Zobacz temat - [R620] Rzęzi coś w okolicy rozrządu od strony pompy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Rzęzi coś w okolicy rozrządu od strony pompy

misiek_KR - Pon Cze 23, 2008 16:40
Temat postu: [R620] Rzęzi coś w okolicy rozrządu od strony pompy
Zmieniałem rozrząd jakieś pół roku temu, od jakiegoś czasu zaczęło mi coś rzęzić pod maską jak auto sie dobrze nagrzało, im gorętsze tym bardziej rzęziło. Cichnie po dodaniu gazu, tylko na wolnych obrotach to słychać.

Myślałem że to napinacz paska wieloklinowego ale na szczęście nie, wziąłem sie za fachowe sprawdzanie, czyli wężyk gumowy do ucha a drugą stoną nasłuchiwanie silnika, obsłuchałem pasek po prawej stronie silnika i nic. Obsłuchałem od strony pompy i jak przyłożyłem węzyk do plastikowej osłony paska to sie nasilało strasznie tak samo jak do metalowej blachy do której jest pompa przymocowana.
Rozebrałem osłone plastikową i jak wężyk wkładałem w napinacz paska to nasilało sie rzężenie i tylko i wyłącznie ta rolka.
Wymieniłem teraz napinacz paska na SKF wcześniej miałem rouville i dziś miałem dłuższą jazde i dalej to samo :/
Co tam jeszcze może rzęzić? jak ma być mocno napięty pasek? jak go ręcznie sprawdzić? Napinałem tak że trzonkiem młotka naciskałem na rolke a potem ją dokręciłem.
Jak przykładam wężyk do pompy to nic nie słychać

NEOSSS - Pon Cze 23, 2008 18:53

misiek_KR, napinacz napina się sam, może typowe szuranie to łożysko sprężarki klimatyzacji?
Chester - Pon Cze 23, 2008 19:52

możliwe ze za mocno jest naciągnięty pasek rozrządu na pompie.... przerabiałem to u siebie po wymianie rozrządu ...l popuściłem rolke i się uspokoiło :)
misiek_KR - Pon Cze 23, 2008 20:10

neosss pisze o pasku rozrządu pompy wtryskowej

dzieki chester popuszcze ta rolke i zobaczymy co bedzie

NEOSSS - Wto Cze 24, 2008 00:26

misiek_KR, ja zrozumiałem że przy pompie wspomagania... Ale gafa :roll:
Jeżeli przy wtryskowej to tak jak pisze Chester,

Brt - Wto Cze 24, 2008 10:21

nom możliwe, że jest za mocno naciągnięty. też to przerabiałem ;)
misiek_KR - Wto Lip 01, 2008 22:10

no i popuściłem troche rolke i pomogło, szkoda że niepotrzebnie wydałem 120 na nową :/ eeeh co zrobić
dzięki chłopaki za pomoc a jako że chester był pierwszy to ma +1 punkt za pomoc :cool: