Zobacz temat - [ R25 1.4 2001r ] problem z obrotami, gasniecie silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [ R25 1.4 2001r ] problem z obrotami, gasniecie silnika

kubi - Czw Cze 26, 2008 09:57
Temat postu: [ R25 1.4 2001r ] problem z obrotami, gasniecie silnika
Witam

Mam taki dziwny problem. W moim rowerku faluja obroty stojac na biegu jalowym obroty lataja z 900-1100 momentami stoja dobrze ale najwiekszy problem zaczyna sie po wlaczeniu klimatyzacji oboty gwaltownie spadaja ze az silnik gasnie.

Bylem wczoraj u mechanika ktory wyczyscil silnik krokowy jakies czujniki temperatury przepustnice troszke sie poprawilo ale nadal jest ten sam problem.

Mechanik stwierdzil ze musze wybrac sie na komputer zeby zdjagnozowac co jest nie tak. I tu zaczol sie koszmar :( 5 warsztatow w Bydgoszczy nikt nie moze tego podlaczyc :( Wszyscy moga podlaczyc ale rovera 75 i jakies inne :(

i tu nasuwaja sie moje pytania:

Czy ktos wie gdzie mi zdiagnazuja usterke w okolicach Bydgoszczy?

w jednym warsztacie gosc mowil ze to silnik krokowy napewno ktory byl czyszczony szukal nawet zaminnika w sklepie zeby wsadzic i zobaczyc ale niestety brak takiego zamiennika
Czy istnieja jakies zamienniki gdzie to moge dostac?

a moze ktos mial podobny problem?

Z gory dzieki za pomoc i sugestie
Pozdrawiam
Adam

piter34 - Czw Cze 26, 2008 10:56

Cytat:
w jednym warsztacie gosc mowil ze to silnik krokowy napewno ktory byl czyszczony szukal nawet zaminnika w sklepie zeby wsadzic i zobaczyc ale niestety brak takiego zamiennika
Czy istnieja jakies zamienniki gdzie to moge dostac?

Były na forum podawane linki do sklepów posiadający nowe silniki krokowe.

kubi napisał/a:
Czy ktos wie gdzie mi zdiagnazuja usterke w okolicach Bydgoszczy?

W sieci Bosch Service powinni bez problemu zdiagnozować:
http://rb-aa.bosch.com/bo...PL/fr_index.cfm

kubi - Czw Cze 26, 2008 11:08

hej
dzieki za odpowiedz :)
obdzwonilem te boshe link co podales nikt sie nei podejmie twierdza ze nie da rady :)
rover 25 :)
a linki to sproboje poszukac zaraz moze mi sie uda :/

piter34 - Czw Cze 26, 2008 11:21

kubi napisał/a:
obdzwonilem te boshe link co podales nikt sie nei podejmie twierdza ze nie da rady :)

Dziwne... Na pewno mają KTS BOSCH, a ten na pewno czyta układ wtryskowy MEMS3.

kubi - Czw Cze 26, 2008 12:43

nie wiem ciezko z ta Bydgoszcza nikt niechce podlaczyc :/ pozostanie jechac pewnie do Poznania co troche przedrozy impreze :/

moze ktos z forumowiczow z bydgoszczy i okolic cos by doradzil?

dzieki