Zobacz temat - [R200 1,4Si 97r] Wycieraczka tylnej szyby dziwnie pracuje
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1,4Si 97r] Wycieraczka tylnej szyby dziwnie pracuje

Tigernp - Pon Cze 23, 2008 22:05
Temat postu: [R200 1,4Si 97r] Wycieraczka tylnej szyby dziwnie pracuje
Witam! Mam ostatnio problem z wycieraczka tylną. Po włączeniu i spryskaniu szyby wycieraczka wyciera a po chwili zatrzymuje się w niewłaściwej pozycji. Czasami na środku czasami z dugiej strony, czasami uruchamiam ją i wyłączam tak aby zatrzymała się w dobrej pozycji. Czy ktoś wie co może być przyczyną niewłaściwego jej zatrzymywania? Czy to kable w peszlu tylnej klapy? Z góry dziekuje za pomoc
TomC - Pon Cze 23, 2008 22:17

To nie kable. Gdyby była to wina kabli wycieraczka raczej nie działałaby wcale bo bez prądu miałaby ciężko :wink:
ZTCP w silniku wycieraczki powinien być wyłącznik, który w odpowiednim miejscu odcina prąd i zatrzymuje tym samym wycieraczkę. Nie znam fachowej nazwy ale to prawdopodobna usterka. Silnik należy wymontować i rozmontować od strony króćca na który przykręca się ramię wycieraczki.
Mam nadzieję że w R200 silniczek jest podobny.
W załączniku zdjęcie poglądowe silniczka z R400.

sTERYD - Pon Cze 23, 2008 23:15

przede wszystkim sprawdź wiązkę tylnej klapy :arrow: :!:
immk83 - Wto Cze 24, 2008 09:08

Hej miałem to samo. Szukaj jest na forum dokładnie jak to naprawic ja robilem sam. Musisz zdemontowac silniczek wycieraczek rozwiercic nity i poprzyginac blaszki od parkowania wycieraczek bo jedna z nich sie wypalila.

Pozdrawiam

Tigernp - Wto Cze 24, 2008 20:10

skoro jakaś blaszka się wypaliła to jak mam ją dogiąć? czy to wypalenie jest w cudzysłowie
immk83 - Wto Cze 24, 2008 20:28

ona sie nie wypala cała, tam bedą 2 blaszki które slizgaja sie po takiem okregu i na tym styku sie wpali troche tak ze nie dotyka i ty musisz przygiac zeby dotykało. Poszukaj chyba w techniczmy faq jest cała procedura jak to zrobic, ja to robielem wlasnie na podstawie tego opis

Pozdrawiam

Tigernp - Wto Cze 24, 2008 21:24

znalazlem opis jak to naprawic. Zaczalem rozmontowywac, ale mam problem po odkręceniu już 3 śrub silniczek nie chce wyjść. Mam jeszcze jedno pytanie czy trzeba na siłe go wyciagnąć czy przekręcić, czy może jest jakis sposób by wyciągnąć z niego ramie wycieraczki. Nie chce nic połamać.
sTERYD - Wto Cze 24, 2008 21:28

ramię wycieraczki musisz zdjąć przed odkręceniem mocowania śrub silniczka
nadaje sie do tego ściągacz do swożni kulistych, albo specjalny do wycieraczek... (ja sobie dorobiłem z grubawej rury (nacinasz tak, żeby weszła pod mocowanie ramienia, a po przeciwnej stronie wiercisz otwór i wkręcasz śrubę ;) ), później powinno wyjść bez problemów (acz nie musi ;) )

Tigernp - Wto Cze 24, 2008 21:59

po bólach ściągnąłem. mam go właśnie przed sobą. zastanawiam się tylko jak to po rozwierceniu skręcić. Ktoś zaproponował użyć śrubek i nakrętek tylko wtenczas musialbym porozwiercać to na wylot ale w jednym mijscu się nie da. Druga rzecz przy jednym z nitów jest otwór na klucz imbus, czy wie ktoś co on reguluje?.

[ Dodano: Sro Cze 25, 2008 21:03 ]
potrzebuje jeszcze waszej pomocy, rozwierciłem ta pokrywke. Ukazalo mi sie biale kółko zębate plastikowe, ale nigdzie nie ma śladu blaszek. gdzie sie znajdują te blaszki?

