z 1 pinem, różnią się wartością ciśnienia)
Poza tym Brt pisał kiedyś, że czujnik ciśnienia oleju znajduje się ukośnie nad filtrem natomiast elektryk twierdzi, ze to ten z boku filtra patrząc od strony prawego koła.
Rozwiejcie moje wątpliowści, proszę.

Uprzedzajac ewentualne pytania - samochodu nie mam "przy sobie" żeby sprawdzić czujnik również nie mam teraz dostepu do Rave'a a chciałbym dziś kupić (ewentulanie zamówić) czujnik żeby jutro wymienić.

piter34 - Sro Cze 11, 2008 11:49

Czujnik ciśnienia oleju jest 2-pinowy.
Brt - Sro Cze 11, 2008 11:54

z tym, że jeden i tak chyba idzie do masy :roll: ale głowy nei dam. Podpinając czujnik 1-pin pod właściwy przewód też kontrolka powinna zgasnać po odpaleniu u wszystko powinno działać. Co do czujnika z boku w stronę koła, to jest to czujnik temp oleju używany przez układ sterowania klimatyzacją. Można go wykręcić, bo gniazdo jest zaślepione i nic nie wycieknie ;)
piter34 - Sro Cze 11, 2008 11:56

Brt napisał/a:
z tym, że jeden i tak chyba idzie do masy :roll: ale głowy nei dam.

Dokładnie tak jest.

rydlon - Pią Cze 20, 2008 14:43

czy jesli ten czujnik jest niesprawny to moze nie działac klimatyzacja?

dzieki Brt :
czy mozna jakos sprawdzic czy to wina tego czujnika ( zewrzec piny), moja klima niby zalacza ale nie chlodzi.

pozdrawiam

Brt - Pią Cze 20, 2008 14:44

nie, od klimy jest czujnik temperatury oleju (wystaje nad filtrem oleju w stronę koła)