Zobacz temat - [R75] Problem z "Odcięciem Paliwa"
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem z "Odcięciem Paliwa"

E2L - Czw Cze 26, 2008 16:05
Temat postu: [R75] Problem z "Odcięciem Paliwa"
Po pierwsze to witam wszystkich ,bo jestem tutaj nowy i mam nadzieje ,ze bedzie nam sie dobrze współpracowac . A teraz do rzeczy . Mam ,oby, maly problem z R 75 . Otoz ,przy szybszej jezdzie po jakimś czasie system odcina dopływ paliwa . Komputer nie wyswietla komunikatu o zadnej awarii . Samochód poprostu gaśnie . Musze odczekac około 3 minut ,żeby spowrotem ruszył . mam 2 teorie . Pierwsza z nich to mala ilośc oleju w misce (możliwe ,że przy ostrzejszych zakrętach czujnik przekazuje informacje ,że oleju już nei ma i silnik wylącza sie dla własnego bespieczeństwa ) . Podejrzewam też ,że może chodzic o zle ustawiony czujnik paliwa . najbardziej niepokoi mnie fakt ,że , jak wspomniałem , komputer o żadnej awarii nie informuje . Jade w poniedziałek na przegląd i uzupełnienie oleju ,ale ....czy możliwa jest jakakolwiek z przyczyn ,które tu wymienilem . Z góry dziękuje za odpowiedź . Pozdrawiam i raz jeszcze witam . Wojtek
Rowan - Czw Cze 26, 2008 16:17

Podejrzewam, że żadna z twoich teorii nie jest prawidłowa. Ja stawiam, na zawór wysokiego ciśnienia, lub czujnik położenia wałka. Albo pompa Ci zdycha, ale to mało prawdopodobne.
E2L - Czw Cze 26, 2008 16:26

Dzięki wielkie . No podejrzewałem ,że moje teorie mogą byc zbyt proste . Zobaczymy co powiedzą na przeglądzie , cóż , auto ma 7 lat więc trudno sie dziwic . Będę zmuszony dokonywac zmian zatem . A powiedz mi , mialeś podobne problemy ? Mam również nadzieje ,że nie będzie większego problemu z częściami ...
sTERYD - Czw Cze 26, 2008 17:25

zapala Ci się kontrolka oleju na zakrętach?? :shock:
oby to się nie okazały przytarte panewki (tfu tfu) :/

E2L - Czw Cze 26, 2008 18:03

Na zakretach nie , ale kiedy silnik gasnie to oczywiscie kontrolka oleju sie wyswietla ,ale nie podczas jazdy na zakretach ... . A jakie czekają mnie konsekwencje w przypadku panewek :/ ??
2mk2 - Pią Cze 27, 2008 10:32

Witam,

pomóc nie pomogę, ale witam kolegę z Zagłębia :mrgreen:
Coraz więcej R75 pojawia się w naszych okolicach :mrgreen:

pozdrawiam
Marcin

Rowan - Pią Cze 27, 2008 22:11

E2L napisał/a:
ale kiedy silnik gasnie to oczywiscie kontrolka oleju sie wyswietla

Takie objawy miał mój wujek jak padał zawór wysokiego ciśnienia....

E2L - Nie Cze 29, 2008 11:01

Dzieki wielkie za podpowiedzi wszelkiej masci a i tez witam kolege z Zaglebia pozdrawiajac jednoczesnie . Fakt , coraz wiecej R75 , moze powoli umiera mit o awaryjnosci i niedostepnosci czesci zamiennych ;)
piter34 - Czw Lip 10, 2008 14:01

E2L, czy problem został rozwiązany?
E2L - Czw Lip 10, 2008 18:17

Tak . Zostal rozwiazany ,ale okazalo sie ,ze .....Roverek mial problem z pomiarem paliwa i kiedy jechalo sie ostrzej zawirowania w baku powodowaly ,ze komputer byl przekonany ,ze nie ma benzyny . Dzialo sie to tylko wtedy kiedy wskaznik paliwa znajdowal sie ponizej 1/4 . Tankuje w momencie kiedy mam "rzekomo" polowe baku i problemow zadnych nie ma . Czytalem na forum ,ze R75 tak maja . Dziekuje za zainteresowanie i pomoc .

P.S. Przepraszam za brak polskich znakow ,ale pisze z pracy ,a tu nie ma polskiej czcionki .

Pozdrawiam