Tigernp - Sro Cze 25, 2008 21:58
Temat postu: [R200 1,4Si 97r] problem z tylną wycieraczką
Mam problem z tylną wycieraczką. Dzieki podpowiedziom udało mi się wymontować silnik i rozwiercic nity. Potrzebuje jeszcze waszej pomocy, rozwierciłem ta pokrywke i ukazalo mi sie biale kółko zębate plastikowe, ale nigdzie nie ma śladu blaszek. Gdzie sie znajdują te blaszki, które mam dogiąć?
Chester - Sro Cze 25, 2008 22:20

a moze juz tych blaszek nie ma?? zrob fotki to bedzie latwiej
Tigernp - Sro Cze 25, 2008 22:57

przesyłam zdjęcie tego co rozebrałem.

[ Dodano: Sro Cze 25, 2008 22:59 ]
dodaje zdjęcie

immk83 - Czw Cze 26, 2008 08:10

Musza byc chociaz resztki, one slizgaja sie po takim kole co ma wstawke zplastiku, nie pamietam czy było zębate. Kurcze jakos nie moge zobaczyc tego zdjecia co umiesciles na forum.
Tigernp - Czw Cze 26, 2008 09:03

Ono całe jest z plastiku. Nie ma śladu żadnych blaszek. Już się zastanawiałem czy rozwierciłem to co trzeba, ale to było jedyne miejsce nitowane. Wrzucam jeszcze raz zdjęcie.
Brt - Czw Cze 26, 2008 10:00

a z drugiej strony tego koła zębatego czasem nie ma ?? Strzelam, bo nie rozbierałem nigdy tylnej wycieraczki :roll:
Tigernp - Czw Cze 26, 2008 10:05

no właśnie nie za bardzo mogę wyciągnąć to koło. Ono ma zęby i jest zakleszczone przez ten pręt zębaty. No chyba że jest jakaś technika wyciągnięcia?. Proszę o wszelką pomoc bo tak długo bez wycieraczki z dziurą w szybie nie mogę jeżdzić, no i jak już to rozłożyłem to chciałbym naprawić przed ponownym złożeniem.
piter34 - Czw Cze 26, 2008 11:00

Tigernp napisał/a:
Mam problem z tylną wycieraczką. Dzieki podpowiedziom udało mi się wymontować silnik i rozwiercic nity.

Gdzie jest ten wątek?

Tigernp - Czw Cze 26, 2008 14:02

Jaki wątek jeśli można wiedzieć?
piter34 - Czw Cze 26, 2008 15:54

Tigernp napisał/a:
Jaki wątek jeśli można wiedzieć?

Ten wątek, w którym były te podpowiedzi:
Tigernp napisał/a:
Dzieki podpowiedziom udało mi się wymontować silnik i rozwiercic nity.


Dlaczego nie kontynuowałeś tamtego wątku?

Tigernp - Czw Cze 26, 2008 16:22

Wiem wiem moja wina, założyłem kolejny o takim samym problemie nie kontynuując starego. Nie popełnie tego błedu następnym razem. Pozdrawiam i przepraszam za problemy

[ Dodano: Czw Cze 26, 2008 16:28 ]
Tak się właśnie zastanawiam, czy te wasze podpowiedzi nie dotyczą przednich wycieraczek a nie tylnej. Kurcze jeśli to prawda to niepotrzebnnie rozwierciłem silniczek tylnej wycieraczki. Czy ktoś kto już miał z tym do czynienia może mi pomóc. Może to jednak wiązka idąca w gumowym peszlu powoduje że tylna wycieraczka parkuje w nie właściwym miejscu?

Paul - Czw Cze 26, 2008 16:42

Tigernp napisał/a:
Może to jednak wiązka idąca w gumowym peszlu powoduje że tylna wycieraczka parkuje w nie właściwym miejscu?

Tak może się zdarzyć, jeśli masz przerwany przewód ze "stałym" + do silniczka.

piter34 - Czw Cze 26, 2008 17:05

Tigernp napisał/a:
Wiem wiem moja wina, założyłem kolejny o takim samym problemie nie kontynuując starego.

Scaliłem wątki