Zobacz temat - [R220SDi] Silnik przerywa, nierówno pracuje, EGR bzyczy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220SDi] Silnik przerywa, nierówno pracuje, EGR bzyczy

sobol - Pią Cze 20, 2008 10:36
Temat postu: [R220SDi] Silnik przerywa, nierówno pracuje, EGR bzyczy
Witam wszystkich. Po pierwsze chciałbym się przywitać. Czytam to forum i zaglądam na roverki.pl od kiedy niedawno okazyjnie kupiłem R600. Pokochałem markę i wczoraj namówiłem żonę na zakup R200, a konkretnie czarnego 220SDi Silverstone, więc w domu mam teraz dwa Roverki. Autko piękne, ale mam pewien problem. Na wolnym biegu silnik pracuje nieco nierówno i z dwa razy na minutę się zakrztusi (krótkie przerwanie pracy wraz z lekkim szarpnięciem samochodem). Po otwarciu maski słyszę dodatkowo cykanie dochodzące z "EGR Soleniod" (tak wynika z RAVE'a). Cykanie na ustaje na 1-2 sek wraz z "zakrztuszeniem" się silnika i powraca. Dodatkowo mam wrażenie, że auto ma za małą moc, bo nie udało mi się go rozpędzić do więcej niż 160 km/h. Niestety niewłaściwa praca silnika ujawniła się dopiero po zakupie...
Będę wdzięczny za podpowiedzi co z tym fantem zrobić.

NEOSSS - Pią Cze 20, 2008 10:49

sobol, popsrawdzaj uklad paliwowy, oraz porozlaczaj, przeczysc, poszukaj otarc i pozkladaj wiazke wokol silnika a szczegolnie przy pompie...